Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 kwietnia 2008 r.
18:06
Edytuj ten wpis

Chcą się pozbyć zrujnowanego stadionu

0 14 A A

Włodarze Chełma chcą sprzedać dawny stadion Granicy, a wcześniej Gwardii. Rodzice grających tam trampkarzy są oburzeni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ten stadion nie ma racji bytu - przekonuje Stanisław Mościcki, wiceprezydent Chełma. - Przede wszystkim brakuje tam miejsca na parking. Obiekt jest zdewastowany i aby doprowadzić go do porządku, potrzeba dużych pieniędzy. Dlatego najlepiej go sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na dokończenie przebudowy Stadionu Miejskiego przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów.

- Jestem za tym, aby miasto się go pozbyło - mówi Zbigniew Mazurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który administruje obiektem przy ul. Lubelskiej. - Właśnie zapłaciłem 700 zł za wywóz śmieci wybranych z niecki zrujnowanego basenu. Jakby tego było mało, złomiarze po raz kolejny ukradli nam kilka stalowych przęseł z ogrodzenia. Nie stać nas, aby przez 24 godziny na dobę utrzymywać tam stróża.

Trudno, aby Mazurek nie poparł pomysłu pozbycia się starego stadionu, skoro za pieniądze ze sprzedaży mógłby do końca uporać się ze Stadionem Miejskim. Zwłaszcza że ma już dokumentację techniczną oraz wciąż aktualne pozwolenie na budowę.

Stawką jest wzniesienie nowej trybuny z zapleczem dla sędziów i zawodników oraz stanowiskiem komentatorskim. W planach jest też odtworzenie bieżni i pozostałych urządzeń lekkoatletycznych.

Przeciwni sprzedaży stadionu są natomiast rodzice trampkarzy, którzy od kilku lat rozgrywali tam mecze.

- Dlaczego przy ul. Lubelskiej nie utworzyć centrum szkolnego sportu? - pyta Zbigniew Gołębiowski, ojciec Krzysia, piłkarza z UKS "Miś”. - Jako prywatny przedsiębiorca dobrze wiem, że łatwo się pozbyć majątku, ale bardzo trudno znowu się go dorobić.

Mościcki zapewnia, że sprzedaż zrujnowanego stadionu nie zuboży bazy chełmskiego sportu. - Trampkarzy zapraszamy na boisko przy ul. Batorego - mówi. - Poza tym, w mieście są jeszcze boiska chociażby przy II LO, zespole szkół budowlanych oraz Zespołach Szkół Ogólnokształcących nr 3 i 7. Należy jedynie zaprowadzić na nich porządek. Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty już przypomniał dyrektorom o tym obowiązku.

Gołębiowskiego te argumenty nie przekonują. Jego zdaniem, boisko przy ul. Batorego jest fatalnie zlokalizowane. - A na przyszkolne z reguły się młodych piłkarzy nie wpuszcza - dorzuca.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mico23 / 23 kwietnia 2008 o 19:01
W Holandii miasto Schiedam tam jest w jednym miejscu ponad 16 boisk różnej wielkości i jakoś mogą i umieją zadbać o nie wszystkie, a codziennie na każdym z nich trenują ludzie w różnym wieku i nietylko futboliści. Stadiony w mieście Schiedam - [url="http://www.panoramio.com/photo/9629686"]http://www.panoramio.com/photo/9629686[/url]
Avatar
papuga / 23 kwietnia 2008 o 08:14
Odp do ZĘBATY,
Drogi przyjacielu.... otóż zupełnie mijasz się z prawdą dotyczącą lokalizacji tych dwóch boisk. Pragnę Cię wyprowadzić z błędu. otóż tą lokalizację którą podałem teren miedzi I LO i III LO jest to lokalizacja ostateczna i nie podlega zmianie!!! Był pomysł, lokalizacji przy stadionie miejskim. Ale ostatecznie wybrano inną lokalizację.
Pozdrawiam
papuga
Avatar
kibol / 22 kwietnia 2008 o 16:53
,,Moje boisko ORLIK 2012” – wykaz jst zakwalifikowanych do programu, rekomendowanych do MSiT, inwestycji w 2008 r. Lista ostatecznaPostanowienie Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 1 kwietnia 2008 r.
L.p. Inwestor Powiat Lokalizacja - usytuowanie obiektu
1 Urząd Gminy Żmudź Chełmski Obiekt w miejscowości Żmudź, w sąsiedztwie Zespołu Szkół
2 Urząd Gminy Łabunie Zamojski Obiekt w Łabuniach, przy ul. Parkowa i Osiedlowa
3 Urząd Gminy Zamość Zamojski Obiekt w Żdanowie przy Zespole Szkół
4 Urząd Gminy Wierzbica Chełmski Obiekt w Wierzbicy – Osiedle przy Zespole Szkół, ul. Pogodna 8
5 Urząd Miasta Łuków Łukowski Obiekt t w Łukowie przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Siedlecka 56
6 Urząd Gminy Godziszów Janowski Obiekt w Zdziłowicach przy Zespole Szkół
7 Urząd Gminy Borki Radzyński Obiekt w Borkach przy Zespole Szkół
8 Urząd Gminy Trzeszczany Hrubieszowski Obiekt w miejscowości Nieledew przy Szkole Podstawowej
9 Urząd Miasta Biłgoraj Biłgorajski Obiekt w Biłgoraju przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Nadstawna 62 A
10 Starostwo Powiatowe Chełm Chełmski Obiekt w Siedliszczu przy Liceum Ogólnokształcącym, ul. Szkolna 34
11 Urząd Miasta Biała Podlaska Biała Podlaska Obiekt w Białej Podlaskiej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2
12 Urząd Gminy Bełżec Tomaszowski Obiekt w Bełżcu przy ul. Partyzantów 5-7
13 Urząd Gminy Żyrzyn Puławski Obiekt w Żyrzynie, obok Szkoły Podstawowej
