Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

17 stycznia 2018 r.
22:04

Chełm: Poszerzą wąskie gardło

8 9 A A
Na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z Wieniawskiego i Męczenników z roku na rok tworzą się coraz większe korki
Na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z Wieniawskiego i Męczenników z roku na rok tworzą się coraz większe korki (fot. Jacek Barczyński)

Kiedy budowano skrzyżowanie ul. Lwowskiej z Wieniawskiego i Męczenników w Chełmie trudno było się spodziewać, że wzrost ruchu drogowego nastąpi tak szybko. Z czasem to skrzyżowanie stało się w miejskiej komunikacji niebezpiecznym, wąskim gardłem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niedawno problemy na skrzyżowaniu znajdującym się pomiędzy dwoma dużymi osiedlami i w sąsiedztwie dużych placówek handlowych spotęgowała awaria sygnalizacji świetlnej. Już wtedy fachowcy stwierdzili, że wymiana samej sygnalizacji nie przyniesie odczuwalnej poprawy płynności ruchu. Zamiast tego niezbędna jest kompleksowa przebudowa newralgicznego skrzyżowania.

– Od mieszkańców docierały do nas wtedy skrajne opinie – mówi Agata Fisz, prezydent miasta. – Jedni domagali się jak najszybszej naprawy sygnalizacji, z kolei drudzy przekonywali, że ta sygnalizacja w ogóle nie jest tam potrzebna. To wskazuje, jak niepraktyczne jest to skrzyżowanie i że wymaga przebudowy.

Projekt, który dopiero powstanie, ma dotyczyć przede wszystkim poszerzenia jezdni i wyznaczenia dodatkowych pasów ruchu, budowy nowej sygnalizacji świetlnej, przejść dla pieszych w innych miejscach niż obecnie, modernizacji chodników oraz oznakowania poziomego i pionowego. Dokładny zakres możliwych do wykonania prac powinien być znany już wkrótce.

– Wartość tego zadania może przekroczyć 2,5 miliona złotych – ocenia Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie.

O współfinansowanie inwestycji władze Chełma chcą zabiegać w ramach tzw. rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. W ramach tego programu w mieście udało się już wyremontować ul. Hrubieszowską, część Rejowieckiej, kilka rond i skrzyżowań. W tym przypadku dofinansowanie stanowi połowę kosztów inwestycji. Pozostałą część miasto musi wygospodarować samo.

– Takie środki mamy już zapisane w uchwalonym budżecie po stronie remontów – dodaje prezydent Fisz. – Zabezpieczyliśmy je także na szereg innych drogowych inwestycji w mieście.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hs / 20 stycznia 2018 o 10:49
A kiedy poszerzą dalej aż do Pokrówki!
Avatar
gs / 19 stycznia 2018 o 10:57
Przecież już jest . To Al. 3_maja  i ul. 15 Siepnia.
Avatar
Dżejk / 19 stycznia 2018 o 10:20
Ja wam dam zlikwidować sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu. 3 duże osiedla, dookoła pełno sklepów, tam bez przerwy jacyś piesi czekają na zielone. Chełmskie niemoty po prostu z sygnalizacją sobie nie radzą, bo w tym miejscu często jakiegoś gamonia czerwone zaskakuje, jak stanie na przejściu i czeka.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2018 o 06:05
Dopiero teraz planują? !!!! SKANDAL!!!
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 o 13:34
Jaki Pan taki kram. Wymienić to towarzystwo bo tylko nam bajki opowiają od lat.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 o 11:07
ojtam ojtam ja bym wybudował ścieżkę rowerową , oświetlił zima jeszcze jedna fontannę, kilka kościołów na skrzyżowanie szkoda kasy no bo kto tam jeździ??
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 o 07:08
To trzeba robić i budować jak w Lublinie. A nie plqnować i gadać. Chełmskie drogi to dno.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 o 01:25
Czyli na razie, to tylko plany :( Gorszego miejsca w Chełmie jak tam, to nigdzie w tym mieście nie ma. Kiedy wreszcie powstanie południowa obwodnica? To Lwowska odkorkuje się momentalnie.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 22:18
A potem za parę lat się znów zapcha i potem znów będzie trzeba poszerzać, ale nie będzie miejsca. Motoryzacja w Polsce jest w fazie krytycznej, że już auta nie mieszczą się w miastach.
Avatar
hs / 20 stycznia 2018 o 10:49
A kiedy poszerzą dalej aż do Pokrówki!
Avatar
gs / 19 stycznia 2018 o 10:57
Przecież już jest . To Al. 3_maja  i ul. 15 Siepnia.
Avatar
Dżejk / 19 stycznia 2018 o 10:20
Ja wam dam zlikwidować sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu. 3 duże osiedla, dookoła pełno sklepów, tam bez przerwy jacyś piesi czekają na zielone. Chełmskie niemoty po prostu z sygnalizacją sobie nie radzą, bo w tym miejscu często jakiegoś gamonia czerwone zaskakuje, jak stanie na przejściu i czeka.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2018 o 06:05
Dopiero teraz planują? !!!! SKANDAL!!!
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 o 13:34
Jaki Pan taki kram. Wymienić to towarzystwo bo tylko nam bajki opowiają od lat.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 o 11:07
ojtam ojtam ja bym wybudował ścieżkę rowerową , oświetlił zima jeszcze jedna fontannę, kilka kościołów na skrzyżowanie szkoda kasy no bo kto tam jeździ??
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 o 07:08
To trzeba robić i budować jak w Lublinie. A nie plqnować i gadać. Chełmskie drogi to dno.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2018 o 01:25
Czyli na razie, to tylko plany :( Gorszego miejsca w Chełmie jak tam, to nigdzie w tym mieście nie ma. Kiedy wreszcie powstanie południowa obwodnica? To Lwowska odkorkuje się momentalnie.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 22:18
A potem za parę lat się znów zapcha i potem znów będzie trzeba poszerzać, ale nie będzie miejsca. Motoryzacja w Polsce jest w fazie krytycznej, że już auta nie mieszczą się w miastach.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 0 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 2

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 0

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 4 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 1

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 18 9

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 76 8

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!