niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Dostaną tylko najbiedniejsi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 kwietnia 2007, 15:50

Nawet o 420 zł więcej otrzymają emeryci i renciści razem z kwietniowym świadczeniem.

Pod warunkiem, że ich miesięczne dochody nie przekraczają 1,2 tys. zł. Wystarczy grosz więcej i z dodatkowych pieniędzy nici.

Teresa Korszla bierze co miesiąc niespełna tysiąc złotych renty. Dodatkowo dwa razy do roku tzw. deputat węglowy. Dostała go akurat w marcu i przestraszyła się, że w związku z tym nie może liczyć na jednorazową kwotę wypłacaną przez ZUS.
- Rentę dostałam na koniec marca, ale tej zapomogi mi nie doliczyli - mówi pani Teresa. - Wszystkie moje sąsiadki już dostały dodatkowe pieniądze. Dlaczego ja mam nie dostać? Przecież na węgiel biorę tylko dwa razy w roku. To już jestem taka bogata?

Danuta Kwiatkowska, dyrektor biłgorajskiego oddziału ZUS tłumaczy, że nie ma powodu do obaw, bo pieniądze wypłacane są dopiero od kwietnia.
- Dlatego jedni jednorazową kwotę już dostali, a inni jeszcze nie - mówi Kwiatkowska. - To zależy od terminu wypłaty rent i emerytur. Osoby, które zwykle otrzymują emeryturę pod koniec miesiąca, wtedy też dostaną jednorazową kwotę. Oczywiście o ile im przysługuje. Bo to rozwiązanie jest adresowane tylko do osób najbiedniejszych.

Dlatego na jednorazowy zastrzyk finansowy z ZUS (lub KRUS) mogą liczyć emeryci i renciści, których świadczenie nie przekracza miesięcznie 1,2 tys. zł. Wysokość jednorazowej zapomogi nie jest jednakowa. Im mniejsza emerytura, tym większa zapomoga.
Warto zaznaczyć, że do dochodu wlicza się wszystkie wypłacane dodatki i świadczenia. Także wspomniany już deputat węglowy. Dlatego, aby sprawdzić, czy zapomoga się należy, trzeba obliczyć średni miesięczny dochód uwzględniając wszystkie otrzymane w ubiegłym roku świadczenia.
- Wiele osób ma wątpliwości czy rzeczywiście pieniądze się należą. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy udzielają na ten temat wszystkich niezbędnych informacji - mówi Kwiatkowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!