14 Urząd Miejski w Tarnogrodzie Biłgorajski Obiekt w Różańcu w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej
15 Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski Tomaszowski Obiekt w Tomaszowie Lubelskim przy Zespole Szkół nr 1,ul. St. Wyspiańskiego 8
16 Urząd Miasta Terespol Bialski Obiekt w Terespolu, u. Sienkiewicza 27 (obok Zespołu Szkół nr 1)
17 Urząd Gminy Ruda Huta Chełmski Obiekt w miejscowości Ruda-Huta, ul. Targowa 6 (obok Zespołu Szkół)
18 Urząd Miejski w Bychawie Lubelski Obiekt w Bychawie, Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 8
19 Urząd Gminy Biłgoraj Biłgorajski Obiekt w Korytkowie Dużym przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum
20 Urząd Gminy Opole Lubelskie Opolski Obiekt w Opolu Lubelskim przy Zespole Szkół nr 2, ul. Fabryczna 28
21 Urząd Gminy Tomaszów Lubelski Tomaszowski Obiekt w Łaszczówce przy Zespole Szkół Publicznych, ul. Spółdzielcza 2
22 Urząd Gminy Kąkolewnica Wschodnia Radzyński Obiekt w Kąkolewnicy Południowej 2 c (przy Zespole Oświatowym)
23 Urząd Gminy Stężyca Rycki Obiekt w miejscowości Stężyca, ul. Podwale (obok stadionu)
24 Urząd Gminy Wólka Lubelski Obiekt w miejscowości Turka na Osiedlu Mieszkaniowym ,, Borek”
25 Urząd Gminy Wola Uhruska Włodawski Obiekt w Woli Uhruskiej, ul. Sportowa 2
26 Urząd Miasta Chełm Chełm Obiekt w Chełmie przy Zespole Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącym, ul. Sienkiewicza 22
27 Urząd Miejski w Poniatowej Opolski Obiekt w Poniatowej przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 9
28 Urząd Miasta Rejowiec Fabryczny Chełmski Obiekt w Rejowcu Fabrycznym, na Osiedlu ,,Wschód”,(pomiędzy ulicami: Wschodnią, a Skłodowską)
29 Urząd Miejski w Szczebrzeszynie Zamojski Obiekt w Szczebrzeszynie, przy Gimnazjum, ul. XXX-lecia
30 Urząd Miasta Kraśnik Kraśnicki Obiekt w Kraśniku przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Aleja Niepodległości 54
31 Urząd Miasta Zamość Zamość Obiekt w Zamościu przy Szkole Podstawowej nr 4, ul. J. Zamoyskiego 4
32 Urząd Gminy Adamów Łukowski Obiekt w Adamowie, ul. Kleeberga 54
33 Urząd Miasta Lublin Lublin Obiekt w Lublinie przy Gimnazjum nr 14, ul. Pogodna 19
34 Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski Bialski Obiekt w Międzyrzecu Podlaskim przy Szkole Podstawowej nr 2,ul. Partyzantów 8
35 Urząd Gminy Niedrzwica Duża Lubelski Obiekt w Niedrzwicy Dużej przy Szkole Podstawowej, ul. Lubelska 21a
36 Urząd Gminy Jabłoń Parczewski Obiekt w Jabłoniu przy Szkole Podstawowej wraz z Gimnazjum,ul. Jadwigi Tokarskiej 2
,,Moje boisko ORLIK 2012” – wykaz jst zakwalifikowanych do programu, rekomendowanych do MSiT, inwestycji w 2008 r. Lista ostatecznaPostanowienie Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 1 kwietnia 2008 r.
L.p. Inwestor Powiat Lokalizacja - usytuowanie obiektu
1 Urząd Gminy Żmudź Chełmski Obiekt w miejscowości Żmudź, w sąsiedztwie Zespołu Szkół
2 Urząd Gminy Łabunie Zamojski Obiekt w Łabuniach, przy ul. Parkowa i Osiedlowa
3 Urząd Gminy Zamość Zamojski Obiekt w Żdanowie przy Zespole Szkół
4 Urząd Gminy... rozwiń
Avatar
mareks / 22 kwietnia 2008 o 15:33
wiceprezydent dobrze mowi
Avatar
Zembaty / 22 kwietnia 2008 o 14:21
Ktos tu napisal o tym sztucznym boisku przy ekonomach. Wszystko fajnie tylko to boisko tam nie powstanie (a moze i wcale)! Otoz Mazurek nie chce tam boiska bo po pierwsze jest za daleko od MOSiRu (sic!) i ktos musialby je pilnowac, a po drugie chce miec wszystko w jednym miejscu. Sztuczne boisko ma powstac przy Szwolezerow na miejscu dzisiejszego parkingu (tak a propos parkingow przy Lubelskiej, na Szwolezerow tez nie bedzie parkingu) i łąki. Ktos miesza ze niby przy III LO nie ma miejsca w planie zagospodarowania a przy Szwolezerow jest. Nie wiem czy takie machloje (nazwe to po imieniu) nie spowoduja ze po 1 NIC nie powstanie, a jak juz powstanie to jakies mini kuriozum, z rozgrzebanymi trybunami. Raczej watpie by sprzedaz terenow przy lubelskiej wystarczyla na kryta trybune z szatniami, restauracja i czyms tam jeszcze. Predzej te pieniazki zostana przejedzone przez jakis "bardzo wazny projekt" nie majacy nic wspolnego ze sportem.
Ktos tu napisal o tym sztucznym boisku przy ekonomach. Wszystko fajnie tylko to boisko tam nie powstanie (a moze i wcale)! Otoz Mazurek nie chce tam boiska bo po pierwsze jest za daleko od MOSiRu (sic!) i ktos musialby je pilnowac, a po drugie chce miec wszystko w jednym miejscu. Sztuczne boisko ma powstac przy Szwolezerow na miejscu dzisiejszego parkingu (tak a propos parkingow przy Lubelskiej, na Szwolezerow tez nie bedzie parkingu) i łąki. Ktos miesza ze niby przy III LO nie ma miejsca w planie zagospodarowania a przy Szwolezerow ... rozwiń
Avatar
robbert / 22 kwietnia 2008 o 13:04
Ręce i nogi opadają czytając wypowiedzi Pana wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u.
