poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Całe miasteczko w miniaturze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lipca 2008, 20:04

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego uruchomił jeden z najnowocześniejszych placów, gdzie uczniowie będą zdobywać karty rowerowe.

Rondo, skrzyżowanie dróg z zainstalowaną sygnalizacją świetlną, przejazd kolejowy, drogowe zatoczki oraz zwężenie jezdni. To nie plan miasta, ale Miasteczko Ruchu Drogowego, które powstało przy chełmskim WODR.

Oficjalne otwarcie miasteczka zaplanowano razem z obchodami 10-lecia WORD. Zanim to nastąpiło, już kilkaset dzieci i młodzieży przeszło tam szkolenie na kartę rowerową czy motorowerową. Tylko w ostatnią sobotę udało się to ponad 50 uczniom.

- To najnowocześniejsze Miasteczko Ruchu Drogowego po naszej stronie Wisły - zapewnia Sławomir Niepogoda, dyrektor WORD. - Kosztowało nas 330 tys. zł. Zbudowaliśmy je ze środków własnych.

Dyrektor podkreśla, że szkolenia i egzaminy dla najmłodszych użytkowników dróg organizowane są bezpłatnie. Do tej pory poza uczniami z chełmskich szkół skorzystali z nich ich rówieśnicy z Okszowa, Kamienia, Siennicy Różanej i Rudy Huty.
- Wszystkie szkoły otrzymały naszą ofertę - mówi Niepogoda. - Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Być może również dlatego, że wcześniej zorganizowaliśmy u nas seminarium dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego.

Aby uczniowie mogli skorzystać z miasteczka i zdobyć karty rowerowe bądź motorowerowe wystarczy skontaktować się z WORD i uzgodnić termin. Jego gospodarze spodziewają się, że już we wrześniu szkoły ustawią się do nich w kolejkę.

Z myślą o uczestnikach szkoleń ośrodek zakupił już nawet sześć rowerów, skuter, kaski i nakolanniki. Do miasteczka można także przyjechać z własnym sprzętem. Na wszystkich chętnych będą czekali nie tylko instruktorzy WORD, ale także policjanci z drogówki.

Chełmski WORD poza grodzkim i ziemskim powiatem chełmskim swoim zasięgiem obejmuje także powiaty włodawski, krasnostawski i hrubieszowski. Przed wszystkimi uczniami z tego terenu Miasteczko Ruchu Drogowego stoi otworem.

Mało tego, WORD ma ambicje wyposażać kolejne szkoły w stanowiska komputerowe z multimedialnym oprogramowaniem prezentującym całą wiedzę wymaganą w ramach testów na karty rowerową i motorowerową.

W planie, tym razem już wspólnie z Automobilklubem Chełmskim, jest także organizacja kursów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!