Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 września 2009 r.
12:16
Edytuj ten wpis

Chełm dostał pieniądze i zafunduje maturzystom korepetycje z matematyki

Autor: Zdjęcie autora (moj)
0 6 A A

Miasto dostało pieniądze na realizację projektu "Matura z matematyki”. Obejmie on uczniów wszystkich chełmskich liceów, którzy właśnie rozpoczęli naukę w drugiej klasie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Będą uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych z matematyki, które pomogą im się przygotować do egzaminu maturalnego – mówi Augustyn Okoński, dyrektor wydziału oświaty urzędu miasta.

Wszystkie dodatkowe lekcje będą bezpłatne. Licealiści dodatkowo utrzymają specjalną wyprawkę, w której znajdą się przybory niezbędne do nauki matematyki.

Zajęcia rozpoczną się w styczniu i potrwają do czerwca przyszłego roku. Uczniowie, którzy najbardziej przyłożą się do nauki zostaną nagrodzeni. Wyjadą na dwutygodniowy obóz wakacyjny.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosć / 10 lutego 2010 o 21:43
Problem jest w tym że chełmskie szkoły napisały słabiutko próbną maturę ,więc program naprawczy i korki z matmy i dodatkowa kasa dla wybranych nauczycieli. W Chełmie tak naprawdę nauka matmy leży , oczywiście z paroma wyjątkami w paru szkołach ale to jest za mało.
Avatar
537FFF / 10 lutego 2010 o 21:23
karolcia18 napisał:
Jeżeli ktoś chce się uczyć to siada sam do zadań i ćwiczy i jeszcze raz ćwiczy, a na takich lekcjach wiele już się uczeń nie nauczy...
pozdrawiam maturzystów i życzę powodzenia


No o to przeciez zabiegałą nasza prezydentka to źle????
Avatar
karolcia18 / 9 lutego 2010 o 18:46
Jeżeli ktoś chce się uczyć to siada sam do zadań i ćwiczy i jeszcze raz ćwiczy, a na takich lekcjach wiele już się uczeń nie nauczy...
pozdrawiam maturzystów i życzę powodzenia
Avatar
Gerald / 4 listopada 2009 o 10:45
Do Matury najlepiej uczyć się z dobrego Repetytorium i Vademecum. Polecam też arkusze egzaminacyjne oraz testy z ubiegłych lat... - [url="http://matury.info"]matury.info[/url]
Avatar
zXC / 24 września 2009 o 08:12
A dlaczego pominięto tegorocznych maturzystów?
Avatar
była maturzystka / 23 września 2009 o 18:23
Zdawałam swego czasu maturę, nikt mi nie fundowął lekcji, przyborów ani wczasów czy obozów
Lepiej niech nauczyciele na zwykłych lekcjach zaczną tłuamczyć a nie tylko brać kasę i wymagać jak nie wytłumaczyli jak np. były sor od matmy pan B. w Gimnazjum nr 2
Avatar
gosć / 10 lutego 2010 o 21:43
Problem jest w tym że chełmskie szkoły napisały słabiutko próbną maturę ,więc program naprawczy i korki z matmy i dodatkowa kasa dla wybranych nauczycieli. W Chełmie tak naprawdę nauka matmy leży , oczywiście z paroma wyjątkami w paru szkołach ale to jest za mało.
Avatar
537FFF / 10 lutego 2010 o 21:23
karolcia18 napisał:
Jeżeli ktoś chce się uczyć to siada sam do zadań i ćwiczy i jeszcze raz ćwiczy, a na takich lekcjach wiele już się uczeń nie nauczy...
pozdrawiam maturzystów i życzę powodzenia


No o to przeciez zabiegałą nasza prezydentka to źle????
Avatar
karolcia18 / 9 lutego 2010 o 18:46
Jeżeli ktoś chce się uczyć to siada sam do zadań i ćwiczy i jeszcze raz ćwiczy, a na takich lekcjach wiele już się uczeń nie nauczy...
pozdrawiam maturzystów i życzę powodzenia
Avatar
Gerald / 4 listopada 2009 o 10:45
Do Matury najlepiej uczyć się z dobrego Repetytorium i Vademecum. Polecam też arkusze egzaminacyjne oraz testy z ubiegłych lat... - [url="http://matury.info"]matury.info[/url]
Avatar
zXC / 24 września 2009 o 08:12
A dlaczego pominięto tegorocznych maturzystów?
Avatar
była maturzystka / 23 września 2009 o 18:23
Zdawałam swego czasu maturę, nikt mi nie fundowął lekcji, przyborów ani wczasów czy obozów
Lepiej niech nauczyciele na zwykłych lekcjach zaczną tłuamczyć a nie tylko brać kasę i wymagać jak nie wytłumaczyli jak np. były sor od matmy pan B. w Gimnazjum nr 2
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 31

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!