Ci ludzie w ogóle nie maja pojęcia o sporcie w Chełmie, a sporcie dziecięcym i młodzieżowym w szczególności. Skoro Pan wiceprezydent nie widzi dla stadionu przy ul. Lubelskiej racji bytu to zapraszam na tenże stadion popołudniową porą – zobaczy kilka trenujących, jednocześnie grup, od młodzików po… seniorów!!! Trenują tam, mimo fatalnej płyty boiska, braku jakiegokolwiek zaplecza (szatnie), bo po prostu NIE MA innego miejsca. Płyta na stadionie przy ul. Szwoleżerów, niejako z urzędu, zarezerwowana jest wyłącznie dla seniorów Chełmianki (owszem, zdarzyło się, że grali tam ligowe mecze chłopcy trenowani przez Pana Anatola Obucha – Prezesa ChOZPN). OK., nie ma sprawy. Ale jeżeli młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować i grać to…. może dojść do sytuacji, że za kilka lat i stadion przy ul. Szwoleżerów nie będzie potrzebny – bo dla kogo?? Czy normalne jest, że drużyna chełmskiego klubu, gra „u siebie”…. na wsi, w Rożdżałowie (kilka kilometrów poza miastem - faktem jest, ze wiejska płyta boiska jest „o niebo” lepsza jak miejskie – w tym miejscu wielkie podziękowania dla osób z Rożdżałowa)??!!
Boisko przy ul. Batorego, posiadające lepszą (równiejszą, po ubiegłorocznych zabiegach konserwatorskich) płytę, z racji położenia - na wzgórzu, brak jakiejkolwiek osłony przed zawsze wiejącym tam wiatrem, który bardzo przeszkadza, a wręcz, często - uniemożliwia prawidłowe szkolenie czy rozgrywanie meczów. Boiska przyszkolne, np. przy II LO czy ZSO nr 3 i nr 7, w obecnym stanie, ABSOLUTNIE nie nadają się do szkolenia dzieci i młodzieży!!! No chyba, że Pan wiceprezydent chce zapewnić ciągłość pracy szpitalnej poradni chirurgicznej czy ortopedycznej, bo korzystanie z tych boisk zagraża zdrowiu młodych chłopców!!! Nie wspomnę już o tym jak na nierównej płycie, pełnej dołków i innych niespodzianek można nauczyć dzieci właściwego operowania piłką czy nawet zwykłego biegania. Poza tym żaden dyrektor szkoły nie umożliwi korzystania z terenów szkolnych bezpłatnie – szkoły muszą zarabiać, a że najczęściej na swoich uczniach to już inna sprawa – w tym momencie, dla dyrekcji szkoły, uczniowie nie reprezentują szkoły tylko klub sportowy – paranoja!! Kilka lat temu, ówczesny prezydent miasta, Pan Krzysztof Grabczuk, podobno wystosował pismo do dyrektorów szkół, by w sezonie zimowym udostępniali BEZPŁATNIE I W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI sale gimnastyczne sportowym grupom Uczniowskich Klubów Sportowych. Tyle teoria, a praktyka?? Sale gimnastyczne, owszem, były dostępne ale oczywiście za opłatą i np. o godz. 21 (dla 10-latków!!), bo szkoła musi zarabiać, szukać dodatkowych pieniędzy, więc kto płacił ten miał. Dyrektorzy szkół mieli daleko gdzieś pismo od swojego przełożonego!!!! Mające powstać przyszkolne (i bardzo dobrze, cieszmy się i z tego) boiska ze sztuczną nawierzchnią nie rozwiążą problemu młodym piłkarzom - wielofunkcyjne, o wymiarach ok. 60x30 m, dobre dla piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego - już 11 letni piłkarze grają na PEŁNOWYMIAROWYM boisku. Co innego nauka na "połówce" a co innego gra na pełnowymiarowym, co innego trening na dywanie a co innego gra na murawie.
Czym władze miasta chcą zachęcić dzieci i młodzież, a także udzielających się rodziców i inne osoby – np. nauczycieli WF ze szkół?? Głodowymi dotacjami, przyznawanymi Uczniowskim Klubom Sportowym?? Czy władze miejskie myślą, że przy 6 czy 10 tyś. zł dotacji (rocznej) z miejskiej kasy, UKS-y przeżyją?? Kluby te, działające przy szkołach, na pomoc ze strony sponsorów, nie mają na co liczyć – w chełmskiej gospodarce bida z nędzą - więc miasto POWINNO je wspomagać w sposób umożliwiający normalne funkcjonowanie, tzn. zapewnić w miarę przyzwoitą bazę do treningu i rozgrywek oraz przyznawać wyższe dotacje – tak jak to się dzieje w Białej Podlaskiej czy Zamościu (dotacje na UKS-y w wysokości KILKUDZIESIĘCIU tysięcy złotych).
Mimo takiego a nie innego stanu zaplecza sportowego i zainteresowania ze strony władz miasta, chełmscy młodzi piłkarze wielokrotnie udowodnili, np. na ogólnopolskich turniejach, że potrafią grać w piłkę - przypomnę jedynie zdobycie, przed bodajże 4-laty, Mistrzostwa Polski przez chłopców Pana Anatola Obucha – po tym, niewątpliwym, sukcesie, wydawało się, ze coś „się ruszy” w dziecięcym, i nie tylko, sporcie - były gratulacje i zapewnienia ówczesnego prezydenta miasta, obecnie marszałka województwa, Pana Krzysztofa Grabczuka. I co?? I nic!! Na słowach, jak zwykle się skończyło!! Następne władze nadal nie robią w tym zakresie nic, mają to w dalekim poważaniu (żeby nie napisać w d…e)!!
