środa, 24 stycznia 2018 r.

Chełm

Chełm: Czy ludowcy znowu zerwą obrady rady powiatu?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2011, 15:20

Bez ośmiu radnych (z PSL i SLD) pozostali przychodząc na sesję jedynie tracą czas. Może zmieni to dz
Bez ośmiu radnych (z PSL i SLD) pozostali przychodząc na sesję jedynie tracą czas. Może zmieni to dz

Już pięć prób ukonstytuowania Rady Powiatu Chełmskiego spełzło na niczym. Porządek pierwszej sesji w nowej kadencji nadal nie jest zrealizowany. Kolejne posiedzenie zwołano na jutro. Pytanie tylko, czy radni PSL znowu go nie zbojkotują?

Jak dotąd radnym udało się jedynie złożyć ślubowanie. Pracę uniemożliwia radzie PSL. Radni tej partii opuszczają salę bądź w ogóle nie stawiają się na obrady. Efekt? Z powodu braku kworum kolejne odsłony pierwszej sesji nie mogły mieć mocy sprawczej.

Paweł Ciechan, radny z grupy G-9, informuje, że ludowcy, chociaż uzyskali tylko siedem mandatów, zażądali dla siebie stanowiska starosty, etatowego członka zarządu i wiceprzewodniczącego RP. Ich oponenci zaproponowali im... dwa stanowiska wybranych przez nich komisji rady. Radni PSL uznali, że druga strona ich zignorowała.

– Przed poniedziałkowym posiedzeniem złożyliśmy ludowcom i jednemu ich koalicjantowi z SLD znacznie dalej idąca propozycję – mówi Paweł Ciechan. – Oferujemy im stanowisko etatowego członka zarządu w randze wicestarosty. Do niego należałoby obsadzenie dyrektorskich stanowisk podległych mu wydziałów. Podtrzymujemy też propozycję powierzenia im dwóch funkcji przewodniczących komisji rady.

– Ustawa mówi, że Zarząd Powiatu może składać się ze starosty i wicestarosty oraz do trzech członków zarządu – mówi Adam Rychliczek , dotychczasowy wicestarosta. – Nie ma zatem mowy o członku zarządu w randze wicestarosty.

Zdaniem Ciechana, ta sama ustawa pozwala radnym zmieniać regulamin traktujący o składzie zarządu w zależności od potrzeb.

Ubezwłasnowolnieni przez kolegów z PSL radni stracili cierpliwość. Najpierw cztery osoby, które w radzie mają zastąpić radnych wybranych na wójtów, złożyły w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie, sprowadzającym się do niewykonywania przez radnych PSL ich ustawowych obowiązków.

Ponadto, radni z grupy G-9 powiadomili o sytuacji marszałka województwa lubelskiego, a zarazem szefa wojewódzkiego PSL. Odpowiednie informacje dotarły już także do NIK, RIO, wojewody lubelskiego, a nawet do Waldemara Pawlaka.

Ten ponoć nakazał swoim chełmskim kolegom, aby w końcu zaczęli pracować w radzie i nie kompromitowali partii. Ponadto w gminie Chełm oraz Rejowcu Fabrycznym zbierane są podpisy pod listem do uchylających się od pracy radnych, wzywającym ich, aby "zakończyli ten haniebny proceder i z godnością przyjęli wynik demokratycznych wyborów”."Nie zrywajcie obrad i uczestniczcie w sesjach Rady Powiatu. Czekamy na lepsze drogi, pomoc dla bezrobotnych i sprawny urząd” – czytamy w liście do PSL. Jaka będzie reakcja adresatów, okaże się jutro.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dżon
felek
jon
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dżon
dżon (25 stycznia 2011 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę,że jon też nie lepiej sobie radzi z pisaniem a najlepszym radnym z Wierzbicy to byłby Zbysio Krężel.
Rozwiń
felek
felek (24 stycznia 2011 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://chelmonline.pl/index.php/informacje/1-chelm/1397-powiat-chemprzeom-w-powiecie-przewodniczcy-wybrany-.html
Rozwiń
jon
jon (24 stycznia 2011 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a od kiedy to Wierzbica się przez samo ż pisze. Co to za chłopaczki z g7 co mają trudności z pisaniem i do władzy się pchają? hahahaha
Rozwiń
dżon
dżon (24 stycznia 2011 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To Krzysio Kamiński z Wieżbicy taki kozak.
Rozwiń
egon
egon (23 stycznia 2011 o 22:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest wreszcie szansa jak nigdy, aby pozbawić zieloną zarazę władzy. Trzeba również spławić wielkiego bufona Rychliczka, a później zrobić porządek wśród urzędników: Kraska, Suszyńscy itd., oraz w podporządkowanych jednostkach.Kto to za popapraniec z SLD, który trzyma sztamę z zielonymi- chyba zgłupiał dokumentnie? Masa ludzi trzyma kciuki za powodzenie G9. Trzymajcie się, nie odpuszczajcie i nie idzcie na żadne ustępstwa z zielonymi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!