wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Chełmski magazyn rzeczy znalezionych pęka w szwach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2012, 14:36

Magazyn, który prezentuje Alicja Adamczyk już niemal pęka w szwach. Niemal całą przestrzeń zajmują r
Magazyn, który prezentuje Alicja Adamczyk już niemal pęka w szwach. Niemal całą przestrzeń zajmują r

Pęki kluczy, rowery, motocykl, wózek inwalidzki, odtwarzacz DVD, a nawet atrapa siekiery. Te i wiele innych przedmiotów czeka na właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych przy Urzędzie Miasta. W ciągu kilku ostatnich lat trafiło tam już ponad 200 różnego rodzaju "fantów”.

Pęki kluczy to normalne. Ale żeby gubić rowery, motocykl czy wózek inwalidzki? Albo odtwarzacz DVD czy atrapę siekiery? Te i wiele innych przedmiotów czeka na właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych, które działa przy Urzędzie Miasta.

Zdawać by się mogło, że dla osób, którym zdarzyło się coś zgubić, to biuro jest ostatnią deską ratunku. Tymczasem od początku jego funkcjonowania – a to już kilka lat – nie zdarzyło się, aby komuś wydano rower, pęk kluczy czy telefon komórkowy.

– Osoby, które się do nas zgłaszają, muszą udowodnić swoje prawo do własności tego czy innego przedmiotu – mówi Alicja Adamczyk z Wydziału Spraw Społecznych UM, która zawiaduje biurem. – Niestety, jak dotąd nikomu jeszcze się to nie udało.

Zdaniem Adamczyk najczęściej zgłaszają się do niej osoby, które właśnie coś zgubiły. Zazwyczaj prosi je, aby złożyły na piśmie zapytanie o konkretny przedmiot wraz z jego szczegółowym opisem i podaniem przybliżonego terminu jego utraty. Na tej podstawie jest w stanie od ręki (jak również po pewnym czasie) sprawdzać czy aby w magazynie taka zguba się nie pojawiła.

– Gdy ktoś znajdzie czyjąś rzecz, najczęściej zgłasza to policji – dodaje Jolanta Gierasimiuk dyrektor Wydziału Spraw Społecznych. – Jeśli funkcjonariuszom nie uda się ustalić właściciela, znaleziony przedmiot trafia do nas.

W tym roku do magazynu trafiło już kilkanaście rzeczy. Najstarsze zguby czekają tam na właściciela od kilku lat. Adamczyk przyznaje, że część przechowywanych przedmiotów praktycznie nie nadaje się już do użytku. Jednak zgodnie z przepisami muszą być zatrzymywane. Ale są też i takie, które mogłyby służyć właścicielowi jeszcze przez długi czas.

Ponadto w biurze na właścicieli czekają także pieniądze, od groszowych kwot po takie, których wielkość wyraża się już w setkach złotych.

Informacja o biurze wraz z wykazem przechowywanych przedmiotów jest dostępna na miejskiej stronie internetowej www.chelm.pl.

Zgubiłeś coś?

• Jeśli zgubisz coś, co przedstawia jakąkolwiek wartość, to w pierwszej kolejności zgłoś się na policję • Nie przeszkadza to jednocześnie wystąpić do Biura Rzeczy Znalezionych. Stosowne pismo należy adresować: Wydział Spraw Społecznych, ul. Obłońska 20 (tel. (82 565 27 00).

Znalazłeś coś?

Z kolei osoby, które zdecydują się przynieść do biura znalezioną rzecz, muszą się liczyć z tym, że przyjdzie im wypełnić krótki formularz potwierdzający jej przyjęcie do magazynu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!