Zaproszenia na turnieje, dla chłopców „przychodzą” z całej Polski – ostatnio, z bólem, dwie grupy z UKS Dystans SP7 Chełm, musiały odmówić udziału w dużym, ogólnopolskim turnieju – zaproszenie od Wisły Kraków. Powód – oczywiście finanse. Rodziców nie stać było na sfinansowanie wyjazdu na turniej, sponsorów-wśród chełmskich firm- brak, a władze miasta WOGÓLE nie są zainteresowane tym sposobem promocji swojego-naszego miasta ( a jakby nie patrzeć, jest to pewien sposób promocji).
Stan stadionu przy ul. Lubelskiej jest „najjaśniejszym” obrazem zainteresowania władz miasta (zarówno obecnych jak i poprzednich) sportem, dziećmi i młodzieżą. Przy takim podejściu do sprawy nie dziwi mnie, że boisko, od dawna, nie spełnia wymagań umożliwiających rozgrywanie meczów ligowych, nawet przez młodzików (chłopcy 10-13 letni). Nie mogę także zrozumieć jak to jest możliwe, że w okolicznych miejscowościach, jak Wierzbica czy Siedliszcze, jest możliwe wybudowanie pięknych obiektów sportowych, w tym nowych pełnowymiarowych boisk, a w mieście Chełm jest to NIEWYKONALNE!!!! Niewykonalne jest nawet doprowadzenie do stanu bezpiecznego użytkowania istniejących. Czyż to nie jest „laurka” dla miejskich władz??
Wg. wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż obiektu (a raczej gruntów) – pewnie powstanie tam „najpotrzebniejszy” mieszkańcom sklep, czyli kolejna Biedronka czy Plus. Pewnie, że tak – problem sam zniknie – nie ma stadionu, nie ma problemu a kasa do budżetu miasta wpłynie. Tylko co w zamian?? Ano, obawiam, się, że NIC!!! Dokończenie ( a i tu obawiam się czy tak się stanie) przebudowy stadiony przy ul. Szwoleżerów nic do rozwoju miejskiej bazy sportowej nie wniesie – po prostu nadal będzie to obiekt tylko i wyłącznie dla seniorów Chełmianki (lekkoatletów korzystających z pseudobieżni i z pseudoskoczni nie liczę).
Wypowiadający się w artykule Zbyszek Gołębiowski, ojciec jednego z grających chłopców (i nie z UKS „Miś” a UKS NIEDŹWIADEK – błąd DW), ma dobry pomysł – utworzyć w miejscu obecnego stadionu Miejskie Centrum Sportu Szkolnego. Miejsca wystarczy i dla piłkarzy i dla lekkoatletów i pewnie dla innych zainteresowanych również. Tylko jest jedno „ale” – władze miasta MUSZĄ zacząć myśleć!!! Łatwo jest coś zniszczyć ale zdecydowanie trudniej odbudować!!! Doprowadzenie tego miejsca do stanu bezpiecznego użytkowania (i w dalszym czasie utrzymania tego stanu) przez sportowców powinno bezwzględnie INTERESOWAĆ władze miasta. To byłaby inwestycja nie tylko na dzień dzisiejszy ale i w przyszłość – czyż to nie dzisiejsze dzieci i młodzież są przyszłością Chełma??!! Czyż nie lepiej mieć zdrowych mieszkańców-sportowców, rozsławiających Chełm niż chorych, z wadami kręgosłupa itp.. Dla władz miasta chyba jednak, niestety, nie
Może mam pomysł jak wybrnąć z tej chorej sytuacji (jeżeli się mylę proszę o sprostowanie przez fachowców). Wg. mnie nic nie stoi na przeszkodzie, by władze miasta, wydając zezwolenie na budowę sklepu wielkopowierzchniowego lub centrum handlowego czy jakiejkolwiek innej dużej inwestycji, i sporządzając umowę z inwestorem, umieściły w tejże umowie zapis o wybudowaniu nowego lub wyremontowaniu istniejącego, konkretnego obiektu sportowego – myślę, że podobna zasada dotyczy ciągów komunikacyjnych (ulic, skrzyżowań itp.), których to budowę lub przebudowę inwestor wykonuje, dla swojego i miasta dobra. Przecież stadion przy ul. Lubelskiej to majątek miasta, tak jak i ulice. TESCO mogło wybudować ulicę, przebudować skrzyżowanie, to nie widzę powodu dla którego, dodatkowo nie mogłoby wyremontować stadionu przy ul. Lubelskiej (czy 300-500 tyś. przy kilkumilionowej inwestycji to dla TESCO kwota „nie do przeskoczenia”??) Inwestycja TESCO to tylko przykład z mojej strony – równie dobrze może być WILK czy jakikolwiek inny inwestor, dostający zezwolenie na swoją inwestycję w mieście.
Rozpisałem się o młodych piłkarzach (jestem niejako w to zaangażowany – 13 letni syn gra w jednym z UKS-ów, ja jestem w zarządzie klubu), ale problem dotyczy CAŁEGO chełmskiego sportu (czy to zapaśnicy, lekkoatleci czy tenisiści stołowi wszędzie ten sam problem – brak lub opłakany stan bazy sportowej). A drugą kadencję mamy prezydenta, mniej lub bardziej, związanego ze sportem - przykre.
Sport sportem ale... nie ma chociażby ścieżek rowerowych w mieście, nie ma skate-parków, nie ma sensownych placów zabaw dla najmłodszych w parkach (w parku??), nie ma...... itd. itp., oj dłuuugo możnaby wyliczać.
W chwili obecnej... nie ma niczego!!!!
Jak to niczego!!!! Jest dobre samopoczucie władz miasta i ich zmysł do interesów!!!!
Ręce i nogi opadają czytając wypowiedzi Pana wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u.
Ci ludzie w ogóle nie maja pojęcia o sporcie w Chełmie, a sporcie dziecięcym i młodzieżowym w szczególności. Skoro Pan wiceprezydent nie widzi dla stadionu przy ul. Lubelskiej racji bytu to zapraszam na tenże stadion popołudniową porą – zobaczy kilka trenujących, jednocześnie grup, od młodzików po… seniorów!!! Trenują tam, mimo fatalnej płyty boiska, braku jakiegokolwiek zaplecza (szatnie), bo po prostu NIE MA... rozwiń
Avatar
Złotówka / 22 kwietnia 2008 o 11:42
Jeśli już ma byc remont tego stadionu MOSiR to może ktoś by pomyślał nad krytą trybuną, bo to przyciągnie więcej kibiców na stadion. Kibic w normalnych warunkach będzie mógł pooglądac mecz.
