sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Chełmscy radni sobie nie żałują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 marca 2007, 16:43

Miasto ma budżet, a radni podwyżkę. Budżetu chcieli wszyscy, ale nie wszyscy takiego, jaki został przyjęty.

O podwyżkę nie każdy się dopominał, ale wszyscy ją dostaną.

Wzrost diet o średnio 145 zł przegłosowali radni podczas czwartkowej sesji. Pomysł podwyżki spodobał się przede wszystkim radnym "dwunastki” (klubów: Razem dla Chełma, PO i Rozwój i Demokracja). Wszyscy zagłosowali za. Na zmianie wysokości diet najbardziej skorzysta przewodniczący rady Stanisław Mościcki (RiD). Miesięcznie będzie brał o 181,05 zł więcej niż dotychczas. Ale powody do zadowolenia mają też szeregowi radni. Diety w ich przypadku zwiększą się o 163,45 zł.
Zdaniem Mościckiego podwyżka jest tak naprawdę powrotem do poziomu diet z ubiegłych lat. Ta argumentacja nie przekonała wszystkich. Podczas głosowania Lucyna Dargiewicz i Artur Juszczak (PSL) wstrzymali się od głosu. Tak samo jak Henryk Dżaman i Zygmunt Gardziński (Postaw na Chełm). Paweł Siepsiak na znak protestu w ogóle nie wziął udziału w głosowaniu. - Moim zdaniem, w ogóle nie powinniśmy teraz o tym dyskutować - mówił. - Najpierw trzeba się czymś wykazać.
Ostatecznie przeciwko zagłosowało dwoje radnych: Kazimierz Mazurek( Postaw na Chełm) i Anna Gębal (PiS).

Wbrew oczekiwaniom mniejsze emocje wzbudziła sprawa budżetu. Mimo wcześniejszych sporów został on przyjęty wraz z wniesioną w ostatniej chwili autopoprawką prezydent Agaty Fisz.
- Z pewnością ten budżet nie może satysfakcjonować wszystkich, jednak w obecnej sytuacji finansowej miasta na więcej nas nie stać - podsumowała prezydent. - Zapewnia on otwarcie na inwestycje, poprawę dostępności komunikacyjnej miasta i złagodzenie problemów mieszkaniowych najuboższych. A przede wszystkim nie pomija żadnej grupy zawodowej i społecznej.
W tym samym tonie wypowiedziała się ustami radnego Henryka Dżamana, cała lewica. Zdecydowane poparcie dało też PSL. A radna Lucyna Dargiewicz określiła budżet jako "dający szansę na rozwój miasta”. Pozostałe kluby były bardziej oszczędne w zachwytach. Waldemar Kuśmierz (PiS), podobnie jak radni "dwunastki”, wytknął zmniejszenie wydatków na oświatę. Radny Zbigniew Bajko, który wypowiadał się w imieniu swojego klubu (Razem dla Chełma) i RiD, zastanawiał się, czy budżet rzeczywiście jest prorozwojowy, czy tylko oznacza administrowanie miastem. Najdalej w krytycznej ocenie poszedł jednak Mariusz Kowalczuk (PO) ogłaszając, że jego klub nie poprze projektu. Ostatecznie za przyjęciem budżetu zagłosowało 10 radnych: cały klub "Postaw na Chełm”, PSL i RiD, poza przewodniczącym Stanisławem Mościckim, który się wstrzymał. Przeciw głosował klub PO z wyłączeniem Marka Zbarachewicza oraz Andrzej Santor (Razem dla Chełma).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!