wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Chcesz pomóc zwierzętom? Masz okazję

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 czerwca 2012, 17:15
Autor: sad

Wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt, zapraszamy do współpracy – mówi Mariusz Kluziak,
Wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt, zapraszamy do współpracy – mówi Mariusz Kluziak,

Już nie oddział, ale samodzielne stowarzyszenie. Mowa o Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt, która postanowiła działać na własny rachunek. Obrońcy zwierząt chcą skutecznie pomagać "braciom naszym mniejszym” i zachęcają, aby do nich dołączyć.

– Wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt, zapraszamy do współpracy – mówi Mariusz Kluziak, prezes stowarzyszenia. – Zapraszamy także tych, którzy chcą pomóc zwierzętom, ale nie mają na przykład czasu na aktywną działalność w stowarzyszeniu. Takim osobom proponujemy status tzw. członka wspierającego. Nie jest to absorbujące, a wymaga jedynie opłacenia składek.

Bo składki członkowskie, przynajmniej na razie, zanim nie uda się pozyskać sponsorów, będą zasadniczym zastrzykiem finansowym dla stowarzyszenia. A potrzeby na pewno będą ogromne, bo chełmscy strażnicy, którzy bronią praw zwierząt już od ponad trzech lat, zdążyli się przekonać, że do zrobienia na tym polu jest bardzo dużo.

Bezdomnych zwierząt nie ubywa, a do tego dochodzą jeszcze te, które ze względu na złe traktowanie trzeba odebrać właścicielom. Kosztuje wszystko: transport, jedzenie, leczenie…

Zwierzęta, które trafiają do strażników, są przygotowywane do adopcji.

– W ubiegłym roku znaleźliśmy nowe domy dla 22 psów i około 30 kotów – mówi Kluziak. – Jednak zanim udaje się znaleźć nowych opiekunów, zwierzęta muszą być gdzieś umieszczane. Tu ratunkiem są tymczasowe domy. Na razie mamy dwa, ciągle brak w nich miejsca. Dlatego zachęcamy tez do kontaktu z nami osoby, które zdecydowałyby się na poprowadzenie takich domów tymczasowych.

Stowarzyszenie ze swojej strony pokrywa koszty utrzymania i leczenia. Tymczasowy opiekun daje zwierzakowi jedynie – lub aż – schronienie i dobre serce.

Chełmska Straż Ochrony Zwierząt w swojej "nowej odsłonie” chce robić to, co dotąd, ale także edukować, a w przyszłości, jeśli wszystko dobrze pójdzie, także założyć międzygminne schronisko. Jego wstępna lokalizacja już jest. Mogłoby powstać w Sarniaku w gminie Leśniowice. To plany. Na razie strażnicy liczą, że w ich działaniach i zamierzeniach wesprą ich nowi członkowie i wolontariusze.

Osoby zainteresowane współpracą bądź działalnością w stowarzyszeniu mogą kontaktować się z jego prezesem pod numerem tel. 518-224-978. Będzie także okazja, aby spotkać się osobiście. Chełmska straż zaprasza 20 czerwca do sali konferencyjnej urzędu miasta na godz. 17.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!