Avatar
papuga / 22 kwietnia 2008 o 11:06
Pomysł sprzedaży tego "obiektu sportowego" to chyba jeden z najrozsądniejszych. Koszt remontu to kwota niebagatelna. Przypomnę tylko, że w tym roku w naszym mieście powstaną 2 boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z budynkiem, w którym będzie szatnia, prysznice, magazynek. Boiska mają być ogólne dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Powtarzam wszystkich. Koszt tej inwestycji to kwota 1 ml zł. Usytuowanie boisk to plac miedzy I LO i III LO. W pobliżu znajduje się również Szkoła nr 5.
Pozdrawiam czytelników.
Avatar
Rebionok / 22 kwietnia 2008 o 10:05
Kopacz nie badz naiwny. Kasa pojdzie w swiat. I nie bedzie niczego. A ta bieznia to juz calkowicie poroniony pomysl.
Avatar
kopacz / 22 kwietnia 2008 o 09:57
I bardzo dobrze , że chcą to sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na dokończenie stadionu miejskiego, może chociaż jeden normalny obiekt będzie w tym mieście dla piłkarzy i lekkoatletów
Avatar
mico23 / 23 kwietnia 2008 o 19:01
W Holandii miasto Schiedam tam jest w jednym miejscu ponad 16 boisk różnej wielkości i jakoś mogą i umieją zadbać o nie wszystkie, a codziennie na każdym z nich trenują ludzie w różnym wieku i nietylko futboliści. Stadiony w mieście Schiedam - [url="http://www.panoramio.com/photo/9629686"]http://www.panoramio.com/photo/9629686[/url]
Avatar
papuga / 23 kwietnia 2008 o 08:14
Odp do ZĘBATY,
Drogi przyjacielu.... otóż zupełnie mijasz się z prawdą dotyczącą lokalizacji tych dwóch boisk. Pragnę Cię wyprowadzić z błędu. otóż tą lokalizację którą podałem teren miedzi I LO i III LO jest to lokalizacja ostateczna i nie podlega zmianie!!! Był pomysł, lokalizacji przy stadionie miejskim. Ale ostatecznie wybrano inną lokalizację.
Pozdrawiam
papuga
Avatar
kibol / 22 kwietnia 2008 o 16:53
,,Moje boisko ORLIK 2012” – wykaz jst zakwalifikowanych do programu, rekomendowanych do MSiT, inwestycji w 2008 r. Lista ostatecznaPostanowienie Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 1 kwietnia 2008 r.
L.p. Inwestor Powiat Lokalizacja - usytuowanie obiektu
1 Urząd Gminy Żmudź Chełmski Obiekt w miejscowości Żmudź, w sąsiedztwie Zespołu Szkół
2 Urząd Gminy Łabunie Zamojski Obiekt w Łabuniach, przy ul. Parkowa i Osiedlowa
3 Urząd Gminy Zamość Zamojski Obiekt w Żdanowie przy Zespole Szkół
4 Urząd Gminy Wierzbica Chełmski Obiekt w Wierzbicy – Osiedle przy Zespole Szkół, ul. Pogodna 8
5 Urząd Miasta Łuków Łukowski Obiekt t w Łukowie przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Siedlecka 56
6 Urząd Gminy Godziszów Janowski Obiekt w Zdziłowicach przy Zespole Szkół
7 Urząd Gminy Borki Radzyński Obiekt w Borkach przy Zespole Szkół
8 Urząd Gminy Trzeszczany Hrubieszowski Obiekt w miejscowości Nieledew przy Szkole Podstawowej
9 Urząd Miasta Biłgoraj Biłgorajski Obiekt w Biłgoraju przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Nadstawna 62 A
10 Starostwo Powiatowe Chełm Chełmski Obiekt w Siedliszczu przy Liceum Ogólnokształcącym, ul. Szkolna 34
11 Urząd Miasta Biała Podlaska Biała Podlaska Obiekt w Białej Podlaskiej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2
12 Urząd Gminy Bełżec Tomaszowski Obiekt w Bełżcu przy ul. Partyzantów 5-7
13 Urząd Gminy Żyrzyn Puławski Obiekt w Żyrzynie, obok Szkoły Podstawowej
14 Urząd Miejski w Tarnogrodzie Biłgorajski Obiekt w Różańcu w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej
15 Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski Tomaszowski Obiekt w Tomaszowie Lubelskim przy Zespole Szkół nr 1,ul. St. Wyspiańskiego 8
16 Urząd Miasta Terespol Bialski Obiekt w Terespolu, u. Sienkiewicza 27 (obok Zespołu Szkół nr 1)
17 Urząd Gminy Ruda Huta Chełmski Obiekt w miejscowości Ruda-Huta, ul. Targowa 6 (obok Zespołu Szkół)
18 Urząd Miejski w Bychawie Lubelski Obiekt w Bychawie, Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 8
19 Urząd Gminy Biłgoraj Biłgorajski Obiekt w Korytkowie Dużym przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum
20 Urząd Gminy Opole Lubelskie Opolski Obiekt w Opolu Lubelskim przy Zespole Szkół nr 2, ul. Fabryczna 28
21 Urząd Gminy Tomaszów Lubelski Tomaszowski Obiekt w Łaszczówce przy Zespole Szkół Publicznych, ul. Spółdzielcza 2
22 Urząd Gminy Kąkolewnica Wschodnia Radzyński Obiekt w Kąkolewnicy Południowej 2 c (przy Zespole Oświatowym)
23 Urząd Gminy Stężyca Rycki Obiekt w miejscowości Stężyca, ul. Podwale (obok stadionu)
24 Urząd Gminy Wólka Lubelski Obiekt w miejscowości Turka na Osiedlu Mieszkaniowym ,, Borek”
25 Urząd Gminy Wola Uhruska Włodawski Obiekt w Woli Uhruskiej, ul. Sportowa 2
