środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Jesienią McDonald ma być gotowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2011, 18:12

W swojej zewnętrznej formie restauracja w Chełmie ma przypominać te w Zamościu czy Białej Podlaskiej
W swojej zewnętrznej formie restauracja w Chełmie ma przypominać te w Zamościu czy Białej Podlaskiej

Przedstawiciele sieci McDonald właśnie zakupili od miasta kolejną działkę pod budowę nowej restauracji. Pozostało im dokupić z rąk prywatnych jeszcze piędź ziemi i będą mogli wystąpić o pozwolenie na budowę.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to budowa restauracji ruszy pełną parą już wiosną tego roku.

Z uwagi na położenie, będzie to lokal typu Mc Drive. Będą z niego mogli korzystać nie tylko chełmianie i ich goście, ale także podróżni pokonujący trasy Dorohusk–Lublin oraz Biała Podlaska–Zamość. Lokal będzie usytuowany w miejscu, w którym te szlaki się krzyżują, czyli obok ronda Romana Dmowskiego, popularnie nazywanego krzyżówkami lubelskimi.

– Od miasta dokupiliśmy 145 mkw. ziemi – mówi Dominik Szulowski, PR manager w spółce McDonald's Polska. – Wcześniej udało nam się nabyć kilkaset metrów kwadratowych. Aby ruszyć z budową, musimy jeszcze dokupić małą działkę przylegającą do terenu, który już mamy, a która jest w rękach prywatnych.

Szulowski ma nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni te transakcje zaowocują wystąpieniem sieci do miasta o pozwolenie na budowę.
– Przedstawicieli sieci przyjęliśmy w Chełmie z dużą życzliwością – zapewnia Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta. – Ze swojej strony uczynimy też wszystko, aby pozwolenie na budowę zostało wydane im w możliwie najkrótszym czasie.

Miasto ma swój interes w tym, aby restauracja jak najszybciej zaczęła przyjmować gości. W końcu jej uruchomienie będzie wymagało zatrudnienia około 50 osób. W przypadku chełmskiego rynku pracy nie byle gratka. Ponadto w mieście stanie oryginalny pod względem architektonicznej budynek i to w sąsiedztwie planowanej Galerii Chełmskiej, której budowa ma ruszyć w tym samym czasie, co restauracji. Dzięki temu wygląd kwartału miasta w Klinie wyznaczonym ulicami Lubelską i Rejowiecką zmieni się nie do poznania.

Szulowski nie jest jeszcze w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądał budynek nowej restauracji. – Zapewne zostanie zaprojektowany w podobnym stylu, jak obiekty w Zamościu, Białej Podlaskiej, czy Lublinie w sąsiedztwie tamtejszej Galerii Olimp – przypuszcza.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Sławomir Bezler
zibi
newbe
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sławomir Bezler
Sławomir Bezler (21 grudnia 2011 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja sie pytam no i gdzie chociaż początek budowy Mc donalda ?? Tak jak z tym aquaparkie MYDLICIE OCZY LuDZIOM a w szczegulności miasto chełm ....tak nieroby
Rozwiń
zibi
zibi (9 lutego 2011 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ss' timestamp='1297155265' post='434784']
Nie ma sie z czego cieszyć, oprócz tego, że ludzie dostaną robotę. Dzieciaki zamiast chodzić na lekcje będą chodzić do takich placówek i jeść tłuste amerykańskie jedzenie. Polska przejmuje wzorce od USA, a naprawde nie ma potrzeby brać od nich przykładu.
[/quote]

pewnie jak się je codziennie to szkodzi
ale raz na jakiś czas dobry "WIEŚMAC" nie jest zły........
Rozwiń
newbe
newbe (9 lutego 2011 o 09:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za ile miasto sprzedało działkę? Był przetarg czy jak?
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2011 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='michal' timestamp='1297173304' post='434907']
To znaczy że tam jadłeś ?

mądry polak po szkodzie

pzdr
[/quote]
no a z kąd bym wiedział że po tym żarciu z zimna cola z lodem sranie pewne, musiałem sprobować. Zawsze jak zjem w Lublinie to w Chełmie juz mnie czyści.
Rozwiń
michal
michal (8 lutego 2011 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1297159708' post='434807']
śmierdziel, szajs, ohyda, smalec i psie żarcie na sterydach ale Polak to kupi bo głupi. mnie po ich żarciu łapie sraczka.
[/quote]

To znaczy że tam jadłeś ?

mądry polak po szkodzie

pzdr
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!