niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Chełm

Bezpieczna droga do szkoły

Dodano: 10 grudnia 2001, 15:02
Autor: (szer)

krasnostawskich szkołach podstawowych realizowany jest program „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja przygotowana przez Straż Miejską oraz Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego KPP spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców i uczniów miejscowych szkół.
– Motywacją do stworzenia programu były przede wszystkim napływające od dyrektorów poszczególnych placówek informacje o występujących w ich środowisku zagrożeniach – mówi Igor Stasiuk, komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie. – Rozpatrując te problemy pod uwagę wzięliśmy również nasze własne doświadczenia.
Podstawą do przeprowadzenia akcji były wyniki anonimowej ankiety skierowanej do rodziców i uczniów oraz wnioski będące pokłosiem spotkań z adresatami ankiety. Odpowiedzią na ich sugestie są wzmożone patrole stróżów prawa w miejscach uznanych przez mieszkańców miasta za szczególnie niebezpieczne m. in. w parkach. Inicjatorzy akcji liczą również na to, że dzięki prowadzonym działaniom profilaktycznym uda się wpoić młodzieży zachowania, które ustrzegą ją np. przed konsekwencjami związanymi z braniem narkotyków.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24