26 Urząd Miasta Chełm Chełm Obiekt w Chełmie przy Zespole Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącym, ul. Sienkiewicza 22
27 Urząd Miejski w Poniatowej Opolski Obiekt w Poniatowej przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 9
28 Urząd Miasta Rejowiec Fabryczny Chełmski Obiekt w Rejowcu Fabrycznym, na Osiedlu ,,Wschód”,(pomiędzy ulicami: Wschodnią, a Skłodowską)
29 Urząd Miejski w Szczebrzeszynie Zamojski Obiekt w Szczebrzeszynie, przy Gimnazjum, ul. XXX-lecia
30 Urząd Miasta Kraśnik Kraśnicki Obiekt w Kraśniku przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Aleja Niepodległości 54
31 Urząd Miasta Zamość Zamość Obiekt w Zamościu przy Szkole Podstawowej nr 4, ul. J. Zamoyskiego 4
32 Urząd Gminy Adamów Łukowski Obiekt w Adamowie, ul. Kleeberga 54
33 Urząd Miasta Lublin Lublin Obiekt w Lublinie przy Gimnazjum nr 14, ul. Pogodna 19
34 Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski Bialski Obiekt w Międzyrzecu Podlaskim przy Szkole Podstawowej nr 2,ul. Partyzantów 8
35 Urząd Gminy Niedrzwica Duża Lubelski Obiekt w Niedrzwicy Dużej przy Szkole Podstawowej, ul. Lubelska 21a
36 Urząd Gminy Jabłoń Parczewski Obiekt w Jabłoniu przy Szkole Podstawowej wraz z Gimnazjum,ul. Jadwigi Tokarskiej 2
,,Moje boisko ORLIK 2012” – wykaz jst zakwalifikowanych do programu, rekomendowanych do MSiT, inwestycji w 2008 r. Lista ostatecznaPostanowienie Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 1 kwietnia 2008 r.
L.p. Inwestor Powiat Lokalizacja - usytuowanie obiektu
1 Urząd Gminy Żmudź Chełmski Obiekt w miejscowości Żmudź, w sąsiedztwie Zespołu Szkół
2 Urząd Gminy Łabunie Zamojski Obiekt w Łabuniach, przy ul. Parkowa i Osiedlowa
3 Urząd Gminy Zamość Zamojski Obiekt w Żdanowie przy Zespole Szkół
4 Urząd Gminy... rozwiń
Avatar
mareks / 22 kwietnia 2008 o 15:33
wiceprezydent dobrze mowi
Avatar
Zembaty / 22 kwietnia 2008 o 14:21
Ktos tu napisal o tym sztucznym boisku przy ekonomach. Wszystko fajnie tylko to boisko tam nie powstanie (a moze i wcale)! Otoz Mazurek nie chce tam boiska bo po pierwsze jest za daleko od MOSiRu (sic!) i ktos musialby je pilnowac, a po drugie chce miec wszystko w jednym miejscu. Sztuczne boisko ma powstac przy Szwolezerow na miejscu dzisiejszego parkingu (tak a propos parkingow przy Lubelskiej, na Szwolezerow tez nie bedzie parkingu) i łąki. Ktos miesza ze niby przy III LO nie ma miejsca w planie zagospodarowania a przy Szwolezerow jest. Nie wiem czy takie machloje (nazwe to po imieniu) nie spowoduja ze po 1 NIC nie powstanie, a jak juz powstanie to jakies mini kuriozum, z rozgrzebanymi trybunami. Raczej watpie by sprzedaz terenow przy lubelskiej wystarczyla na kryta trybune z szatniami, restauracja i czyms tam jeszcze. Predzej te pieniazki zostana przejedzone przez jakis "bardzo wazny projekt" nie majacy nic wspolnego ze sportem.
Ktos tu napisal o tym sztucznym boisku przy ekonomach. Wszystko fajnie tylko to boisko tam nie powstanie (a moze i wcale)! Otoz Mazurek nie chce tam boiska bo po pierwsze jest za daleko od MOSiRu (sic!) i ktos musialby je pilnowac, a po drugie chce miec wszystko w jednym miejscu. Sztuczne boisko ma powstac przy Szwolezerow na miejscu dzisiejszego parkingu (tak a propos parkingow przy Lubelskiej, na Szwolezerow tez nie bedzie parkingu) i łąki. Ktos miesza ze niby przy III LO nie ma miejsca w planie zagospodarowania a przy Szwolezerow ... rozwiń
Avatar
robbert / 22 kwietnia 2008 o 13:04
Ręce i nogi opadają czytając wypowiedzi Pana wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u.
Ci ludzie w ogóle nie maja pojęcia o sporcie w Chełmie, a sporcie dziecięcym i młodzieżowym w szczególności. Skoro Pan wiceprezydent nie widzi dla stadionu przy ul. Lubelskiej racji bytu to zapraszam na tenże stadion popołudniową porą – zobaczy kilka trenujących, jednocześnie grup, od młodzików po… seniorów!!! Trenują tam, mimo fatalnej płyty boiska, braku jakiegokolwiek zaplecza (szatnie), bo po prostu NIE MA innego miejsca. Płyta na stadionie przy ul. Szwoleżerów, niejako z urzędu, zarezerwowana jest wyłącznie dla seniorów Chełmianki (owszem, zdarzyło się, że grali tam ligowe mecze chłopcy trenowani przez Pana Anatola Obucha – Prezesa ChOZPN). OK., nie ma sprawy. Ale jeżeli młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować i grać to…. może dojść do sytuacji, że za kilka lat i stadion przy ul. Szwoleżerów nie będzie potrzebny – bo dla kogo?? Czy normalne jest, że drużyna chełmskiego klubu, gra „u siebie”…. na wsi, w Rożdżałowie (kilka kilometrów poza miastem - faktem jest, ze wiejska płyta boiska jest „o niebo” lepsza jak miejskie – w tym miejscu wielkie podziękowania dla osób z Rożdżałowa)??!!
