wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Chełm: Ulice zyskają nowe nawierzchnie

Dodano: 22 czerwca 2016, 14:15
Autor: bar

Drogowcy weszli na ul. Pszenną. Ich zadaniem jest ułożenie asfaltowej nawierzchni o szerokości około 5 m na odcinku liczącym blisko 1,4 km, od skrzyżowania z ul. Ogrodową aż do ul. Rusałki. Kiedy się z tym uporają, z podobnym zadaniem przeniosą się na ul. Majdan.

Z związku z tymi pracami obie ulice odcinkowo będą wyłączane z ruchu. Jeśli chodzi o ul. Majdan, to pierwotnie nie była ona uwzględniane w tegorocznych planach inwestycyjnych.

– Niedawno spotkałam się z mieszkańcami tej ulicy – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Dyskutowaliśmy o sposobach poprawienia jej przejezdności. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że realizowanie niewielkimi odcinkami bardzo kosztownej budowy może trwać jeszcze wiele lat. Po drodze mogą też wynikać kłopoty związane z wykupem gruntów, tak jak to miało już miejsce w przypadku ul. Krańcowej, gdzie pojedyncze osoby blokowały inwestycję. Dlatego korzystając z oszczędności z przetargów już w tym roku wykonamy utwardzenie na długości ponad jednego kilometra. Sądzę, że nowa nawierzchnia asfaltowa na ul. Majdan w końcu pozwoli mieszkańcom na swobodny dojazd do ich posesji.

Prace na tej ulicy mają się rozpocząć po zakończeniu robót na ul. Pszennej. Szacunkowy koszt obydwu remontów wynosi około pół miliona złotych.

Czytaj więcej o: Chełm inwestycje w Chełmie
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 lipca 2016 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to wszystko o kant dupy jeżeli nadal tiry będą jeżdżły nam pod oknami poważna inwestycja to obwodnice na Hrubieszów i rejowiecka ale Fiszowa na to jest za cienka tylko rondka i skrzyżowania porażka
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2016 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie Pani Fisz. Koledzy pierwsi!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!