niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Monitoring wzdłuż Uherki pomaga łapać wandali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2012, 15:18

Nagrania z miejskiego i pozwoliły zatrzymać, ukarać, bądź chociaż przepłoszyć chuliganów z terenu śc
Nagrania z miejskiego i pozwoliły zatrzymać, ukarać, bądź chociaż przepłoszyć chuliganów z terenu śc

Na początku stycznia do miejskiego monitoringu zostały podłączone kamery na ścieżce spacerowo-rowerowej wzdłuż Uherki. Już zdążyły się sprawdzić. Dzięki nim udało się namierzyć grasujących tam wandali i amatorów libacji pod chmurką.

Od chwili zainstalowania kamer pracownicy obsługujący monitoring wypatrzyli osoby spożywające w obrębie ścieżki alkohol. Także młodych ludzi, którzy wspinali się na kamienne figury ustawionych przy ścieżce niedźwiedzi. Ich uwadze nie Umknęli też osobnicy, którzy sprawdzali, czy aby ławki są dobrze przymocowane do podłoża, bądź na ile da się rozkołysać oświetlające ścieżkę stylowe latarnie.

- Dzięki nagraniom z kamer mieliśmy możliwość podjęcia szybkich interwencji – mówi Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej policji. – Ponadto już w ramach konkretnych postępowań te nagrania mogą być wykorzystane jako skuteczny materiał dowodowy w sprawie.

Już bez udziału kamer kilka dni temu policjantom udało się ustalić kierowców quadów, którzy bezmyślnie rozjeżdżali ścieżkę. Nie wiadomo na ile uszkodzili nawierzchnię, Okaże się to dopiero po zimie. Wiadomo natomiast, że zniszczyli nie ustabilizowane jeszcze pobocza. Funkcjonariusze dotarli do sprawców po prostu idąc po pozostawionych przez czterokołowiec śladach.

Nieco wcześniej grupa młodych ludzi maszerując ścieżką od Parku Miejskiego do ul. Ogrodowej pobazgrała czerwoną farbą stoły z marmurowymi blatami, kostkę nawierzchni i co najgorsze wykute w piaskowcu rzeźby. Jeśli z kostki i blatów farbę jakoś udało się zmyć, to w przypadku kamiennych misiów jest to już problem. Bezmyślni wandale uwzięli się też na ławki, wyrywając ot tak, dla dziwnie pojętej zabawy z oparć listwy.

Poza wandalami problemem stali się też kierowcy mieszkający w pobliżu ul. Ogrodowej. Zamiast dojeżdżać do swojej posesji wyznaczoną dla nich ulicą wybierają drogę na skróty, czyli nowowybudowaną ścieżką. Przyłapani tłumaczyli się, że powodem takiego ich zachowania jest opłakany stan przeznaczonej dla nich drogi. Doszło do tego, że problem ten został podniesiony podczas jednej z ostatnich sesji rady miasta.

- Wjeżdżanie na ścieżkę samochodem jest naganne i trzeba zwrócić uwagę, aby przerwać ten proceder – mówił radny Maciej Baranowski. Jednocześnie zwrócił uwagę gospodarzom miasta, że gdyby stan drogi udostępnionej mieszkańcom był lepszy, to korzystaliby z niej, a nie ze ścieżki.

W odpowiedzi Józef Górny, zastępca prezydenta miasta podkreślił, że w przypadku ujawnienia sprawców zniszczeń, będą oni pociągani do odpowiedzialności, jak również będą musieli pokryć szkody. Muszą sobie oni także zdawać sprawę, że jeśli wjadą autem na ścieżkę, to kamera monitoringu to zarejestruje.

Obecnie 4-kilometrową ścieżkę monitoruje pięć kamer. Naturalną koleją urządzenia te nie są w stanie zarejestrować wszystkiego. Dlatego też na osobistą prośbę Agaty Fisz, prezydent Chełma policja ma na ten obiekt szczególne baczenie. Także Straż Miejska, która w związku z budową ścieżki i perspektywą jej chronienia otrzymała dwa dodatkowe etaty. Obsadzane są drogą konkursu, który już niebawem ma być rozstrzygnięty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tee or cofee
Karolina
Remi
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tee or cofee
tee or cofee (23 stycznia 2012 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CORAZ CIEKAWSZE POMYSŁY MA NASZA PANI PREZYDENT.NAJPIERW ŚCIEŻKA POTEM MONITORING,PATROLE.NAGLE SIĘ PIENIĄDZE ZNALAZŁY W BUDRZECIE NA DWÓCH NOWYCH STRAŻNIKÓW MIEJSKICH MOŻE JESZCZE NIECH CO JAKIŚ CZAS W JEDNEJ ZE STUDZIENEK SIEDZI POLICJANT Z OSTRĄ BRONIĄ I STRZELA DO DZIADKÓW RZUCAJĄCYCH PAPIERKI NA ŚCIEŻKĘ.TO W INNYCH CZĘŚCIACH MIASTA MAŁOLATY NIE PIJĄ ALKOHOLU,A PO BORKU TO NIKT NA QUADACH NIE JEŹDZI. ŻENADA ...
Rozwiń
Karolina
Karolina (23 stycznia 2012 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Twarze i nazwiska do publicznej wiadomości w prasie i na chełmskich portalach. Najbardziej zaboli jak dostaną po kieszeni.
Rozwiń
Remi
Remi (22 stycznia 2012 o 22:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to zrobiliście tym artykułem niedźwiedzią przysługę... teraz wandale zajmią się kamerkami:)
Rozwiń
jan
jan (22 stycznia 2012 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję transmitować obraz z monitoringu w chełmskich telewizjach kablowych. Niektórzy rodzice w końcu zobaczyli co robią ich pociechy, a liczba pilnujących ścieżki byłaby znacznie większa
Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2012 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
<img src='http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.gif' class='bbc_emoticon' alt='' /> Popieram ścieżkę trzeba Cały czas pilnować bo to ważna dla miasta inwestycja. Proponuję <img src='http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif' class='bbc_emoticon' alt='' /> powołać KOMISARIAT SCIEŻKOWY na wzór autostradowego , jego funkcjonariusze beda patrolowali scieżke z buta i lotu ptaka, cała dobę. Tylko jeszcze trzeba wybudować im posterunek, ale na razie mozna postawić kontener i toytoya. <img src='http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif' class='bbc_emoticon' alt='' />
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!