Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

10 marca 2009 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Chełmscy radni nie chcą w mieście Carrefoura

0 20 A A

Radni nie zgodzili się na zmianę zagospodarowania przestrzennego terenu przy Alei Przyjaźni. Tym samym uniemożliwili powstanie w Chełmie hipermarketu Carrefour.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zabiegała o to spółka "Pantra” ze Stalowej Woli.

Jednocześnie radni wyrazili zgodę na to, żeby przy ul. Aleja 3-Maja mógł powstać sklep wielkopowierzchniowy i prowadzone były tam usługi.

Na tym terenie spółka "Graf” zamierza postawić dwukondygnacyjną galerię handlową. Powierzchnia sprzedaży ma wynosić tam około 10 tys. mkw. (moj)

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Leon~ / 13 marca 2009 o 11:26
Jak to prawda to wójt ma wygrane wybory bo zrobi kilka ulic i ubędzie mu bezrobotnych a przybedzie podatków. Tylko czy kupcy nie beda przeszkadzać?
Avatar
~gosc~ / 13 marca 2009 o 10:37
Carrefour na 100% w gminie chelm a nie w chelmie!!!
Avatar
~Leon~ / 12 marca 2009 o 17:26
Myslę że może być Janów lub Serebrzszcze one sa po 3 km od Chełma a czy to bedzie Aleja Przyjażni czy Serebryszcze To jedna parafia autobus dojedzie te 3km dalej
Avatar
Gość / 12 marca 2009 o 17:14
Radni to patrzą na własne interesy interes Mieszkańców ich nie obchodzi...
Avatar
acer / 12 marca 2009 o 17:13
Janusz napisał:
Witam wszystkich
Mieszkam i pracuje w gminie Chełm i cieszę się iż radni miasta chełma zagłosowali przeciw. Cerroffur robi podchody pod tereny gminne i zapewne na naszym terenie wybuduje centrum handlowe. Gmina zarobi wielkie pieniądze i moze Pan wójt wybuduje drogi tam gdzie obiecał. Nie wspomne juz o podatku od nieruchomości jaki będzie wpływał do kasy gminnej. Centrum handlowe ne pewno bedzie zarabiało na siebie, gdyz mieszkancy chełma bedą przyjezdzac do nas na zakupy i zostawiac u nas pieniądze. Więcej takich decyzji chełmscy radni:)

Z której strony miasta na terenie gminnym miałby zainwestować Carrefour? Od strony Lublina Janów-wydaje mi się za daleko (las) wylotówka na hrubieszów też las ale już bliżej, od strony zalewu żółtańce zbyt wąskie drogi ,pozostaje wylot na krasnystaw (tam też jest las) lub Włodawę (to najbliżej granicy miasta )w perspektywie obwodnica z dojazdami.

