Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 grudnia 2009 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Chełm ciągle bez budżetu

Autor: Zdjęcie autora (sad)
0 20 A A

Dziś miejscy radni zamiast opowiedzieć się za lub przeciwko budżetowi, głosowali czy w ogóle nad nim głosować. Większością Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości radni zdecydowali, że punkt o podjęciu uchwały budżetowej zostanie zdjęty z porządku obrad.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Emocje były tak duże, że głosowanie nad zdjęciem punktu trzeba było powtórzyć, bo podczas pierwszego źle policzono głosy.

Radni PO i PiS przekonywali, że budżet w przygotowanym kształcie nie był konsultowany z opozycją, nie zyskał też poparcia rad osiedli, a nawet pozytywnej opinii komisji budżetowej.

Zwolennicy projektu z prezydent miasta na czele, podnosili, że nie podejmując uchwały, karze się przede wszystkim mieszkańców. Chodzi opóźnienie inwestycji (głównie drogowych) zapisanych w dokumencie, na które ludzie czekają.

Radnych obu stron poniosły emocje. Przekrzykiwali się nawzajem i nie żałowali sobie uszczypliwości. Słychać było okrzyki "wstyd” i "żenada”, a nawet słowa o "zabijaniu demokracji”.

Radni mają jeszcze co prawda miesiąc na uchwalenie budżetu, ale teraz nie będzie już można wprowadzić w projekcie większych zmian. Jeśli do końca stycznia rada nie osiągnie porozumienia, budżet dla miasta przygotuje Regionalna Izba Obrachunkowa.

Taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko nawet w skali kraju. Zasadniczą wadą tego rozwiązania jest to, że miasto zyskuje bardzo ograniczony budżet, w dodatku późno. Pewne jest, że w takim skromnym wydaniu nie zadowoli on ani prawej, ani lewej strony rady.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 00:23
Magda_23 napisał:
Lepszy był Krzysztof Grabczuk zamiast pani Fisz!


ciekawe w czym? - chyba w zapasach
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 00:18
~Martyna~ napisał:
Pani Fisz jak zawsze nie umie się dogadać z opozycją, tej pani już dziękujemy.. może niech w końcu sobie zrobi jakieś porządne studia, myśle że Chełm powinien mieć wykształconego prezydenta jak choćby Pan Siepisak - młody, zdolny, wykształcony



Rządzić może nawet przewodniczący kółka różańcowego byleby robił to dobrze - Pani Prezydent Fisz jest jak do tej pory najlepszym Prezydentem w dziejach naszego miasta i to dla tego pisiory i platfusy nie mogą tego przeżyć



Rządzić może nawet przewodniczący kółka różańcowego byleby robił to dobrze - Pani Prezydent Fisz jest jak do tej pory najlepszym Prezydentem w dziejach naszego miasta i to dla tego pisiory i platfusy nie mogą tego przeżyć rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 00:08
~daro~ napisał:
Dajcie spokój tylko nie Grabczuk! On nic nie zrobił. Demagogie uprawia i rzuca kłody pod nogi obecnej władzy miasta, bo nie nie może znieść że tak dobrze rządzi miastem i ma poparcie ludzi!!!




