piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Chełm: Są pieniądze dla uczniów

Dodano: 23 sierpnia 2010, 14:26
Autor: Monika Mojsym

Do końca przyszłego tygodnia można składać wnioski o dofinansowanie zakupu szkolnych podręczników. Formularze trzeba odbierać i składać w szkołach, do których chodzą uczniowie.

O dotacje mogą się starać rodzice uczniów rozpoczynających naukę w klasach 1-3 szkół podstawowych oraz drugiej klasie gimnazjum.

– W naszej szkole przyjęliśmy już kilkanaście wniosków – mówi Dorota Mandzińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie. – Rodzice bardzo chętnie korzystają z możliwości uzyskania dofinansowania. Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek problemy z wypełnieniem formularza mogą skorzystać z pomocy naszego pracownika.

Z dofinansowania mogą skorzystać uczniowie, których dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy 351 zł netto. Dotacje są przewidziane jednak też w sytuacjach, kiedy wystąpi jakaś szczególna sytuacja życiowa. Rodzice uczniów klas I-III mogą dostać do 170 zł dofinansowania na zakup podręczników, z kolei uczniowie II klasy gimnazjum - 310 zł.

Specjalna pula pieniędzy jest też przeznaczona na dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowymi i niepełnosprawnych.

Dla nich przewidziano również dotację w kwotach do 170 i 310 zł, tak jak w opisanych wyżej przypadkach.

Dodatkowo, uczniowie klas IV-VI mogą dostać do 200 zł dofinansowania do zakupu podręczników, uczniowie szkół zawodowych do 300 zł dotacji, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych do 370 zł dofinansowania.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!