Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

15 grudnia 2011 r.
11:26
Edytuj ten wpis

Chełm ma budżet na przyszły rok "na miarę możliwości"

Autor: Zdjęcie autora sad
0 3 A A
Władze miasta podkreślają, że deficyt w przyszłym roku ma być najniższy od lat (Archiwum)
Władze miasta podkreślają, że deficyt w przyszłym roku ma być najniższy od lat (Archiwum)

Podczas środowej sesji chełmscy radni przyjęli przyszłoroczny budżet. Prezydent Agata Fisz przyznaje, że choć może nie jest on doskonały, to skrojony na miarę możliwości. Opozycja nazywa go zaś budżetem "na przetrwanie”, a nawet "totalnej stagnacji”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W dokumencie zapisano dochody miasta sięgające 240 milionów złotych i wydatki w wysokości 246 milionów.

– Zabezpieczyliśmy środki na wszystkie sfery funkcjonowania miasta, które są od budżetu zależne – mówi prezydent. Podkreśla też, że deficyt w budżecie 2012 to 6 milionów złotych – To deficyt najniższy od wielu lat.

Agata Fisz zaznacza, że na inwestycje zaplanowano ponad 11 milionów. Te pieniądze pójdą m.in. na budowę dróg i chodników.

– Inwestycje to tylko 11 milionów – ripostuje radna Małgorzata Sokół (Platforma Obywatelska). I tę kwotę określa "kroplą w morzu potrzeb”. Dodaje też, że przyjęty w tej formie budżet nie zapewni na pewno miastu rozwoju. Wystarczy zaledwie "na przetrwanie".

Radni Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się podczas głosowania, bo choć budżet im się nie podoba, to jak mówi radny Waldemar Kuśmierz, jest zbyt ważnym dla miasta dokumentem, aby głosować przeciwko niemu.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sld_forever / 16 grudnia 2011 o 07:49
[quote name='Chełmianin' timestamp='1323966505' post='571017']
... Pytam - co w tym czasie zrobiono w tym zabitym dechami Chełmie?!
[/quote]

ścieżkę rowerową ch,#j wie dokąd i po co
Avatar
Zawiedziona / 16 grudnia 2011 o 07:33
Również zauważyłam, że od jakiegoś czasu wieczorem praktyczmie nikogo nie ma na mieście. Jest coraz gorzej. Ludzie nie mają pieniędzy. Mam żal do Pani Fisz, że zamiast ściągać do Chełma pracodawców to robi jakieś pierdoły. Gdzie miejsca pracy?? Dwie drogi na krzyż i pare figurek niedzwiedzi nie wystarczą. Chełm za rządów Pani Fisz stał się największą dziurą w regionie.
Avatar
Chełmianin / 15 grudnia 2011 o 17:28
Tragedia, to miasto umiera. Zamość pewnie będzie miał 10 razy większe inwestycje, a jest od nas 60km. Prawdopodobnie, biorąc pod uwagę mieszkańców w gminie i tych związanych z miastem już jest większy niż Chełm. U nasz Galeria Chełmska buduje się od 5 lat, w Zamościu postawili w rok. Remontują piękne Stare Miasto i to WSZĘDZIE, z każdej strony. Gdzie nie zajrzeć, tam coś nowego, wyremontowanego. Postawili właściwie jeszcze raz swoje ZOO, remontują obwodnicę, budują hale gimnastyczne i nowy sąd jak z bajki... Pytam - co w tym czasie zrobiono w tym zabitym dechami Chełmie?!
Tragedia, to miasto umiera. Zamość pewnie będzie miał 10 razy większe inwestycje, a jest od nas 60km. Prawdopodobnie, biorąc pod uwagę mieszkańców w gminie i tych związanych z miastem już jest większy niż Chełm. U nasz Galeria Chełmska buduje się od 5 lat, w Zamościu postawili w rok. Remontują piękne Stare Miasto i to WSZĘDZIE, z każdej strony. Gdzie nie zajrzeć, tam coś nowego, wyremontowanego. Postawili właściwie jeszcze raz swoje ZOO, remontują obwodnicę, budują hale gimnastyczne i nowy sąd jak z bajki... Pytam - co w tym czasie zrobiono ... rozwiń
Avatar
sld_forever / 16 grudnia 2011 o 07:49
[quote name='Chełmianin' timestamp='1323966505' post='571017']
... Pytam - co w tym czasie zrobiono w tym zabitym dechami Chełmie?!
[/quote]

ścieżkę rowerową ch,#j wie dokąd i po co
Avatar
Zawiedziona / 16 grudnia 2011 o 07:33
Również zauważyłam, że od jakiegoś czasu wieczorem praktyczmie nikogo nie ma na mieście. Jest coraz gorzej. Ludzie nie mają pieniędzy. Mam żal do Pani Fisz, że zamiast ściągać do Chełma pracodawców to robi jakieś pierdoły. Gdzie miejsca pracy?? Dwie drogi na krzyż i pare figurek niedzwiedzi nie wystarczą. Chełm za rządów Pani Fisz stał się największą dziurą w regionie.
Avatar
Chełmianin / 15 grudnia 2011 o 17:28
Tragedia, to miasto umiera. Zamość pewnie będzie miał 10 razy większe inwestycje, a jest od nas 60km. Prawdopodobnie, biorąc pod uwagę mieszkańców w gminie i tych związanych z miastem już jest większy niż Chełm. U nasz Galeria Chełmska buduje się od 5 lat, w Zamościu postawili w rok. Remontują piękne Stare Miasto i to WSZĘDZIE, z każdej strony. Gdzie nie zajrzeć, tam coś nowego, wyremontowanego. Postawili właściwie jeszcze raz swoje ZOO, remontują obwodnicę, budują hale gimnastyczne i nowy sąd jak z bajki... Pytam - co w tym czasie zrobiono w tym zabitym dechami Chełmie?!
Tragedia, to miasto umiera. Zamość pewnie będzie miał 10 razy większe inwestycje, a jest od nas 60km. Prawdopodobnie, biorąc pod uwagę mieszkańców w gminie i tych związanych z miastem już jest większy niż Chełm. U nasz Galeria Chełmska buduje się od 5 lat, w Zamościu postawili w rok. Remontują piękne Stare Miasto i to WSZĘDZIE, z każdej strony. Gdzie nie zajrzeć, tam coś nowego, wyremontowanego. Postawili właściwie jeszcze raz swoje ZOO, remontują obwodnicę, budują hale gimnastyczne i nowy sąd jak z bajki... Pytam - co w tym czasie zrobiono ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 0 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 0 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 0

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 0 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 0 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 12

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!