poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Chełm: Hektary pod centra handlowe, zielone światło dla inwestorów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2013, 21:03
Autor: Paweł Puzio

Kilkanaście hektarów pod duże obiekty handlowe, kolejne pod usługi oraz pięć nowych ulic - to propozycje zmiany miejscowych planów zagospodarowana przestrzennego dla trzech obszarów miasta.

Na najbliższej sesji radni głosować będą nad uchwaleniem studium zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w sąsiedztwie: al. Przyjaźni-Rampy Brzeskiej, w rejonie Hotelu Kamena oraz przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Trubakowskiej.

To w sumie ponad 100 hektarów, których znaczna część otworzy się na nowe inwestycje. Największe zmiany dotyczą rejonu al. Przyjaźni, ul. Rampa Brzeska i Kolejowa. Urbaniści widzą tam dzielnicę handlową o powierzchni około 17 hektarów. – Mogą tam powstać sklepy wielkopowierzchniowe, powyżej 2000 mkw. Są już nawet pierwsi zainteresowani, którzy w miejscu dawnej parowozowni chcą zbudować galerię handlową – mówi Roland Kurczewicz z chełmskiego magistratu.

Władze Chełma liczą, że dzielnica handlowa zachęci kolejnych inwestorów. Atutem ma być jej położenie przy głównej trasie biegnącej do przejścia granicznego.

Na potrzeby nowej dzielnicy powstanie pięć ulic. Władze miasta liczą przy tym, że prywatni inwestorzy pomogą w ich budowie. – Kompleksowa zmiana planu zagospodarowania przestrzennego obejmuje również rozwiązania komunikacyjne. Inwestorzy na pewno będą zainteresowani udziałem w kosztach, gdyż będzie to korzystne także dla nich – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma.

Zmiany dotyczą również terenu położonego na tyłach Hotelu Kamena, aż do ulicy Dreszera. Tam również będzie mógł powstać obiekt wielkopowierzchniowy. – Te zmiany to zielone światło dla inwestorów. Z przekazywanych nam informacji wynika, że pracują już nad dokumentacjami projektowymi, a prace budowlane chcą rozpocząć w tym roku – dodaje Agata Fisz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ryt.
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ryt.
ryt. (21 marca 2013 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko sklepy, pawilony, markety i handel, handel i jeszcze raz handel. Tylko kupować nie ma ma komu ani za co. Żadnej fabryki, wytwórni. Nowych miejsc pracy. Niczego się nie produkuje. Za to urzędy i instytucje są eksmitowane z Chełma.
Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2013 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale KATEDRA i inne kościoły ładnie oświetlone mamy i GITARA.
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2013 o 22:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kojot' timestamp='1359052243' post='725065']
Ale kino 3D jest nie pisz głupot. Ty chyba jesteś z PO im zawsze się coś nie podoba.
[/quote]

Kolego, poproś swoją idolkę żeby miasto odśnieżyła. Na CB można posłuchać komentarzy kierowców spoza Chełma. WSTYD!
Rozwiń
Kasia
Kasia (24 stycznia 2013 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem co się dzieje ale wydaje mi się że Chełm wymiera, miasto nawet gdy było cieplej wieczorami jest puste, coraz więcej lokali się zwija, ludzie wyjeżdżają.. padaka się robi.
Rozwiń
kojot
kojot (24 stycznia 2013 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale kino 3D jest nie pisz głupot. Ty chyba jesteś z PO im zawsze się coś nie podoba.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!