Boisko przy ul. Batorego, posiadające lepszą (równiejszą, po ubiegłorocznych zabiegach konserwatorskich) płytę, z racji położenia - na wzgórzu, brak jakiejkolwiek osłony przed zawsze wiejącym tam wiatrem, który bardzo przeszkadza, a wręcz, często - uniemożliwia prawidłowe szkolenie czy rozgrywanie meczów. Boiska przyszkolne, np. przy II LO czy ZSO nr 3 i nr 7, w obecnym stanie, ABSOLUTNIE nie nadają się do szkolenia dzieci i młodzieży!!! No chyba, że Pan wiceprezydent chce zapewnić ciągłość pracy szpitalnej poradni chirurgicznej czy ortopedycznej, bo korzystanie z tych boisk zagraża zdrowiu młodych chłopców!!! Nie wspomnę już o tym jak na nierównej płycie, pełnej dołków i innych niespodzianek można nauczyć dzieci właściwego operowania piłką czy nawet zwykłego biegania. Poza tym żaden dyrektor szkoły nie umożliwi korzystania z terenów szkolnych bezpłatnie – szkoły muszą zarabiać, a że najczęściej na swoich uczniach to już inna sprawa – w tym momencie, dla dyrekcji szkoły, uczniowie nie reprezentują szkoły tylko klub sportowy – paranoja!! Kilka lat temu, ówczesny prezydent miasta, Pan Krzysztof Grabczuk, podobno wystosował pismo do dyrektorów szkół, by w sezonie zimowym udostępniali BEZPŁATNIE I W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI sale gimnastyczne sportowym grupom Uczniowskich Klubów Sportowych. Tyle teoria, a praktyka?? Sale gimnastyczne, owszem, były dostępne ale oczywiście za opłatą i np. o godz. 21 (dla 10-latków!!), bo szkoła musi zarabiać, szukać dodatkowych pieniędzy, więc kto płacił ten miał. Dyrektorzy szkół mieli daleko gdzieś pismo od swojego przełożonego!!!! Mające powstać przyszkolne (i bardzo dobrze, cieszmy się i z tego) boiska ze sztuczną nawierzchnią nie rozwiążą problemu młodym piłkarzom - wielofunkcyjne, o wymiarach ok. 60x30 m, dobre dla piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego - już 11 letni piłkarze grają na PEŁNOWYMIAROWYM boisku. Co innego nauka na "połówce" a co innego gra na pełnowymiarowym, co innego trening na dywanie a co innego gra na murawie.
Czym władze miasta chcą zachęcić dzieci i młodzież, a także udzielających się rodziców i inne osoby – np. nauczycieli WF ze szkół?? Głodowymi dotacjami, przyznawanymi Uczniowskim Klubom Sportowym?? Czy władze miejskie myślą, że przy 6 czy 10 tyś. zł dotacji (rocznej) z miejskiej kasy, UKS-y przeżyją?? Kluby te, działające przy szkołach, na pomoc ze strony sponsorów, nie mają na co liczyć – w chełmskiej gospodarce bida z nędzą - więc miasto POWINNO je wspomagać w sposób umożliwiający normalne funkcjonowanie, tzn. zapewnić w miarę przyzwoitą bazę do treningu i rozgrywek oraz przyznawać wyższe dotacje – tak jak to się dzieje w Białej Podlaskiej czy Zamościu (dotacje na UKS-y w wysokości KILKUDZIESIĘCIU tysięcy złotych).
Mimo takiego a nie innego stanu zaplecza sportowego i zainteresowania ze strony władz miasta, chełmscy młodzi piłkarze wielokrotnie udowodnili, np. na ogólnopolskich turniejach, że potrafią grać w piłkę - przypomnę jedynie zdobycie, przed bodajże 4-laty, Mistrzostwa Polski przez chłopców Pana Anatola Obucha – po tym, niewątpliwym, sukcesie, wydawało się, ze coś „się ruszy” w dziecięcym, i nie tylko, sporcie - były gratulacje i zapewnienia ówczesnego prezydenta miasta, obecnie marszałka województwa, Pana Krzysztofa Grabczuka. I co?? I nic!! Na słowach, jak zwykle się skończyło!! Następne władze nadal nie robią w tym zakresie nic, mają to w dalekim poważaniu (żeby nie napisać w d…e)!!
Zaproszenia na turnieje, dla chłopców „przychodzą” z całej Polski – ostatnio, z bólem, dwie grupy z UKS Dystans SP7 Chełm, musiały odmówić udziału w dużym, ogólnopolskim turnieju – zaproszenie od Wisły Kraków. Powód – oczywiście finanse. Rodziców nie stać było na sfinansowanie wyjazdu na turniej, sponsorów-wśród chełmskich firm- brak, a władze miasta WOGÓLE nie są zainteresowane tym sposobem promocji swojego-naszego miasta ( a jakby nie patrzeć, jest to pewien sposób promocji).
Stan stadionu przy ul. Lubelskiej jest „najjaśniejszym” obrazem zainteresowania władz miasta (zarówno obecnych jak i poprzednich) sportem, dziećmi i młodzieżą. Przy takim podejściu do sprawy nie dziwi mnie, że boisko, od dawna, nie spełnia wymagań umożliwiających rozgrywanie meczów ligowych, nawet przez młodzików (chłopcy 10-13 letni). Nie mogę także zrozumieć jak to jest możliwe, że w okolicznych miejscowościach, jak Wierzbica czy Siedliszcze, jest możliwe wybudowanie pięknych obiektów sportowych, w tym nowych pełnowymiarowych boisk, a w mieście Chełm jest to NIEWYKONALNE!!!! Niewykonalne jest nawet doprowadzenie do stanu bezpiecznego użytkowania istniejących. Czyż to nie jest „laurka” dla miejskich władz??
