środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Przy ul. Kochanowskiego wkrótce rozpocznie się budowa kościoła parafialnego. Mieszkańcy są zadowoleni, ale zastanawiają się, jak długo budowa potrwa.

Od lat wiadomo że mieszkańcy rozbudowującego się osiedla Rejowiecka mają daleko do kościoła i świątynia jest tutaj potrzebna. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom pod koniec lutego erygowana została parafia pod wezwaniem Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty. Z pierwszych wyliczeń wynika, że będzie liczyć sobie około 5 tys. wiernych. Jej proboszczem został ks. Dariusz Tkaczyk.
– Parafia Rozesłania św. Apostołów jest duża, więc można było z niej wydzielić nową przy Kochanowskiego – mówi pani Kazimiera. – Ja się cieszę, bo będę miała blisko na mszę.
Mieszkańcy martwią się jednak żeby w tym przypadku nie powtórzyła się historia parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela
(ul. ks. Mrozka), gdzie kościół buduje się od kilkunastu lat. – Tempo budowy obiektów sakralnych w naszym mieście jest zastraszające – piszą internauci na jednym z forów internetowych. – Budowa na os. XXX-lecia w zasadzie niedługo zostanie wpisana do rejestru zabytków. – Wszystko zależy od naszego proboszcza – mówi pan Stanisław. – Mam nadzieję, że nasz kościół uda sie wybudować bardzo szybko.
Ksiądz Tkaczyk nie chce na razie rozmawiać o terminach. – Już rozmawiam z architektami na temat projektu – mówi. – Nie ma mowy o gigantyczmnej budowli. Nasz kościół ma być lekką, funkcjonalną konstrukcją.
Kiedy pogoda pozwoli, na działce przy ul. Kochanowskiego stanie kaplica. – Przewieziemy ją z Wierzbicy – mówi ks. Tkaczyk.
Zarówno proboszcz jak i parafianie są optymistami. Już pojawiły się pierwsze deklaracje wsparcia budowy. – Jak będzie naprawdę, pokaże czas – ostrożnie zastrzega ksiądz proboszcz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!