wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Chętniej zatrudniamy niepełnosprawnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2008, 17:57

Masz problem z zatrudnieniem pracowników? W samym Chełmie i powiecie na pracę czeka prawie pół tysiąca osób niepełnosprawnych.

Są pracowici, sumienni i obowiązkowi. I czekają na twój telefon.

Pani Anna jest osobą niepełnosprawną, a do niedawna była także bezrobotna. W końcu znalazła firmę, która zdecydowała się ją zatrudnić. Firma skorzystała na tym podwójnie. Nie tylko otrzymała pieniądze na stworzenie stanowiska pracy, ale także zyskała dobrego pracownika.

- Każdego dnia staram się, aby mój szef nie miał powodów do niezadowolenia z mojej pracy. Bo wiem, że niełatwo byłoby mi znaleźć coś innego - mówi pani Anna.

Łatwo nie jest, ale daje się zauważyć, że pracodawcy coraz częściej przekonują się do zatrudniania niepełnosprawych pracowników. - Większość z nich nie żałuje tej decyzji i często po stażu zostawiają takie osoby w firmie - mówi Stanisława Pawłowska, pośrednik pracy do spraw osób niepełnosprawnych w chełmskim PUP.

Pracodawcą, który już dawno postawił na niepełnosprawnych pracowników, jest chełmski Urząd Miasta. Teraz pracuje w nim 16 osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. - Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. To osoby fachowe, otwarte i sumienne - chwali Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Niestety, nie wszyscy pochodzą do tego tematu tak entuzjastycznie. Dlatego urząd pracy zamierza bardziej zachęcać pracodawców do zatrudniania takich osób. - Tworzymy bazę danych pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne - mówi Alicja Nawrocka, dyrektor PUP w Chełmie.

- Chcemy wyjść w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom pracodawców oraz efektywniej wydatkować środki PFRON. Współpraca z nami zaoszczędzi pracodawcy czasu w załatwianiu formalności oraz pomoże osobom niepełnosprawnym w zaistnieniu na rynku pracy.

Pracodawcy, którzy znajdą się w bazie, będą na bieżąco informowani przez pośredników pracy o nowych możliwościach zatrudniania osób niepełnosprawnych, o zmianach w przepisach i terminach składania wniosków.

Zatrudniając osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się m.in. o dofinansowanie na: wyposażenie stanowiska pracy (powyżej 40 tys. zł), refundację wynagrodzenia oraz składek na ubezpieczenie społeczne, zorganizowanie przygotowania zawodowego i prac interwencyjnych.

W tym roku z tych możliwości mogą skorzystać jeszcze pracodawcy z terenu powiatu ziemskiego. W przyszłym także z miasta. Ale zgłaszać się można już teraz. Zainteresowani mogą telefonować pod numer (082) 562-76-88.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (5 września 2008 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zatrudnicielu, przyjmij do pracy osobę niepełnosprawną! Nie zawiedziesz się.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!