sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Chełm: Cała Wojsławicka do przebudowy

Dodano: 22 września 2016, 17:37

Ul. Wojsławicka to jedna z najważniejszych arterii w Chełmie (fot. Jacek Barczyński)
Ul. Wojsławicka to jedna z najważniejszych arterii w Chełmie (fot. Jacek Barczyński)

Będzie remont jednej z ważniejszych ulic w Chełmie. W przyszłorocznym budżecie na przebudowę ul. Wojsławickiej ma być przeznaczonych 5 mln zł – zdecydowali miejscy radni.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Szacunkowa wartość całego zadania to około 8 mln zł. Władze miasta liczą, że pozostałą kwotę otrzymają w ramach dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Decyzja radnych pozwoliła złożyć już stosowny wniosek. Na udział własny ma się złożyć także 1,5 mln zł ze środków powiatu chełmskiego oraz 1 mln obiecany przez Gminę Chełm.

– Ta duża inwestycja służyć będzie przecież nie tylko samym mieszkańcom miasta, ale również osobom zamieszkałym w całym rejonie – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Ulica Wojsławicka to jeden z naszych głównych ciągów komunikacyjnych. Projekt zakłada również budowę utwardzonej ulicy wzdłuż lasu Borek, która będzie dodatkowym wjazdem do Chełma od strony Strupina.

Zgodnie z założeniami roboty drogowe objąć mają około 2,7 kilometra ulicy Wojsławickiej oraz około 400 metrów al. 3-go Maja. Jeśli Chełm otrzyma dofinansowanie, to przebudowa tej ulicy będzie jedną z największych w ostatnich latach drogowych inwestycji w mieście. Stawką jest poprawa przejezdności, komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Projekt przewiduje przebudowę całej nawierzchni ul. Wojsławickiej. Na odcinku od ronda turbinowego do skrzyżowania z al. 3-go Maja mają pojawić się również nowe chodniki. Przebudowane zostaną zatoki autobusowe oraz parkingi (w sumie na 128 miejsc, w tym sześć dla autobusów). W rachubę wchodzi również częściowa wymiana kanalizacji deszczowej, budowa nowych przejść dla pieszych, montaż oświetlenia, oznakowanie poziome i pionowe oraz przebudowa zjazdów i skrzyżowań. W tym ostatnim przypadku spore zmiany czeka skrzyżowanie ul. Wojsławickiej z al. 3-go Maja. Powstać ma tam nowe rondo. W tym celu rozbudowana o dodatkowe pasy ruchu ma być też al. 3-Maja. W ten sposób zamknięty zostanie odcinek czteropasmowej ulicy, stanowiącej część przyszłej południowej obwodnicy Chełma.

Władze miasta mają nadzieję, że tak opracowany wniosek zyska uznanie komisji oceniającej. Rozstrzygnięcie ma być znane w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Dobrym znakiem jest to, że z tego samego programu miasto uzyskiwało już dofinansowania takich zadań jak remonty ulic Metalowej, Ceramicznej, Trubakowskiej, czy 11 Listopada.

Czytaj więcej o: Chełm drogi
shifo
Dżony
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

shifo
shifo (1 października 2016 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To bardzo dobrze że pani prezydent współpracuje. z panem wójtem popieram ale nasza Sienkiewicza tragiczna chyba pokutuje za niedawnego patrona dojazd do koperty dla niepełnosprawnych tragiczny.tyle pięknych szkół z piękna tradycja tu te drogowo-chodnikowe góry doliny
Rozwiń
Dżony
Dżony (23 września 2016 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polecam naprawdę pojechać na Ukrainę i zobaczyć, jakie tam są drogi. Nie będzie opowiadania głupot.
Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2016 o 07:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Władze mają nadzieję że jak wniosek uzyska..." czyli robią szum zanim cokolwiek zrobili. A dziennik powtarza to co podyktują. A dziura jak była tak jest. Nic tam sie nie dzieje.
Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2016 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sratata porażka władz nic nie robią drogi mamy grosze jak ukraincy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!