wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Dowodów nie wymieniło jeszcze 600 osób

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2008, 19:06

Każdego dnia biuro wymiany dowodów osobistych Urzędu Stanu Cywilnego w Chełmie przyjmuje około 60-70 wniosków

o wymianę dowodu osobistego. - Jeżeli mieszkańcy będą się do nas zgłaszać tak systematycznie, jak dotychczas, w marcu każdy kto powinien mieć nowy dowód, będzie go miał - twierdzi Mirosław Grzywna, kierownik USC.

Dlatego urzędnicy apelują do mieszkańców, którzy muszą wymienić dokument tożsamości, by nie zwlekały. - Jeżeli zgłoszą się pod koniec marca wtedy na pewno nie zdążymy wymienić na czas wszystkich dowodów - mówią.

Kto przede wszystkim powinien się pospieszyć? Urzędnicy nie chcą tworzyć takiej listy, ale sugerują, żeby pamiętali o tym ci wszyscy, którym kończy się termin ważności dowodu, młodzież, która zdaje w tym roku maturę oraz kobiety, które wyszły za mąż, a w dowodach mają jeszcze wpisane nazwisko panieńskie. To samo dotyczy osób, które zmieniły adres zamieszkania.

Wszelkie formalności należy załatwić osobiście. Jedynie niepełnosprawni i osoby starsze nie muszą stawić się do urzędu osobiście. W ich imieniu mogą to zrobić członkowie rodziny, bliscy znajomi bądź opiekunowie. - Gdy otrzymamy komplet dokumentów, wówczas któryś z naszych pracowników pojedzie do osoby niepełnosprawnej, by w jego obecności złożyła podpis na wniosku o wydanie dokumentu. Później, po ustaleniu terminu, przywiezie jej nowy dowód wprost do domu - mówi Grzywna.

Bo wśród osób, które nie uporały się jeszcze z wymianą ponad połowa to osoby starsze, po 70 roku życia. - Zwiększyliśmy ilość tak zwanych dni wyjazdowych - mówi Grzywna. - Kiedyś odbywało się to dwa razy w miesiącu. Teraz dojeżdżamy do petentów w każdy czwartek, oczywiście po wcześniejszym zgłoszeniu. Rodzina musi jednak sama zadbać o fotografa.

Urząd wydłużył również godziny przyjęć interesantów. We wtorki i czwartki USC pracuje do godz. 17.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
persona non grata
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

persona non grata
persona non grata (28 stycznia 2008 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....a może ci ludzie boją się przekroczyć progi chełmskiego USC. Z doświadczenia wiem że klietnta traktuje się tam niczym zło konieczne.
Szczególnie bezczelny był taki jeden facet , zachowywał się jakby był tam szefem (a może rzeczywiście to był jakiś szeryf).

Proponuje zrobic coś ukrytą kamerą, zobaczycie jak ludziska calymi dniami wyczekują aż jakaś sikorka otworzy drzwi i krzyknie piskliwie "kto nastepny"?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!