Z której strony miasta na terenie gminnym miałby zainwestować Carrefour? Od strony Lublina Janów-wydaje mi się za daleko (las) wylotówka na hrubieszów też las ale już bliżej, od strony zalewu żółtańce zbyt wąskie drogi ,pozostaje wylot na krasnystaw (tam też jest las) lub Włodawę (to najbliżej granicy miasta )w perspektywie obwodnica z dojazdami. rozwiń
Avatar
~Chełmianin~ / 12 marca 2009 o 17:09
a Jako mieszkaniec wolę obiecane 20 mil przez Carefoura jak 1 milon dany prez Grafa jak ktos tego nie rozumie to jego problem.jestem z otwartym handlem. ale jeżeli carefour zrobi największe centrum handlowe 1 mwtr od granicy Chełma. to chciałbym by Radni którzy nie byli za za to odpowiedzieli bo straty są wymierne...
Avatar
gracek / 12 marca 2009 o 16:45
Wow, nalot szczekających z działu marketingu. ja napiszę jedno - tutaj nikt nie wierzy w obietnice, to nie Benin tylko Polska
Avatar
leszek.b. / 12 marca 2009 o 12:49
~Roman~ napisał:
I znowu zwyciężyło lobby kupców "łużkowych". Krótkowzrocznośc(żeby niepowiedzieć układy i układziki)radnych, a rzczej bezradnych powoduje ze nasze miasto staje się coraz bardziej miasteczkiem. Przecież nietrzeba patrzeć na duże miasta typu Lublin, a wystzrczy na porównywalne(kiedyś) z nami Zamość i Biała Podlaska. Nikt tam nie patrzy na kilku kupcćów, ale na całość społeczeństwa. Sklepów wielkopowierzcniowych jest tam nieporównywalnie więćej i dodatkowych miejsc pracy w wyniku funkcjonowania tychże kilkunastokrotnie więcej. A niech panowie radni powiedzą czy zakupy np. odzieży doknują w Chełmie, czy we wspomnianych wyżej miastach?. Przecież u naszych kupców w każdym "sklepie" jest ten sam towar. Jak się po dłuższym bieganiu znajdzie coś dla siebie, to okazuje się że jest tylko jedna sztuka i to w innym np. rozmiarze. Panowie radni opamiętajucie się i słuchajcie głosu ludu. Bo wybory już nie tak daleko.
Roman
rozwiń
Avatar
~Roman~ / 12 marca 2009 o 10:50
I znowu zwyciężyło lobby kupców "łużkowych". Krótkowzrocznośc(żeby niepowiedzieć układy i układziki)radnych, a rzczej bezradnych powoduje ze nasze miasto staje się coraz bardziej miasteczkiem. Przecież nietrzeba patrzeć na duże miasta typu Lublin, a wystzrczy na porównywalne(kiedyś) z nami Zamość i Biała Podlaska. Nikt tam nie patrzy na kilku kupcćów, ale na całość społeczeństwa. Sklepów wielkopowierzcniowych jest tam nieporównywalnie więćej i dodatkowych miejsc pracy w wyniku funkcjonowania tychże kilkunastokrotnie więcej. A niech panowie radni powiedzą czy zakupy np. odzieży doknują w Chełmie, czy we wspomnianych wyżej miastach?. Przecież u naszych kupców w każdym "sklepie" jest ten sam towar. Jak się po dłuższym bieganiu znajdzie coś dla siebie, to okazuje się że jest tylko jedna sztuka i to w innym np. rozmiarze. Panowie radni opamiętajucie się i słuchajcie głosu ludu. Bo wybory już nie tak daleko.
Roman
I znowu zwyciężyło lobby kupców "łużkowych". Krótkowzrocznośc(żeby niepowiedzieć układy i układziki)radnych, a rzczej bezradnych powoduje ze nasze miasto staje się coraz bardziej miasteczkiem. Przecież nietrzeba patrzeć na duże miasta typu Lublin, a wystzrczy na porównywalne(kiedyś) z nami Zamość i Biała Podlaska. Nikt tam nie patrzy na kilku kupcćów, ale na całość społeczeństwa. Sklepów wielkopowierzcniowych jest tam nieporównywalnie więćej i dodatkowych miejsc pracy w wyniku funkcjonowania tychże kilkunastokrotnie więcej. A niec... rozwiń
Avatar
~leon~ / 12 marca 2009 o 10:19
A skąd wiesz ze bedą budowac w gminie Chełm?
A jeżeli to prawda to skandal że Radni Chełma odrzucili takieego inwestora!!!
pewnie zrobią tak jak w Krasnymstawie tuż za granicami miasta SKANDAL!!! Najwieksze centrum handlowe powstanie na wsi i tam mieszkańcy bedą mieli wielomilionowe inwestycje i miejsca pracy.
Radni czy wy nie macie wstydu !!!
Avatar
~Leon~ / 13 marca 2009 o 11:26
Jak to prawda to wójt ma wygrane wybory bo zrobi kilka ulic i ubędzie mu bezrobotnych a przybedzie podatków. Tylko czy kupcy nie beda przeszkadzać?
Avatar
~gosc~ / 13 marca 2009 o 10:37
Carrefour na 100% w gminie chelm a nie w chelmie!!!
Avatar
~Leon~ / 12 marca 2009 o 17:26
Myslę że może być Janów lub Serebrzszcze one sa po 3 km od Chełma a czy to bedzie Aleja Przyjażni czy Serebryszcze To jedna parafia autobus dojedzie te 3km dalej
Avatar
Gość / 12 marca 2009 o 17:14
Radni to patrzą na własne interesy interes Mieszkańców ich nie obchodzi...
Avatar
acer / 12 marca 2009 o 17:13
Janusz napisał:
Witam wszystkich
Mieszkam i pracuje w gminie Chełm i cieszę się iż radni miasta chełma zagłosowali przeciw. Cerroffur robi podchody pod tereny gminne i zapewne na naszym terenie wybuduje centrum handlowe. Gmina zarobi wielkie pieniądze i moze Pan wójt wybuduje drogi tam gdzie obiecał. Nie wspomne juz o podatku od nieruchomości jaki będzie wpływał do kasy gminnej. Centrum handlowe ne pewno bedzie zarabiało na siebie, gdyz mieszkancy chełma bedą przyjezdzac do nas na zakupy i zostawiac u nas pieniądze. Więcej takich decyzji chełmscy radni:)

Z której strony miasta na terenie gminnym miałby zainwestować Carrefour? Od strony Lublina Janów-wydaje mi się za daleko (las) wylotówka na hrubieszów też las ale już bliżej, od strony zalewu żółtańce zbyt wąskie drogi ,pozostaje wylot na krasnystaw (tam też jest las) lub Włodawę (to najbliżej granicy miasta )w perspektywie obwodnica z dojazdami.