jak to nic ? - a rondo Grabczuka budowla jego życia )
Avatar
ciężarna / 31 grudnia 2009 o 14:33
Pan Mariusz Kowalczuk powinien zjąć się dobrym zarządzaniem Szpitalem Chełmskim, bo nie wychodzi mu to najlepiej. Nie było w historii chełmskiego szpitala abb dzieci rodziły się bezpośrednio na posadzkę. To wielki skandal Panie Kowalczuk. !
Avatar
~bolek~ / 31 grudnia 2009 o 14:15
Ciekawy jestem dlaczego Pan radny Bajko lobbuje za dzierżawcą Kina ZORZA, jaki ma w tym interes i na jakie liczy korzyści. Jest to bardzo ciekawa sprawa.
Avatar
~wyborca~ / 31 grudnia 2009 o 14:06
Koalicja POPIS zablokowała rozwój miasta Chełm. Radni prawicy nie rozumieją co to jest budżet miasta i czemu on służy, a służy on mieszkańcom miasta.
Ten budżet nie jest potrzebny Pani Prezydent, która ma jego obowiązek realizacji. Radni prawicy, a głownie ich przywódcy w osobach Bajko, Czech, Kuśmierz i Kowalczuk podejmując decyzję o nie dyskutowaniu nad budżetem miasta na 2010 rok działają na szkodę miasta i jego mieszkańców.
Wyborcy powinni to zapamiętać i pokazać im czerwoną kartkę podczas wyborów samorządowych. Ludzie Ci sprzeniewierzyli się złożonym ślubowaniom, że będą działać dla dobra miasta i jego mieszkańców.
Koalicja POPIS zablokowała rozwój miasta Chełm. Radni prawicy nie rozumieją co to jest budżet miasta i czemu on służy, a służy on mieszkańcom miasta.
Ten budżet nie jest potrzebny Pani Prezydent, która ma jego obowiązek realizacji. Radni prawicy, a głownie ich przywódcy w osobach Bajko, Czech, Kuśmierz i Kowalczuk podejmując decyzję o nie dyskutowaniu nad budżetem miasta na 2010 rok działają na szkodę miasta i jego mieszkańców.
Wyborcy powinni to zapamiętać i pokazać im czerwoną kartkę podczas wyborów samorządowych. Ludzie Ci s... rozwiń
Avatar
~wyborca~ / 31 grudnia 2009 o 14:04
Koalicja POPIS zablokowała rozwój miasta Chełm. Redni prawicy nie rozumieją co to jest budżet miasta i czemu on służy, a służy on mieszkańcom miasta.
Ten budżet nie jest potrzebny Pani Prezydent, która ma obowiązek realizacji. Radni prawicy, a głownie ich przywódcy w osobach Bajko, Czech, Kuśmierz i Kowalczuk podejmując decyzję o nie dyskutowaniu nad budżetem miasta na 2010 rok działają na szkodę miasta i jego mieszkańców.
Wyborcy powinni to zapamiętać i pokazać im czerwoną kartkę podczas wyborów samorządowych. Ludzie Ci sprzeniewierzyli się złożonym ślubowaniom, że będą działać dla dobra miasta i jego mieszkańców.
Koalicja POPIS zablokowała rozwój miasta Chełm. Redni prawicy nie rozumieją co to jest budżet miasta i czemu on służy, a służy on mieszkańcom miasta.
Ten budżet nie jest potrzebny Pani Prezydent, która ma obowiązek realizacji. Radni prawicy, a głownie ich przywódcy w osobach Bajko, Czech, Kuśmierz i Kowalczuk podejmując decyzję o nie dyskutowaniu nad budżetem miasta na 2010 rok działają na szkodę miasta i jego mieszkańców.
Wyborcy powinni to zapamiętać i pokazać im czerwoną kartkę podczas wyborów samorządowych. Ludzie Ci sprzeni... rozwiń
Avatar
~daro~ / 31 grudnia 2009 o 07:15
Dajcie spokój tylko nie Grabczuk! On nic nie zrobił. Demagogie uprawia i rzuca kłody pod nogi obecnej władzy miasta, bo nie nie może znieść że tak dobrze rządzi miastem i ma poparcie ludzi!!!
Avatar
michał / 30 grudnia 2009 o 21:19
Napisz co Grabczuk zrobił dla miasta w okresie swojej prezydentury? Z tego co pamiętam to tylko ulicę Szpakową i wyprowadził mnóstwo forsy do Lublina by zaklepać sobie obecny stołek. A teraz na tym stołku blokuje prawie wszystkie fundusze unijne dla Chełma, obdziela wszystkie inne miejscowości oprócz Chełma tylko dlatego by przed wyborami dowalić obecnej Pani Prezydent i wpierać ludziom, że jest nieudolna na tym stanowisku. Ale tak to już jest w naszym kraju... Nie jest ważne dobro społeczeństwa, ważna jest tylko walka polityczna. To takie żenujące. A podobno większość naszego społeczeństwa to katolicy... Wstyd mi za tych ludzi. Pomyślcie ile więcej można by wybudować czy wyremontować dróg, o ile lepiej by nam się żyło gdyby ci, których wybraliśmy umieli się dogadać i pracowali ręka w rękę dla dobra naszego miasta. Tego życzę Wam i sobie na nadchodzący rok
Napisz co Grabczuk zrobił dla miasta w okresie swojej prezydentury? Z tego co pamiętam to tylko ulicę Szpakową i wyprowadził mnóstwo forsy do Lublina by zaklepać sobie obecny stołek. A teraz na tym stołku blokuje prawie wszystkie fundusze unijne dla Chełma, obdziela wszystkie inne miejscowości oprócz Chełma tylko dlatego by przed wyborami dowalić obecnej Pani Prezydent i wpierać ludziom, że jest nieudolna na tym stanowisku. Ale tak to już jest w naszym kraju... Nie jest ważne dobro społeczeństwa, ważna jest tylko walka polityczna. To takie ż... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2009 o 19:56
Magda_23 napisał:
Lepszy był Krzysztof Grabczuk zamiast pani Fisz!


