środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2012, 11:35
Autor: (bar)

Powiatowy Urząd Pracy dysponuje środkami na podjęcie działalności gospodarczej. Ma je rozdysponować w ramach finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projektu "Aktywni na rynku pracy”. Pieniędzy z tego źródła wystarczy dla 63 osób.

Zakwalifikowani dla zwiększenia efektywności planowanych przez nich przedsięwzięć oraz lepszego rozpoznania ich potrzeb zostaną objęci Indywidualnym Planem Działania.

Kolejna oferta dotyczy osób z wyższym wykształceniem, które nie ukończyły 30 roku życia. Mogą się one ubiegać o środki w ramach programu specjalnego pt.: "Z dyplomem w przyszłość”. Program ogranicza się do pięciu uczestników. Każdy z nich otrzyma na rozpoczęcie działalności gospodarczej dotację w wysokości 20 000 zł.

Do tego dochodzi dodatkowe wsparcie finansowe w postaci tak zwanego "bonusu na start” w wysokości 500 zł miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące prowadzenia działalności. Umożliwi to początkującemu przedsiębiorcy pokrycie obligatoryjnych opłat, w tym w szczególności kosztów ZUS, wynajmu pomieszczeń, opłat telekomunikacyjnych czy usług księgowych. Ponadto ma mu ułatwić utrzymanie płynności finansowej.

Chełmski PUP dysponuje także środkami PFRON na podjęcie działalności gospodarczej dla bezrobotnych, którzy posiadają orzeczony stopień niepełnosprawności. W tym przypadku wielkość dotacji to 40 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!