piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Człowiek instytucja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 czerwca 2006, 19:38

We Włodawie powstała prywatna informacja turystyczna. Właściciel promuje miasto i wszystkie gminy powiatu włodawskiego. Te jednak nie chcą go wesprzeć. Urzędnicy tłumaczą się długimi procedurami.

- Z pomysłem otworzenia informacji turystycznej nosiłem się dwa lata - mówi Leszek Hawryszczak, właściciel informacji turystycznej we Włodawie. - Nie spodziewałem się, że informacja będzie się cieszyła takim wzięciem.
Hawryszczak kupił komputer, podłączył do Internetu. Codziennie dzwoni do wszystkich gmin. Właścicieli gospodarstw agroturystycznych i kierowników ośrodków wypoczynkowych pyta o wolne pokoje, cenę i proponowane atrakcje. Od Poleskiego Parku Narodowego kupił literaturę. Zainteresowanie jest ogromne. O pomoc zwracali się już Amerykanie, Anglicy, Niemcy i Hiszpanie. Turyści z całej Polski zaglądają dosłownie co chwilę. - Prosiłem wójtów o pomoc, przynajmniej na pokrycie kosztów telefonów i Internetu - mówi pan Leszek. - Bez echa. Jedynie, co proponują, to foldery i mapki swoich terenów.
Tadeusz Sawicki, wójt gminy Włodawa, przyznaje, że informacja turystyczna jest potrzebna, ale żeby mógł partycypować w kosztach, musi spełnić pewne procedury. - Promocja jest naszym zadaniem własnym - przyznaje Sawicki. - Chcąc przekazać komuś prowadzenie informacji turystycznej i finansować to zadanie, musimy ogłosić konkurs. Nie możemy finansować osoby prywatnej w zamian za obietnice, a nawet faktycznie wykonane cele.
Wójt może ogłosić taki konkurs, ale wcześniej radni muszą zatwierdzić na sesji pieniądze, potem wybrać najlepszą ofertę. Sawicki twierdzi, że w tym sezonie jest to niemożliwe do zrealizowania.
Urzędnicy miejscy oferują pomoc w prowadzeniu prywatnej informacji, ale dopiero od lipca. - Zlecimy temu panu prowadzenie informacji turystycznej na rzecz miasta i zapłacimy mu za to - zapewnia Waldemar Kononiuk, kierownik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Włodawa.
Firma Hawryszczuka produkuje upominki własnego pomysłu z emblematami miasta. Za kilka dni asortyment wzbogaci się o kubeczki z widokami charakterystycznych miejsc Włodawy. W połowie wakacji właściciel chce wydać turystyczny plan miasta z zarysem historycznym poszczególnych zabytków, szlakami turystycznymi, bankomatami i punktami gastronomicznymi.
Informację turystyczną od kilku lat prowadzi włodawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Co oferuje wczasowiczom i turystom? Sprawdziliśmy telefonicznie.
- Nie ma u nas informacji turystycznej - poinformowano nas. - Dzisiaj jest praktykantka, ale ona nic na ten temat nie wie. Gdyby była recepcjonistka, to by się pan coś dowiedział. Proszę dzwonić po trzeciej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!