Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 grudnia 2010 r.
12:28
Edytuj ten wpis

Chełm: Ludowcy z opozycji storpedowali pierwszą sesję Rady Powiatu

Autor: Zdjęcie autora (bar)
0 18 A A

Wczoraj podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Andrzej Czerniej z klubu PSL zgłosił formalny wniosek o przerwanie obrad do 23 grudnia. Radni G-9, PiS i PO wniosek utrącili. Wtedy radni pSL wyszli z sali. Sesję przerwano. Dziś będzie kontynuowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gdy wczoraj stało się jasne, że przerwania posiedzenia przeglosować sie nie da, siedmiu radnych z PSL opuściło salę. Przełożyło się to na brak kworum, co automatycznie uniemożliwiło kontynuowanie sesji.

Podczas pierwszej sesji zadaniem radnych między innymi było wybranie przewodniczącego rady oraz podjęcie uchwał w sprawie wygaszenia mandatów trzech radnych, którzy zostali wybrani na wójtów. Dlaczego ludowcy do tego nie dopuścili?

– Mając siedem mandatów w radzie chcemy mieć coś do powiedzenia – mówi Kazimierz Stocki, dotychczasowy starosta, a zarazem nowowybrany radny. – Przepisy umożliwiły nam wyjście z Sali. A proponując odroczenie obrad do 23 grudnia chcieliśmy dać sobie i innym czas na koalicyjne uzgodnienia. Będziemy tak rozmawiać z ewentualnymi koalicjantami, aby uzyskać większość w radzie. Na obecnym etapie wszystko jest jeszcze możliwe.

W momencie, kiedy czterech wójtów zostanie zastąpionych kolejnymi kandydatami z ich list wyborczych, ludowcy zostaną zepchnięci na pozycje opozycji. Wygląda na to, że za wszelką cenę chcą tego uniknąć i zachować władzę w powiecie.

– Trudno uwierzyć, że tak doświadczeni samorządowcy jak Teresa Królikowska, Maria Patra, Kazimierz Stocki, czy Longin Lekan zachowują się tak nieodpowiedzialnie – mówi Tomasz Szczepaniak z G-9, który w radzie ma 8 mandatów. – Co to za radni, którzy bez merytorycznego uzasadnienia opuszczają salę, zamiast godnie reprezentować swoich wyborców.

Z zachowaniem się ludowców nie może pogodzić się także klubowy kolega Szczepaniaka, Paweł Ciechan.

– Oni po prostu nie chcą dopuścić do tego, aby rada się ukonstytuowała – mówi Ciechan. – Jak na ironię zdążyli przecież złożyć ślubowanie, w którym zobowiązali się "czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej, powiatu i dobra obywateli. Tymczasem prowadzą grę, która może doprowadzić do kolejnych wyborów. Tak jakby nagle wyborcy, którzy zagłosowali na G-9, PO, czy Pis, tym razem zagłosowali na PSL.

Obrady zostaną wznowione dzisiaj o godz. 13. Ciechan obawia się jednak, czy aby na pewno starosta wpuści radnych do sali.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 7 grudnia 2010 o 18:48
Jak tam nastroje przed jutrzejszą sesją
Jaki zabeieg bedzie zastosowany
Avatar
Lucyna G / 6 grudnia 2010 o 20:44
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
[/quote]