Z której strony miasta na terenie gminnym miałby zainwestować Carrefour? Od strony Lublina Janów-wydaje mi się za daleko (las) wylotówka na hrubieszów też las ale już bliżej, od strony zalewu żółtańce zbyt wąskie drogi ,pozostaje wylot na krasnystaw (tam też jest las) lub Włodawę (to najbliżej granicy miasta )w perspektywie obwodnica z dojazdami. rozwiń
Avatar
~Chełmianin~ / 12 marca 2009 o 17:09
a Jako mieszkaniec wolę obiecane 20 mil przez Carefoura jak 1 milon dany prez Grafa jak ktos tego nie rozumie to jego problem.jestem z otwartym handlem. ale jeżeli carefour zrobi największe centrum handlowe 1 mwtr od granicy Chełma. to chciałbym by Radni którzy nie byli za za to odpowiedzieli bo straty są wymierne...
Avatar
gracek / 12 marca 2009 o 16:45
Wow, nalot szczekających z działu marketingu. ja napiszę jedno - tutaj nikt nie wierzy w obietnice, to nie Benin tylko Polska
Avatar
leszek.b. / 12 marca 2009 o 12:49
~Roman~ napisał:
I znowu zwyciężyło lobby kupców "łużkowych". Krótkowzrocznośc(żeby niepowiedzieć układy i układziki)radnych, a rzczej bezradnych powoduje ze nasze miasto staje się coraz bardziej miasteczkiem. Przecież nietrzeba patrzeć na duże miasta typu Lublin, a wystzrczy na porównywalne(kiedyś) z nami Zamość i Biała Podlaska. Nikt tam nie patrzy na kilku kupcćów, ale na całość społeczeństwa. Sklepów wielkopowierzcniowych jest tam nieporównywalnie więćej i dodatkowych miejsc pracy w wyniku funkcjonowania tychże kilkunastokrotnie więcej. A niech panowie radni powiedzą czy zakupy np. odzieży doknują w Chełmie, czy we wspomnianych wyżej miastach?. Przecież u naszych kupców w każdym "sklepie" jest ten sam towar. Jak się po dłuższym bieganiu znajdzie coś dla siebie, to okazuje się że jest tylko jedna sztuka i to w innym np. rozmiarze. Panowie radni opamiętajucie się i słuchajcie głosu ludu. Bo wybory już nie tak daleko.
Roman
rozwiń
Avatar
~Roman~ / 12 marca 2009 o 10:50
I znowu zwyciężyło lobby kupców "łużkowych". Krótkowzrocznośc(żeby niepowiedzieć układy i układziki)radnych, a rzczej bezradnych powoduje ze nasze miasto staje się coraz bardziej miasteczkiem. Przecież nietrzeba patrzeć na duże miasta typu Lublin, a wystzrczy na porównywalne(kiedyś) z nami Zamość i Biała Podlaska. Nikt tam nie patrzy na kilku kupcćów, ale na całość społeczeństwa. Sklepów wielkopowierzcniowych jest tam nieporównywalnie więćej i dodatkowych miejsc pracy w wyniku funkcjonowania tychże kilkunastokrotnie więcej. A niech panowie radni powiedzą czy zakupy np. odzieży doknują w Chełmie, czy we wspomnianych wyżej miastach?. Przecież u naszych kupców w każdym "sklepie" jest ten sam towar. Jak się po dłuższym bieganiu znajdzie coś dla siebie, to okazuje się że jest tylko jedna sztuka i to w innym np. rozmiarze. Panowie radni opamiętajucie się i słuchajcie głosu ludu. Bo wybory już nie tak daleko.
Roman
I znowu zwyciężyło lobby kupców "łużkowych". Krótkowzrocznośc(żeby niepowiedzieć układy i układziki)radnych, a rzczej bezradnych powoduje ze nasze miasto staje się coraz bardziej miasteczkiem. Przecież nietrzeba patrzeć na duże miasta typu Lublin, a wystzrczy na porównywalne(kiedyś) z nami Zamość i Biała Podlaska. Nikt tam nie patrzy na kilku kupcćów, ale na całość społeczeństwa. Sklepów wielkopowierzcniowych jest tam nieporównywalnie więćej i dodatkowych miejsc pracy w wyniku funkcjonowania tychże kilkunastokrotnie więcej. A niec... rozwiń
Avatar
~leon~ / 12 marca 2009 o 10:19
A skąd wiesz ze bedą budowac w gminie Chełm?
A jeżeli to prawda to skandal że Radni Chełma odrzucili takieego inwestora!!!
pewnie zrobią tak jak w Krasnymstawie tuż za granicami miasta SKANDAL!!! Najwieksze centrum handlowe powstanie na wsi i tam mieszkańcy bedą mieli wielomilionowe inwestycje i miejsca pracy.
Radni czy wy nie macie wstydu !!!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 0

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 3

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 10

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 6

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych