czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Chełmskie szkoły kuszą uczniów i rodziców reklamując się w sieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2010, 11:52
Autor: Monika Mojsym

Już wkrótce będzie można zapoznać się z tegoroczną ofertą chełmskich podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Tak jak w ubiegłym roku zapisanie dziecka do szkoły będzie łatwiejsze, bo większość formalności będzie można załatwić przez Internet.

Ofertę wszystkich placówek będzie można znaleźć na stronie www.chelm.pl. Każda ze szkół zaprezentuje swoje atuty, progi punktowe i inne informacje.

Jak będą wyglądały procedury naboru? – Wniosek trzeba będzie zarejestrować drogą elektroniczną, a potem wydrukować i zanieść do wybranej szkoły – mówi Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prasowy prezydent miasta. – Osoby, które nie mają dostępu do Internetu wszystkie formalności załatwiają osobiście w szkole.

Miejsc dla uczniów nie zabraknie. Gimnazja i szkoły średnie przygotowały ich o kilkadziesiąt więcej, niż będzie tegorocznych absolwentów. Dlatego też placówki, żeby skusić uczniów bardzo starannie przygotowały ofertę. Jest w niej wiele nowinek – wśród nich nowe profile klas i ciekawe zajęcia pozalekcyjne.

Chełmskie podstawówki mają blisko pół tysiąca miejsc w klasach pierwszych, do których mogą przyjąć sześcio i siedmiolatki. – Staraliśmy się jak najlepiej przygotować do przyjęcia najmłodszych dzieci – mówi Agata Fisz, prezydent miasta Chełm. – Wszystkie pierwszaki będą mogły korzystać z sal zabaw, świetlic, a także wsparcia psychologa i pedagoga.

Dyrektorzy placówek mają nadzieję, że ich propozycje edukacyjno-wychowawcze zyskają uznanie nie tylko wśród młodych chełmian, ale również uczniów spoza miasta. Dlatego np. Szkoła Podstawowa nr 2 chce dotrzeć do rodziców poprzez spoty reklamowe w radiu, artykuły promocyjne, reklamę świetlną i specjalne stojaki z ulotkami w przedszkolach.

– Oprócz tego wysyłamy specjalne listy do rodziców dzieci mieszkających w obwodzie szkoły i uczestniczymy w zebraniach dla rodziców w przedszkolach – mówi Dorota Mandzińska, dyrektor szkoły. – Dla nas ważne jest też, żeby dzieci oswoiły się ze szkołą zanim rozpoczną w niej naukę. Dlatego zapraszamy je na szkolne uroczystości i specjalne lekcje. (BAR)


Kalendarz naboru

Zapisy do szkół będą prowadzone od końca maja aż do 21 czerwca. Do 16 kwietnia każdy uczeń klasy III gimnazjum będzie miał swoje elektroniczne konto. Pojawią się na nim informacje na temat ocen, wyniki egzaminów i opis osiągnięć. Na wyniki rekrutacji trzeba będzie poczekać do lipca. Wszystkie etapy rekrutacji będzie można monitorować w Internecie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!