Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

30 grudnia 2009 r.
15:28
Edytuj ten wpis

Chełmscy policjanci dostali nowy sprzęt: pościgowe auta, motocykle i quady

Autor: Zdjęcie autora sad
0 20 A A

Dwa fordy mondeo, kia, cztery motocykle i dwa quady. Taki prezent "pogwiazdkowy” dostali dziś chełmscy policjanci. Większość nowego sprzętu posłuży funkcjonariuszom drogówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uroczyste przekazanie pojazdów miało miejsce dziś przed Komendą Miejską Policji w Chełmie. Mimo gęsto padającego śniegu sprzęt został zaprezentowany w całej okazałości i poświęcony przez kapelana. A kluczyki do pojazdów wręczał policjantom osobiście komendant miejski Zbigniew Grochmal.

Już wiadomo, że fordy i motocykle trafią do wydziału ruchu drogowego. – Ten sprzęt naprawdę się nam przyda – mowi Tomasz Błaziak, naczelnik chełmskiej drogówki.

– Jeśli chodzi o auta, to wykorzystamy je do prowadzenia działań pościgowych. Będą niezastąpione przede wszystkim na krajowej "dwunastce”, szczególnie w kontekście zbliżających się mistrzostw Euro 2012.

Jeśli chodzi o motocykle, to będą jak znalazł na korki. Mogą się też stać prawdziwym postrachem dla motocyklowych piratów, którzy do tej pory wysłużony policyjny sprzęt zostawiali daleko w tyle.

– Do motocykli dostaliśmy też specjalne mundury i hełmy z łącznością podkaskową – dodaje Błaziak.

Kia prawdopodobnie przypadnie w udziale wydziałowi patrolowo-interwencyjnemu. A na quadach funkcjonariusze będą patrolować m.in. miejskie parki i tereny przy zbiornikach wodnych.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~tomek~ / 1 stycznia 2010 o 13:02
Mick napisał:
Nogi wystrzałowe! Proszę o namiary na tą Panią!

zgadzam się
Avatar
Mick / 31 grudnia 2009 o 21:30
Nogi wystrzałowe!:) Proszę o namiary na tą Panią!:)
Avatar
S. Dudek / 31 grudnia 2009 o 19:22
zamiast łapać złodziei oni bawią się zabawkami powinni zarabiać 756,35 złoty netto po co mam opłacać nie robów.
Avatar
Chłop Polski / 31 grudnia 2009 o 18:28
Qyad to do prywatnej dyspozycji komendanta na wolne chwile bo jakoś nie widzę możliwości zastosowania go działaniach operacyjnych drogówki.
Avatar
mniam mniam!!! / 31 grudnia 2009 o 18:08
ale najładniejsza to ta policjantka
Avatar
mkkot / 31 grudnia 2009 o 17:14
Samochody może i fajne tylko jak nie posiadają Auto Casco to bym proponował nawet do nich nie wsiadać do puki policja nie ureguluje tej kwestii, bo odpowiedzialność za uszkodzony sprzęt jest nie współmierna do zarobków.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2009 o 17:10
a zimówki tez dali bo watpie
Avatar
policyjant / 31 grudnia 2009 o 15:27
.......jeszcze by sie przydaly mundury pasujace do policjanta XXI wieku
policjantka w kiecce na patrol - to jest to!
Avatar
~Karol~ / 31 grudnia 2009 o 15:11
Ciekawe ile kosztowało poświęcenie...
Avatar
obywatel / 31 grudnia 2009 o 15:04
Napiszcie że to ja dałem im ten prezent.
Avatar
~tomek~ / 1 stycznia 2010 o 13:02
Mick napisał:
Nogi wystrzałowe! Proszę o namiary na tą Panią!

zgadzam się
Avatar
Mick / 31 grudnia 2009 o 21:30
Nogi wystrzałowe!:) Proszę o namiary na tą Panią!:)
Avatar
S. Dudek / 31 grudnia 2009 o 19:22
zamiast łapać złodziei oni bawią się zabawkami powinni zarabiać 756,35 złoty netto po co mam opłacać nie robów.
Avatar
Chłop Polski / 31 grudnia 2009 o 18:28
Qyad to do prywatnej dyspozycji komendanta na wolne chwile bo jakoś nie widzę możliwości zastosowania go działaniach operacyjnych drogówki.
Avatar
mniam mniam!!! / 31 grudnia 2009 o 18:08
ale najładniejsza to ta policjantka
Avatar
mkkot / 31 grudnia 2009 o 17:14
Samochody może i fajne tylko jak nie posiadają Auto Casco to bym proponował nawet do nich nie wsiadać do puki policja nie ureguluje tej kwestii, bo odpowiedzialność za uszkodzony sprzęt jest nie współmierna do zarobków.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2009 o 17:10
a zimówki tez dali bo watpie
Avatar
policyjant / 31 grudnia 2009 o 15:27
.......jeszcze by sie przydaly mundury pasujace do policjanta XXI wieku
policjantka w kiecce na patrol - to jest to!
Avatar
~Karol~ / 31 grudnia 2009 o 15:11
Ciekawe ile kosztowało poświęcenie...
Avatar
obywatel / 31 grudnia 2009 o 15:04
Napiszcie że to ja dałem im ten prezent.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!