tez tak mysle
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 00:23
Magda_23 napisał:
Lepszy był Krzysztof Grabczuk zamiast pani Fisz!


ciekawe w czym? - chyba w zapasach
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 00:18
~Martyna~ napisał:
Pani Fisz jak zawsze nie umie się dogadać z opozycją, tej pani już dziękujemy.. może niech w końcu sobie zrobi jakieś porządne studia, myśle że Chełm powinien mieć wykształconego prezydenta jak choćby Pan Siepisak - młody, zdolny, wykształcony



Rządzić może nawet przewodniczący kółka różańcowego byleby robił to dobrze - Pani Prezydent Fisz jest jak do tej pory najlepszym Prezydentem w dziejach naszego miasta i to dla tego pisiory i platfusy nie mogą tego przeżyć



Rządzić może nawet przewodniczący kółka różańcowego byleby robił to dobrze - Pani Prezydent Fisz jest jak do tej pory najlepszym Prezydentem w dziejach naszego miasta i to dla tego pisiory i platfusy nie mogą tego przeżyć rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 00:08
~daro~ napisał:
Dajcie spokój tylko nie Grabczuk! On nic nie zrobił. Demagogie uprawia i rzuca kłody pod nogi obecnej władzy miasta, bo nie nie może znieść że tak dobrze rządzi miastem i ma poparcie ludzi!!!