Święte słowa.
Ludzie chyba mieli dosyć tych co dekadę czyli 2000 - 2010 tworzyli ten folwark. To mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli w radzie i teraz tak się ułożyło, że nie za bardzo PSL ma większość więc trzeba odejść. Ale żeby wychodzić z sali, blokować innym radnym złożenie ślubowania to już nie jest uczciwe. A jak przyjdziemy na salę ze 200 osób ( z mojej wsi będzie ze 40 osób co mają niby radnego bo PSL nie pozwala aby nim był). Inni nie będą dłużni
zobaczycie jak sie pokurzy komuś z d.....y. Nowe wybory, prosze bardzo tylko, że pSL będzie miał dwa głosy.
Zyczę nowej koalicji powodzenia i aby władza jeździła po wsiach.
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych... rozwiń
Avatar
AGATA / 6 grudnia 2010 o 20:21
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje ... rozwiń
Avatar
chart / 6 grudnia 2010 o 12:00
"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!" - przecież taka sytuacja była zupełnie oczywista, G9 mogło się tego spodziewać - trzeba było nie wystawiać wójtów do powiatu, nie byłoby problemu obsadzania po nich mandatów. Teraz PSL wykorzystuje swoje 5 minut - i zapewne nie cofnie się, nawet, gdyby konieczne było powtórzenie wyborów - bo nie ma nic do stracenia. Trzeba się będzie podzielić władzą z ludowcami, albo liczyć, że skłócą ich ambicje poszczególnych radnych - ryzykując przy tym wybory. Innych wyjść nie ma.
Avatar
wiktor / 6 grudnia 2010 o 11:28
Słowa uznania dla wójtów G-9 za determinację przy usuwaniu zielonej zarazy. To zielone towarzystwo pokazuje klasę, nie umiejąc pogodzić się z porażką. Może wreszcie zostanie rozpędzona ta klika nieudaczników, uprawiająca nepotyzm na niespotykaną skalę. Należałoby też rozpędzić "wspaniałych" urzędników typu Soszyński,Kraska itp.
Avatar
jabol / 6 grudnia 2010 o 10:35
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki rozwiń
Avatar
michał / 6 grudnia 2010 o 09:43
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
Avatar
gienek / 3 grudnia 2010 o 21:27
Ten żałosny Stocki nie miał czasu na głupoty bowiem pobiegł się lansować na Barbórkę w Chadeku. Ten mały człowieczek (i nie o wzrost mi chodzi) został stworzony do wyższych celów niż jakieś rady powiatu!!
Avatar
felek / 3 grudnia 2010 o 18:20
[quote name='gość' timestamp='1291386018' post='398371']
Nikt się nie zna na rządzeniu samorządem lepiej niż A. Rychliczek!!! I Basta!!!
[/quote]
to dlaczego nie startował do powiatu tylko województwo mu się marzyło i tak się nie dostał !!! więc teraz wpadł na kolejny pomysł ponowne wybory i start do powiatu bo do województwa wybory za 4 lata więc może do powiatu się uda ??? stary cwaniak !!! był już posłem, senatorem i jakby był coś warty to by tam został ........
Avatar
adam / 3 grudnia 2010 o 18:05
każdy widzi tych ludzi którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu - to celowa zagrywka PSL-u żeby były powtórne wybory, ludzie otwórzcie w końcu oczy, przecież oni robią to specjalnie, jak można takich deb***i wybierać na jakiekolwiek stanowiska, wyszli sobie - banda kretynów, istnieje jeszcze coś takiego jak ,,inteligencja i kultura" czy oni wogole rozumieją słowa przesięgi, wątpię, drogi PSL jak narazie działacie tylko sami przeciwko sobie, nie tak koledzy, ale za to widzę ze wszystko zrobicie w największym chamstwie aby tylko dotrzeć do stołka
Avatar
gość / 7 grudnia 2010 o 18:48
Jak tam nastroje przed jutrzejszą sesją
Jaki zabeieg bedzie zastosowany
Avatar
Lucyna G / 6 grudnia 2010 o 20:44
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
[/quote]

