środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Poszerzą wąskie gardło

Dodano: 17 stycznia 2018, 22:04

Na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z Wieniawskiego i Męczenników z roku na rok tworzą się coraz większe korki
Na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z Wieniawskiego i Męczenników z roku na rok tworzą się coraz większe korki (fot. Jacek Barczyński)

Kiedy budowano skrzyżowanie ul. Lwowskiej z Wieniawskiego i Męczenników w Chełmie trudno było się spodziewać, że wzrost ruchu drogowego nastąpi tak szybko. Z czasem to skrzyżowanie stało się w miejskiej komunikacji niebezpiecznym, wąskim gardłem.

Niedawno problemy na skrzyżowaniu znajdującym się pomiędzy dwoma dużymi osiedlami i w sąsiedztwie dużych placówek handlowych spotęgowała awaria sygnalizacji świetlnej. Już wtedy fachowcy stwierdzili, że wymiana samej sygnalizacji nie przyniesie odczuwalnej poprawy płynności ruchu. Zamiast tego niezbędna jest kompleksowa przebudowa newralgicznego skrzyżowania.

– Od mieszkańców docierały do nas wtedy skrajne opinie – mówi Agata Fisz, prezydent miasta. – Jedni domagali się jak najszybszej naprawy sygnalizacji, z kolei drudzy przekonywali, że ta sygnalizacja w ogóle nie jest tam potrzebna. To wskazuje, jak niepraktyczne jest to skrzyżowanie i że wymaga przebudowy.

Projekt, który dopiero powstanie, ma dotyczyć przede wszystkim poszerzenia jezdni i wyznaczenia dodatkowych pasów ruchu, budowy nowej sygnalizacji świetlnej, przejść dla pieszych w innych miejscach niż obecnie, modernizacji chodników oraz oznakowania poziomego i pionowego. Dokładny zakres możliwych do wykonania prac powinien być znany już wkrótce.

– Wartość tego zadania może przekroczyć 2,5 miliona złotych – ocenia Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie.

O współfinansowanie inwestycji władze Chełma chcą zabiegać w ramach tzw. rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. W ramach tego programu w mieście udało się już wyremontować ul. Hrubieszowską, część Rejowieckiej, kilka rond i skrzyżowań. W tym przypadku dofinansowanie stanowi połowę kosztów inwestycji. Pozostałą część miasto musi wygospodarować samo.

– Takie środki mamy już zapisane w uchwalonym budżecie po stronie remontów – dodaje prezydent Fisz. – Zabezpieczyliśmy je także na szereg innych drogowych inwestycji w mieście.

hs
gs
Dżejk
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hs
hs (20 stycznia 2018 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy poszerzą dalej aż do Pokrówki!
Rozwiń
gs
gs (19 stycznia 2018 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież już jest . To Al. 3_maja  i ul. 15 Siepnia.
Rozwiń
Dżejk
Dżejk (19 stycznia 2018 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja wam dam zlikwidować sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu. 3 duże osiedla, dookoła pełno sklepów, tam bez przerwy jacyś piesi czekają na zielone. Chełmskie niemoty po prostu z sygnalizacją sobie nie radzą, bo w tym miejscu często jakiegoś gamonia czerwone zaskakuje, jak stanie na przejściu i czeka.
Rozwiń
Gość
Gość (19 stycznia 2018 o 06:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dopiero teraz planują? !!!! SKANDAL!!!
Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2018 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki Pan taki kram. Wymienić to towarzystwo bo tylko nam bajki opowiają od lat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!