niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Big Brother na wejściu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2007, 17:43

Ponad dwadzieścia chełmskich szkół dostanie zestaw do monitoringu. Kamery będą obserwować kto wchodzi i wychodzi z budynku.

Według urzędników to wystarczy, by zapewnić uczniom bezpieczeństwo.

Z kamer najbardziej cieszą się dyrektorzy szkół. - Od dawna zabiegaliśmy o choć jedną kamerę - mówi Bogdan Grochola, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Chełmie.
- Kamery, które teraz dostaniemy, zostaną zamontowane przy wejściu do budynku szkoły. W przyszłości myślimy jeszcze o dodatkowych kamerach na korytarzach.
Projekt rządowego programu przewiduje, że w latach 2007 - 2009 w kamery zostaną wyposażone najbardziej zagrożone przestępczością szkoły. - Szkoły mogły liczyć na zamontowanie dwóch kamer, a zespoły szkół sześciu - mówi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty UM Chełm. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotacji. Nie sądziliśmy, że uda się zdobyć pieniądze na zamontowanie kamer we wszystkich zgłoszonych placówkach.

System monitoringu ma być stale rozbudowywany. Jak bardzo - to zależy od kolejnych dotacji. Wczoraj został ogłoszony przetarg na zamontowanie kamer. - Na sfinalizowanie zadania mamy czas do końca roku - mówi Okoński.

Dyrektorzy i nauczyciele wierzą, że monitorowanie wejść do szkół bardzo poprawi bezpieczeństwo. - Będzie to dodatkowe działanie prewencyjne - mówi Grochola. - Kamery będą obserwować poczynania uczniów, a przede wszystkim obcych wchodzących do szkoły. Nikt bez naszej wiedzy nie prześliźnie się do budynku. Będzie mniej wandalizmu i przemocy. Jest zupełnie inaczej, gdy kamera patrzy - dodaje.

Urzędnicy podkreślają, że nie zamierzają szpiegować uczniów. - Nie ma mowy o podglądaniu toalet czy sal lekcyjnych - zapewnia Okoński.


174 tys. do podziału

Kwota dotacji została już rozdzielona. 16 szkół dostanie tak zwane zestawy standardowe. Są to dwie kamery, urządzenie rejestrujące i monitor. Koszt takiego zestawu to 8 tys. zł. Sześć zespołów szkół otrzyma zestaw rozbudowany o kolejne cztery kamery. Jego koszt to 15 tys. zł. Urząd Wojewódzki płaci tylko 80 proc. kwoty. Resztę pieniędzy płaci miasto.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!