sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Bezpieczna droga do szkoły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2001, 15:02
Autor: (szer)

krasnostawskich szkołach podstawowych realizowany jest program „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja przygotowana przez Straż Miejską oraz Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego KPP spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców i uczniów miejscowych szkół.
– Motywacją do stworzenia programu były przede wszystkim napływające od dyrektorów poszczególnych placówek informacje o występujących w ich środowisku zagrożeniach – mówi Igor Stasiuk, komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie. – Rozpatrując te problemy pod uwagę wzięliśmy również nasze własne doświadczenia.
Podstawą do przeprowadzenia akcji były wyniki anonimowej ankiety skierowanej do rodziców i uczniów oraz wnioski będące pokłosiem spotkań z adresatami ankiety. Odpowiedzią na ich sugestie są wzmożone patrole stróżów prawa w miejscach uznanych przez mieszkańców miasta za szczególnie niebezpieczne m. in. w parkach. Inicjatorzy akcji liczą również na to, że dzięki prowadzonym działaniom profilaktycznym uda się wpoić młodzieży zachowania, które ustrzegą ją np. przed konsekwencjami związanymi z braniem narkotyków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!