piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Całe miasteczko w miniaturze

Dodano: 14 lipca 2008, 20:04

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego uruchomił jeden z najnowocześniejszych placów, gdzie uczniowie będą zdobywać karty rowerowe.

Rondo, skrzyżowanie dróg z zainstalowaną sygnalizacją świetlną, przejazd kolejowy, drogowe zatoczki oraz zwężenie jezdni. To nie plan miasta, ale Miasteczko Ruchu Drogowego, które powstało przy chełmskim WODR.

Oficjalne otwarcie miasteczka zaplanowano razem z obchodami 10-lecia WORD. Zanim to nastąpiło, już kilkaset dzieci i młodzieży przeszło tam szkolenie na kartę rowerową czy motorowerową. Tylko w ostatnią sobotę udało się to ponad 50 uczniom.

- To najnowocześniejsze Miasteczko Ruchu Drogowego po naszej stronie Wisły - zapewnia Sławomir Niepogoda, dyrektor WORD. - Kosztowało nas 330 tys. zł. Zbudowaliśmy je ze środków własnych.

Dyrektor podkreśla, że szkolenia i egzaminy dla najmłodszych użytkowników dróg organizowane są bezpłatnie. Do tej pory poza uczniami z chełmskich szkół skorzystali z nich ich rówieśnicy z Okszowa, Kamienia, Siennicy Różanej i Rudy Huty.
- Wszystkie szkoły otrzymały naszą ofertę - mówi Niepogoda. - Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Być może również dlatego, że wcześniej zorganizowaliśmy u nas seminarium dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego.

Aby uczniowie mogli skorzystać z miasteczka i zdobyć karty rowerowe bądź motorowerowe wystarczy skontaktować się z WORD i uzgodnić termin. Jego gospodarze spodziewają się, że już we wrześniu szkoły ustawią się do nich w kolejkę.

Z myślą o uczestnikach szkoleń ośrodek zakupił już nawet sześć rowerów, skuter, kaski i nakolanniki. Do miasteczka można także przyjechać z własnym sprzętem. Na wszystkich chętnych będą czekali nie tylko instruktorzy WORD, ale także policjanci z drogówki.

Chełmski WORD poza grodzkim i ziemskim powiatem chełmskim swoim zasięgiem obejmuje także powiaty włodawski, krasnostawski i hrubieszowski. Przed wszystkimi uczniami z tego terenu Miasteczko Ruchu Drogowego stoi otworem.

Mało tego, WORD ma ambicje wyposażać kolejne szkoły w stanowiska komputerowe z multimedialnym oprogramowaniem prezentującym całą wiedzę wymaganą w ramach testów na karty rowerową i motorowerową.

W planie, tym razem już wspólnie z Automobilklubem Chełmskim, jest także organizacja kursów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!