poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Chełmska młodzież zbiera laury w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2010, 14:57

Zdobywają nagrody na olimpiadach, zajmują pierwsze miejsca w konkursach. Jeszcze się uczą, a już mają na swoim koncie więcej sukcesów niż niejeden dorosły. Pozazdrościć? Lepiej brać przykład.

Kamil Karwat z Zespołu Szkół w Stołpiu, jeszcze nie skończył 14 lat, a już został zwycięzcą wojewódzkiego konkursu na prezentację multimedialną poświęconą życiu i twórczości Juliusza Słowackiego. Stanęło do niego ponad 100 uczniów, również spoza Lubelszczyzny.

Chłopak nie ukrywa, że zanim przystąpił do pracy, niewiele wiedział o naszym wieszczu, ani też nie przeczytał ani jednego jego wiersza. Pracując nad prezentacją szybko musiał to nadrobić.

– Razem z mamą wypożyczyliśmy w bibliotece co tylko było o Słowackim – mówi Kamil. – Właśnie mama wraz z polonistką Teresą Michalska były moim doradcami. Dużo pomógł mi też pan Piotr Bakun, mój nauczyciel informatyki.

Kamil nie wie, czym w oczach jurorów wyróżniła się jego prezentacja. Dość że ku swojemu zaskoczeniu zwyciężył i na swój sposób udowodnił, że "Słowacki wielkim poetą był”, ale i wciąż nim jest. Także dla młodszego pokolenia czytelników.

– Wydaje mi się, że Kamil w większym stopniu ma zadatki na dobrego informatyka, niż na polonistę – ocenia swojego ucznia Bakun. – To prawdziwy pasjonat komputerów i pod tym względem jeden z najzdolniejszych moich uczniów.

W ubiegłym roku został laureatem konkursu na prezentację multimedialną "Spacerkiem po mojej miejscowości”. Wierzę, że ten chłopiec jeszcze nie raz się wyróżni.

Wyróżni się na pewno także pochodząca z Urszulina licealistka Milena Skrętowicz. Ta zdolna maturzystka właśnie zdobyła Grand Prix podczas XII Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare'a w Języku Angielskim w Lublinie.

Milena zauroczyła jurorów monodramem "Three women of Shakespeare”, w którym wcieliła się w trzy szekspirowskie bohaterki: Lady Macbet, Ofelię i Julię. Wykazała się nie tylko talentem aktorskim, ale i świetną znajomością angielskiego.

Milena Skrętowicz jest uczennicą III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. – W przeglądzie brała udział już trzeci raz – ojciec Mileny, Paweł Skrętowicz. – W ubiegłym roku grupowo uczniowie z jej szkoły zajęli trzecie miejsce. W tym Milena zdobyła Grand Prix. Scena to jej żywioł. Nie ukrywam, że jestem bardzo dumny z córki.

Milena, jako zdobywczyni Grand Prix w nagrodę spędzi tydzień w Londynie. Odwiedzi też m.in. miejsce, gdzie urodził się Szekspir. Czy swoje sukcesy na scenie zamierza wykorzystać w przyszłości.
– Wystąpi jeszcze jako laureatka na przyszłorocznym przeglądzie – mówi ojciec. – Potem będą studia. Nie aktorskie, tylko... medyczne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Rafał
bert
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 marca 2010 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uff , gratuluję ale to nie świadczy o poziomie nauki,po szkołach podstawowych roBia ,,byki,, CO JA MÓWIĘ PO SREDNICH SZKOŁACH i nie potrafia sie wysławiać. Kiedyś to nie było do pomyslenia, wracać do elementarza.
Rozwiń
Rafał
Rafał (10 marca 2010 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo, Stołpie górą !!!!
Rozwiń
bert
bert (9 marca 2010 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakieś niewoiele znaczące konkursy. Ciekawe dlaczego w olimpiadach przedmiotowych wyniki chełmskiej młodzieży są beznadziejne!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!