Wg. wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż obiektu (a raczej gruntów) – pewnie powstanie tam „najpotrzebniejszy” mieszkańcom sklep, czyli kolejna Biedronka czy Plus. Pewnie, że tak – problem sam zniknie – nie ma stadionu, nie ma problemu a kasa do budżetu miasta wpłynie. Tylko co w zamian?? Ano, obawiam, się, że NIC!!! Dokończenie ( a i tu obawiam się czy tak się stanie) przebudowy stadiony przy ul. Szwoleżerów nic do rozwoju miejskiej bazy sportowej nie wniesie – po prostu nadal będzie to obiekt tylko i wyłącznie dla seniorów Chełmianki (lekkoatletów korzystających z pseudobieżni i z pseudoskoczni nie liczę).
Wypowiadający się w artykule Zbyszek Gołębiowski, ojciec jednego z grających chłopców (i nie z UKS „Miś” a UKS NIEDŹWIADEK – błąd DW), ma dobry pomysł – utworzyć w miejscu obecnego stadionu Miejskie Centrum Sportu Szkolnego. Miejsca wystarczy i dla piłkarzy i dla lekkoatletów i pewnie dla innych zainteresowanych również. Tylko jest jedno „ale” – władze miasta MUSZĄ zacząć myśleć!!! Łatwo jest coś zniszczyć ale zdecydowanie trudniej odbudować!!! Doprowadzenie tego miejsca do stanu bezpiecznego użytkowania (i w dalszym czasie utrzymania tego stanu) przez sportowców powinno bezwzględnie INTERESOWAĆ władze miasta. To byłaby inwestycja nie tylko na dzień dzisiejszy ale i w przyszłość – czyż to nie dzisiejsze dzieci i młodzież są przyszłością Chełma??!! Czyż nie lepiej mieć zdrowych mieszkańców-sportowców, rozsławiających Chełm niż chorych, z wadami kręgosłupa itp.. Dla władz miasta chyba jednak, niestety, nie
Może mam pomysł jak wybrnąć z tej chorej sytuacji (jeżeli się mylę proszę o sprostowanie przez fachowców). Wg. mnie nic nie stoi na przeszkodzie, by władze miasta, wydając zezwolenie na budowę sklepu wielkopowierzchniowego lub centrum handlowego czy jakiejkolwiek innej dużej inwestycji, i sporządzając umowę z inwestorem, umieściły w tejże umowie zapis o wybudowaniu nowego lub wyremontowaniu istniejącego, konkretnego obiektu sportowego – myślę, że podobna zasada dotyczy ciągów komunikacyjnych (ulic, skrzyżowań itp.), których to budowę lub przebudowę inwestor wykonuje, dla swojego i miasta dobra. Przecież stadion przy ul. Lubelskiej to majątek miasta, tak jak i ulice. TESCO mogło wybudować ulicę, przebudować skrzyżowanie, to nie widzę powodu dla którego, dodatkowo nie mogłoby wyremontować stadionu przy ul. Lubelskiej (czy 300-500 tyś. przy kilkumilionowej inwestycji to dla TESCO kwota „nie do przeskoczenia”??) Inwestycja TESCO to tylko przykład z mojej strony – równie dobrze może być WILK czy jakikolwiek inny inwestor, dostający zezwolenie na swoją inwestycję w mieście.
Rozpisałem się o młodych piłkarzach (jestem niejako w to zaangażowany – 13 letni syn gra w jednym z UKS-ów, ja jestem w zarządzie klubu), ale problem dotyczy CAŁEGO chełmskiego sportu (czy to zapaśnicy, lekkoatleci czy tenisiści stołowi wszędzie ten sam problem – brak lub opłakany stan bazy sportowej). A drugą kadencję mamy prezydenta, mniej lub bardziej, związanego ze sportem - przykre.
Sport sportem ale... nie ma chociażby ścieżek rowerowych w mieście, nie ma skate-parków, nie ma sensownych placów zabaw dla najmłodszych w parkach (w parku??), nie ma...... itd. itp., oj dłuuugo możnaby wyliczać.
W chwili obecnej... nie ma niczego!!!!
Jak to niczego!!!! Jest dobre samopoczucie władz miasta i ich zmysł do interesów!!!!
Ręce i nogi opadają czytając wypowiedzi Pana wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u.
Ci ludzie w ogóle nie maja pojęcia o sporcie w Chełmie, a sporcie dziecięcym i młodzieżowym w szczególności. Skoro Pan wiceprezydent nie widzi dla stadionu przy ul. Lubelskiej racji bytu to zapraszam na tenże stadion popołudniową porą – zobaczy kilka trenujących, jednocześnie grup, od młodzików po… seniorów!!! Trenują tam, mimo fatalnej płyty boiska, braku jakiegokolwiek zaplecza (szatnie), bo po prostu NIE MA... rozwiń
Avatar
Złotówka / 22 kwietnia 2008 o 11:42
Jeśli już ma byc remont tego stadionu MOSiR to może ktoś by pomyślał nad krytą trybuną, bo to przyciągnie więcej kibiców na stadion. Kibic w normalnych warunkach będzie mógł pooglądac mecz.
Avatar
papuga / 22 kwietnia 2008 o 11:06
Pomysł sprzedaży tego "obiektu sportowego" to chyba jeden z najrozsądniejszych. Koszt remontu to kwota niebagatelna. Przypomnę tylko, że w tym roku w naszym mieście powstaną 2 boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z budynkiem, w którym będzie szatnia, prysznice, magazynek. Boiska mają być ogólne dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Powtarzam wszystkich. Koszt tej inwestycji to kwota 1 ml zł. Usytuowanie boisk to plac miedzy I LO i III LO. W pobliżu znajduje się również Szkoła nr 5.
Pozdrawiam czytelników.
Avatar
Rebionok / 22 kwietnia 2008 o 10:05
Kopacz nie badz naiwny. Kasa pojdzie w swiat. I nie bedzie niczego. A ta bieznia to juz calkowicie poroniony pomysl.
Avatar
kopacz / 22 kwietnia 2008 o 09:57
I bardzo dobrze , że chcą to sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na dokończenie stadionu miejskiego, może chociaż jeden normalny obiekt będzie w tym mieście dla piłkarzy i lekkoatletów
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 1 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 19 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 77 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.