czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Chełmska młodzież wybierze swoich radnych. Już drugi raz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2011, 12:49
Autor: sad

Młodzieżowa Rada Miasta Chełm pierwszej kadencji (Joanna Sadowska)
Młodzieżowa Rada Miasta Chełm pierwszej kadencji (Joanna Sadowska)

Kampania poprzedzająca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Chełm drugiej kadencji już się rozpoczęła. 29 przedstawicieli chełmskiej młodzieży zostanie wybranych 16 listopada.

Wybory do młodzieżowej rady odbywają się co dwa lata. Młodzieżowi radni są wybierani spośród kandydatów startujących z kilkunastu gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta.

O mandat może się ubiegać każdy uczeń tych szkół, który nie ukończył 18. roku życia. Podstawowymi warunkami jest złożenie wypełnionego zgłoszenia oraz zgoda rodziców lub prawnych opiekunów.

Każdy musi też zebrać co najmniej 40 podpisów osób popierających jego kandydaturę. Ze względu na mniejszą liczbę uczniów w chełmskich szkołach, w drugiej kadencji młodzieżowej rady znajdzie się 29 radnych. Rada pierwszej kadencji liczyła 32 osoby.

O tym, kto zdobędzie młodzieżowy kredyt zaufania może zdecydować 5348 uprawnionych niepełnoletnich uczniów. Dwa lata temu uprawnionych było sześć tysięcy osób.

O liczbie mandatów przypadających na poszczególną placówkę także decyduje liczba uczniów. W kolejnej kadencji mło-dzieżowej rady najwięcej przedstawicieli będą miały: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, II i III Liceum Ogólnokształcące. W każdej z tych szkół w radzie zasiądzie po 3 przedstawicieli.

Kampania wyborcza w chełmskich szkołach już się zaczęła. Potrwa do 14 listopada. Na dzień przed głosowaniem – 15 listopada, podobnie jak w ogólnopolskich wyborach, obowiązywać będzie cisza wyborcza. Nazwiska nowych radnych powinniśmy poznać już 18 listopada.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!