Święte słowa.
Ludzie chyba mieli dosyć tych co dekadę czyli 2000 - 2010 tworzyli ten folwark. To mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli w radzie i teraz tak się ułożyło, że nie za bardzo PSL ma większość więc trzeba odejść. Ale żeby wychodzić z sali, blokować innym radnym złożenie ślubowania to już nie jest uczciwe. A jak przyjdziemy na salę ze 200 osób ( z mojej wsi będzie ze 40 osób co mają niby radnego bo PSL nie pozwala aby nim był). Inni nie będą dłużni
zobaczycie jak sie pokurzy komuś z d.....y. Nowe wybory, prosze bardzo tylko, że pSL będzie miał dwa głosy.
Zyczę nowej koalicji powodzenia i aby władza jeździła po wsiach.
[quote name='AGATA' timestamp='1291663264' post='400078']
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych... rozwiń
Avatar
AGATA / 6 grudnia 2010 o 20:21
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje głosy które dają im władzę, a oni w zamian co? Lekceważą wszystkich i WYCHODZĄ !!! Brak słów...
!!! totalny brak kultury zielonych i poczucia jakiegokolwiek obowiązku z racji funkcji radnych!!! Jak można od tak, po prostu wyjść ? Głosowaliśmy na tych ludzi, ludzi którzy zaraz po uroczystym ślubowaniu olali to ślubowanie, olali wolę wyborców ... ale pokazali po co naprawdę znaleźli się w radzie - WŁADZA, KASA UKŁADY I STOŁKI tylko to się liczy, a nie my malutcy wyborcy. I kto tu jest dla kogo, Radni dla nas, czy my dla radnych? Wniosek nasuwa się jeden - chyba my dla radnych, tylko po to żeby oddać na nich swoje ... rozwiń
Avatar
chart / 6 grudnia 2010 o 12:00
"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!" - przecież taka sytuacja była zupełnie oczywista, G9 mogło się tego spodziewać - trzeba było nie wystawiać wójtów do powiatu, nie byłoby problemu obsadzania po nich mandatów. Teraz PSL wykorzystuje swoje 5 minut - i zapewne nie cofnie się, nawet, gdyby konieczne było powtórzenie wyborów - bo nie ma nic do stracenia. Trzeba się będzie podzielić władzą z ludowcami, albo liczyć, że skłócą ich ambicje poszczególnych radnych - ryzykując przy tym wybory. Innych wyjść nie ma.
Avatar
wiktor / 6 grudnia 2010 o 11:28
Słowa uznania dla wójtów G-9 za determinację przy usuwaniu zielonej zarazy. To zielone towarzystwo pokazuje klasę, nie umiejąc pogodzić się z porażką. Może wreszcie zostanie rozpędzona ta klika nieudaczników, uprawiająca nepotyzm na niespotykaną skalę. Należałoby też rozpędzić "wspaniałych" urzędników typu Soszyński,Kraska itp.
Avatar
jabol / 6 grudnia 2010 o 10:35
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki
[quote name='michał' timestamp='1291624987' post='399525']
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
[/quote]

...bardzo proszę oto lista radnych PSL, którzy tchórzliwie opuścili salę mając w d... wyborców: Teresa Królikowska, Maria Patra, Józef Lekan, Zdzisław Wronka, Andrzej Czerniej, Krzysztof Gawrjołek, Kazimierz Stocki rozwiń
Avatar
michał / 6 grudnia 2010 o 09:43
Czy możemy poznać listę osób które opuściły salę ?
Avatar
gienek / 3 grudnia 2010 o 21:27
Ten żałosny Stocki nie miał czasu na głupoty bowiem pobiegł się lansować na Barbórkę w Chadeku. Ten mały człowieczek (i nie o wzrost mi chodzi) został stworzony do wyższych celów niż jakieś rady powiatu!!
Avatar
felek / 3 grudnia 2010 o 18:20
[quote name='gość' timestamp='1291386018' post='398371']
Nikt się nie zna na rządzeniu samorządem lepiej niż A. Rychliczek!!! I Basta!!!
[/quote]
to dlaczego nie startował do powiatu tylko województwo mu się marzyło i tak się nie dostał !!! więc teraz wpadł na kolejny pomysł ponowne wybory i start do powiatu bo do województwa wybory za 4 lata więc może do powiatu się uda ??? stary cwaniak !!! był już posłem, senatorem i jakby był coś warty to by tam został ........
Avatar
adam / 3 grudnia 2010 o 18:05
każdy widzi tych ludzi którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu - to celowa zagrywka PSL-u żeby były powtórne wybory, ludzie otwórzcie w końcu oczy, przecież oni robią to specjalnie, jak można takich deb***i wybierać na jakiekolwiek stanowiska, wyszli sobie - banda kretynów, istnieje jeszcze coś takiego jak ,,inteligencja i kultura" czy oni wogole rozumieją słowa przesięgi, wątpię, drogi PSL jak narazie działacie tylko sami przeciwko sobie, nie tak koledzy, ale za to widzę ze wszystko zrobicie w największym chamstwie aby tylko dotrzeć do stołka
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 0

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!