czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Chełm: Budynek rozebrany, ale gruz został

Dodano: 12 sierpnia 2015, 08:10

 Fot. Jacek Barczyński <br />
Fot. Jacek Barczyński

Po długotrwałych ponagleniach i wszczęciu postępowania egzekucyjnego, miejskiemu inspektorowi nadzoru budowlanego udało się w końcu przymusić właściciela budynku grożącego katastrofą budowlaną do jego rozbiórki. Problem w tym, że na miejscu pozostała kupa gruzu, której ten wciąż nie uprzątnął.

– Wcześniej mieliśmy po sąsiedzku ruderę, w której gnieździli się bezdomni – mówi jedna z mieszkanek ul. Zakątek w Chełmie. – A teraz gruzowisko, z którego wiatr na całą okolicę roznosi tumany kurzu.

Pozostałości zburzonego budynku niemal wylewają się na ul. Browarną. – Tak jak wcześniej ponaglaliśmy właściciela walącego się budynku do jego rozbiórki, tak teraz wysyłamy mu kolejne ponaglenia w sprawie uporządkowania posesji – mówi Jacek Osmoła, miejski inspektor nadzoru budowlanego. – To mieszkający w Rzymie obywatel Włoch. Tym razem jest nam o tyle łatwiej, że ten człowiek ustanowił w Polsce swojego pełnomocnika. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie.

Pełnomocnik Włocha jest otwarty na apele inspektora, ale jednocześnie zasłania się brakiem środków na wywiezienie gruzu i zaprowadzenie ładu na posesji.

– Jeśli tak dalej pójdzie, to będziemy zmuszeni uciec się do zastępczego wykonawstwa i rachunkiem za to zadanie obciążyć właściciela – dodaje Osmoła. – Obawiam się jednak, że z braku możliwości wyegzekwowania pieniędzy sprawa ta w końcu może trafić do komornika.

Czytaj więcej o: Chełm
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 sierpnia 2015 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niech straż miejska do czegoś się przyda i kara takiego za bałagan na posesji mandatami, a te niech idą do egzekucji. Egzekucja zakończy się zajęciem nieruchomości i jej sprzedaniem. A Italiano nie będzie kombinował
Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2015 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...nie wiem, nie znam się na tym, ale wykluczyć nie można, że sama działka jest warta więcej, niż uporządkowanie gruzu po wyburzeniu posesji. Nie może Magistrat wziąć tego kosztu na siebie i przejąć kawałek ziemi, która po ewentualnym sprzedaniu pokryje wydatki z przysłowiową górką?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!