czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Chełmianie stali na czele międzynarodowej grupy przestępczej

Dodano: 7 sierpnia 2009, 11:16
Autor: (bar)

Przemycali papierosy z Ukrainy do Niemiec. Jedenaście zatrzymanych osób oraz przejęcie kontrabandy wartej ponad 1,5 mln zł to efekt współdziałania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Śledczego Urzędu Celnego z niemieckiego Essen.

Zatrzymani to członkowie międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się na dużą skalę przemytem papierosów z Ukrainy do Polski, a następnie w głąb Niemiec. Spośród nich w ręce niemieckich funkcjonariuszy wpadło trzech mieszkańców Lubelszczyzny. Zostali zatrzymani w miejscowości Emsbüren.

Partnerzy naszych strażników mają na swoim koncie także przejęcie ponad 117,5 tys. paczek papierosów. Z kolei w Polsce na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze SG zatrzymali trzech mieszkańców regionu i razem z nimi prawie 80 tys. paczek papierosów i 42 l alkoholu. Czarnorynkowa wartość papierosów przejętych po obu stronach Odry to w naszym kraju ponad 1,5 mln zł. Po przemyceniu do Niemiec ich cena się zwielokrotnia.

– Poza papierosami i alkoholem nasi funkcjonariusze zarekwirowali także rewolwer gazowy z amunicją, samochody, telefony komórkowe i komputery – mówi chor. Dariusz Siennicki z NOSG. – Elektroniczny sprzęt już badają nasi specjaliści. Warto podkreślić, że w ścisłym kierownictwie grupy byli chełmianie. Poza Polakami i Niemcami należeli do niej także obywatele Ukrainy. Wszyscy działali pod przykrywką firmy zajmującej się międzynarodowym handlem samochodami.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo trwa zarówno na terenie Polski, jak i Niemiec. Należy spodziewać się kolejnych aresztowań. Śledztwo prowadzi Wydział V ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!