jak to nic ? - a rondo Grabczuka budowla jego życia )
Avatar
ciężarna / 31 grudnia 2009 o 14:33
Pan Mariusz Kowalczuk powinien zjąć się dobrym zarządzaniem Szpitalem Chełmskim, bo nie wychodzi mu to najlepiej. Nie było w historii chełmskiego szpitala abb dzieci rodziły się bezpośrednio na posadzkę. To wielki skandal Panie Kowalczuk. !
Avatar
~bolek~ / 31 grudnia 2009 o 14:15
Ciekawy jestem dlaczego Pan radny Bajko lobbuje za dzierżawcą Kina ZORZA, jaki ma w tym interes i na jakie liczy korzyści. Jest to bardzo ciekawa sprawa.
Avatar
~wyborca~ / 31 grudnia 2009 o 14:06
Koalicja POPIS zablokowała rozwój miasta Chełm. Radni prawicy nie rozumieją co to jest budżet miasta i czemu on służy, a służy on mieszkańcom miasta.
Ten budżet nie jest potrzebny Pani Prezydent, która ma jego obowiązek realizacji. Radni prawicy, a głownie ich przywódcy w osobach Bajko, Czech, Kuśmierz i Kowalczuk podejmując decyzję o nie dyskutowaniu nad budżetem miasta na 2010 rok działają na szkodę miasta i jego mieszkańców.
Wyborcy powinni to zapamiętać i pokazać im czerwoną kartkę podczas wyborów samorządowych. Ludzie Ci sprzeniewierzyli się złożonym ślubowaniom, że będą działać dla dobra miasta i jego mieszkańców.
Koalicja POPIS zablokowała rozwój miasta Chełm. Radni prawicy nie rozumieją co to jest budżet miasta i czemu on służy, a służy on mieszkańcom miasta.
Ten budżet nie jest potrzebny Pani Prezydent, która ma jego obowiązek realizacji. Radni prawicy, a głownie ich przywódcy w osobach Bajko, Czech, Kuśmierz i Kowalczuk podejmując decyzję o nie dyskutowaniu nad budżetem miasta na 2010 rok działają na szkodę miasta i jego mieszkańców.
Wyborcy powinni to zapamiętać i pokazać im czerwoną kartkę podczas wyborów samorządowych. Ludzie Ci s... rozwiń
Avatar
~wyborca~ / 31 grudnia 2009 o 14:04
Koalicja POPIS zablokowała rozwój miasta Chełm. Redni prawicy nie rozumieją co to jest budżet miasta i czemu on służy, a służy on mieszkańcom miasta.
Ten budżet nie jest potrzebny Pani Prezydent, która ma obowiązek realizacji. Radni prawicy, a głownie ich przywódcy w osobach Bajko, Czech, Kuśmierz i Kowalczuk podejmując decyzję o nie dyskutowaniu nad budżetem miasta na 2010 rok działają na szkodę miasta i jego mieszkańców.
Wyborcy powinni to zapamiętać i pokazać im czerwoną kartkę podczas wyborów samorządowych. Ludzie Ci sprzeniewierzyli się złożonym ślubowaniom, że będą działać dla dobra miasta i jego mieszkańców.
Koalicja POPIS zablokowała rozwój miasta Chełm. Redni prawicy nie rozumieją co to jest budżet miasta i czemu on służy, a służy on mieszkańcom miasta.
Ten budżet nie jest potrzebny Pani Prezydent, która ma obowiązek realizacji. Radni prawicy, a głownie ich przywódcy w osobach Bajko, Czech, Kuśmierz i Kowalczuk podejmując decyzję o nie dyskutowaniu nad budżetem miasta na 2010 rok działają na szkodę miasta i jego mieszkańców.
Wyborcy powinni to zapamiętać i pokazać im czerwoną kartkę podczas wyborów samorządowych. Ludzie Ci sprzeni... rozwiń
Avatar
~daro~ / 31 grudnia 2009 o 07:15
Dajcie spokój tylko nie Grabczuk! On nic nie zrobił. Demagogie uprawia i rzuca kłody pod nogi obecnej władzy miasta, bo nie nie może znieść że tak dobrze rządzi miastem i ma poparcie ludzi!!!
Avatar
michał / 30 grudnia 2009 o 21:19
Napisz co Grabczuk zrobił dla miasta w okresie swojej prezydentury? Z tego co pamiętam to tylko ulicę Szpakową i wyprowadził mnóstwo forsy do Lublina by zaklepać sobie obecny stołek. A teraz na tym stołku blokuje prawie wszystkie fundusze unijne dla Chełma, obdziela wszystkie inne miejscowości oprócz Chełma tylko dlatego by przed wyborami dowalić obecnej Pani Prezydent i wpierać ludziom, że jest nieudolna na tym stanowisku. Ale tak to już jest w naszym kraju... Nie jest ważne dobro społeczeństwa, ważna jest tylko walka polityczna. To takie żenujące. A podobno większość naszego społeczeństwa to katolicy... Wstyd mi za tych ludzi. Pomyślcie ile więcej można by wybudować czy wyremontować dróg, o ile lepiej by nam się żyło gdyby ci, których wybraliśmy umieli się dogadać i pracowali ręka w rękę dla dobra naszego miasta. Tego życzę Wam i sobie na nadchodzący rok
Napisz co Grabczuk zrobił dla miasta w okresie swojej prezydentury? Z tego co pamiętam to tylko ulicę Szpakową i wyprowadził mnóstwo forsy do Lublina by zaklepać sobie obecny stołek. A teraz na tym stołku blokuje prawie wszystkie fundusze unijne dla Chełma, obdziela wszystkie inne miejscowości oprócz Chełma tylko dlatego by przed wyborami dowalić obecnej Pani Prezydent i wpierać ludziom, że jest nieudolna na tym stanowisku. Ale tak to już jest w naszym kraju... Nie jest ważne dobro społeczeństwa, ważna jest tylko walka polityczna. To takie ż... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2009 o 19:56
Magda_23 napisał:
Lepszy był Krzysztof Grabczuk zamiast pani Fisz!


tez tak mysle