sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Cukierek przez papierek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2002, 21:18
Autor: (szer)

Rząd przeznaczył w tegorocznym budżecie 160 mln zł na dożywianie dzieci. Gorący posiłek przez cały rok szkolny ma dostać około 700 tys. uczniów w Polsce w wieku od 7 do 16 lat. W samorządach pieniędzy jednak nikt nie widział.
Dożywianie ma być organizowane we współpracy z gminami. – Żadne pieniądze do nas jeszcze nie dotarły – mówi Jadwiga Zajączkowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie. – Bez względu jednak na to ile, kiedy i w jakiej wysokości otrzymamy dotację, wszystkie potrzebujące dzieci będą otrzymywały gorący posiłek. W ubiegłym roku na ten cel wydano ponad 108 tys. zł. Ponad połowę, z własnego budżetu, wyasygnowało miasto. W tym roku gorące posiłki opłacane są już dla około 400 uczniów. – Nie czekamy na pieniądze przekazane nam przez wojewodę – mówi J. Zajączkowska. – Obiady opłacamy z pieniędzy przeznaczonych na zadania własne.
Na pieniądze nie czekają też pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wojsławicach. W ubiegłym roku zapewnili oni gorący posiłek blisko 110 uczniom. W tym, obiady opłacane są dla 83 uczniów. Anna Zosiuk, pracownik socjalny GOPS nie wyklucza, że rodzin, którym trzeba pomóc będzie więcej. W Wojsławicach szukują sponsorów i to niekoniecznie ze swojego terenu, którzy wsparliby akcję dożywiania dzieci.
Dotacji nie otrzymał też Urząd Gminy
w Leśniowicach. Dożywianie dzieci prowadzone jest we własnym zakresie, a fundusze na ten cel pochodzą ze środków własnych gminy.
– Dotychczas było tak, że do 1 wydanej przez gminę złotówki na dożywianie dzieci, z budżetu centralnego otrzymywaliśmy kolejną złotówkę na ten cel – mówi Wiesław Radzięciak, wójt gminy Leśniowiece. – Teraz tak naprawdę nie wiemy co jest grane. Nikt nie poinformował nas nawet o sposobie podziału środków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!