czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Radni piątej kadencji spotkali się na ostatniej sesji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2010, 16:18
Autor: sad

To była trudna kadencja – mówią zgodnie radni Rady Miasta Chełm, którzy w tym tygodniu spotkali się na ostatnim, uroczystym posiedzeniu. Sesję zdominowały podsumowania i podziękowania. Nie zabrakło też zawoalowanych złośliwości i żartobliwych akcentów.

Radni podczas swojej czteroletniej kadencji spotkali się na 57 plenarnych sesjach. Podjęli 509 uchwał i trzy stanowiska. 124 różnego rodzaju informacje przyjęte zostały przez brak sprzeciwu.

Radni odbyli 245 posiedzeń komisji stałych. Zgłosili też 642 interpelacje. Podczas swojej kadencji czterem osobom nadali tytuł Honorowego Obywatela Chełma.

Jeśli tylko wyborcy wyraża taką wolę, z większością radnych możemy spotkać się także w następnej kadencji. Zdecydowali się oni bowiem ponownie ubiegać o mandat.

W nowej radzie na pewno nie spotkamy się już z Kazimierzem Mazurkiem, który sprawował mandat nieprzerwanie przez 16 lat. – Postanowiłem nie kandydować już do rady. Trzeba wiedzieć, kiedy odejść i ustąpić miejsca młodszym – mówi Mazurek.

Z polityką Mazurek jednak żegnać się nie zamierza i kandyduje do Sejmiku Województwa.

Z radą pożegnał się też Zbigniew Bajko (radny czterech kadencji). Czy ostateczni? A może po czteroletniej przerwie znowu zechce zawalczyć o mandat? Bajko nie odpowiada jednoznacznie. – W życiu nie mówi się "nigdy”, ale na dzisiaj, ja mówią "starczy” – mówił podczas swojego wystąpienia na sesji.

Wczoraj Bajko w Lubelskim Urządzie Wojewódzkim odebrał Brązowy Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. Odznaczenie otrzymał za działalność samorzadową i na rzecz społeczności lokalnej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 listopada 2010 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W życiu nie mówi się "nigdy”, ale na dzisiaj, ja mówią "starczy” – mówił podczas swojego wystąpienia na sesji.

"Starczy" top możną mieć uwiąd panie radny, a jeśli ktoś ma czegoś dość to mówi "wystarczy"!!! Może faktycznie czas na odpoczynek.
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2010 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny Grabczuk chyba pożyczył marynarkę od większego kumpla.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!