czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Chełmska Temida wzbogaciła się o nowy budynek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2008, 17:35

Niektóre wydziały Sądu Rejonowego zmienią siedzibę. Nowym lokum będzie budynek przy alei I Armii Wojska Polskiego,

obecnie zajmowany przez Kredyt Bank. Sąd Okręgowy w Lublinie kupił go w imieniu Skarbu Państwa. Za ile nie wiadomo. - W ciągu najbliższych tygodni zostanie nam przekazany - mówi Hanna Poliszuk, prezes Sądu Rejonowego w Chełmie. - Wtedy ogłoszony zostanie przetarg na projekt adaptacji gmachu na potrzeby sądu oraz na remont. Później wyłoniony zostanie wykonawca.

Sąd już od dawna planował kupno nowego budynku. - Myśleliśmy także o budowie, ale nie można było znaleźć odpowiednio dużej działki w centrum miasta - twierdzi Poliszuk. - Nie chciałam, aby sąd mieścił się na peryferiach.
Z ofertą wystąpił Kredyt Bank. Zarówno lokalizacja, jak i metraż (3 tys. mkw.) odpowiadały przyszłemu lokatorowi.

W listopadzie ubiegłego roku sąd przeprowadził się do lokalu zastępczego przy ulicy Sienkiewicza. Spowodował to remont siedziby przy placu Kościuszki. Ma on trwać przez najbliższe dwa lata. Po tym czasie na plac Kościuszki wrócą wydział karny oraz sekcje wykonywania orzeczeń. Przeniesie się tam także Wydział Grodzki, który aktualnie mieści się w budynku Urzędu Wojewódzkiego. Oraz Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej dla dorosłych.

Do nowego budynku przy alei I Armii Wojska Polskiego wprowadzą się natomiast pozostałe wydziały, łącznie z wydziałem ksiąg wieczystych, który mieści się przy placu Niepodległości. - Jest to o tyle ważne, że chcemy uruchomić elektroniczny system ksiąg wieczystych - mówi Poliszuk. - Może być to uruchomione tylko w budynku administrowanym przez sąd, a pomieszczenia przy pl. Niepodległości były tylko wynajmowane.

Przez co najmniej najbliższe dwa lata będą trwały procedury przetargowe i modernizacja budynku. Przez ten czas Kredyt Bank będzie wynajmował pomieszczenia od sądu. (tom)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!