Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 września 2010 r.
16:53
Edytuj ten wpis

Dramatyczny powrót z Chmielaków: Gdzie jest worek pełen pieniędzy?

0 8 A A

Auto firmy Big Play przewożące worki z bilonem z automatów do gier dachowało w przydrożnym bagnie we wsi Krupe. Podczas wypadku zniknął worek 5-złotówek wartości 20 000 złotych. Niewykluczone, że bilon skradziono. A może leży w pobliskim bagnie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
23 sierpnia kolumna trzech aut z firmy Big Play, zajmującej się obsługą automatów o niskich wygranych, wracała do Chełma z krasnostawskich Chmielaków. W służbowej skodzie przewożono do banku trzy worki pełne bilonu. W każdym było po 10 kilogramów 5-złotówek. To łącznie 4 tysiące monet o wartości 20 000 złotych.

– Na naszych oczach doszło do wypadku. To było w okolicach wsi Krupe – mówi anonimowo pracownik spółki Big Play.

Skoda, którą jechało dwoje pracowników chełmskiej spółki, w tym Magda W., zaczęła manewr wyprzedzania. Nagle drogę zajechał im peugeot, spychając skodę do rowu. Auto z ogromną siłą uderzyło w drzewo i przewróciło się na dach w przydrożnym bagnie. Na szosę posypał się bilon.

– Wszyscy ruszyli Magdzie na pomoc. Nikt nie myślał wtedy o workach z pieniędzmi – dodaje pracownik. Dopiero później okazało się, że w skodzie brakuje jednego worka. Ten fakt Jarosław Szachulec, właściciel firmy Big Play, zgłosił na policję nazajutrz po wypadku.

Sprawa jest tajemnicza, bo nikt nie wie, gdzie jest worek. – Ludzie widzieli, jak pracownicy z Big Play zbierali monety z jezdni i je zabezpieczali. Moim zdaniem nikt nie mógł ukraść tego worka, bo na to nie było czasu – mówi mieszkaniec wsi Krupe, który był na miejscu tuż po wypadku.

Z przewożonych 60 tys. zł odzyskano 40 tysięcy. Gdzie jest reszta? Policja stara się rozwiązać tę zagadkę.

– Na razie prowadzimy śledztwo w sprawie zaginięcia worka z pieniędzmi. Jeszcze nie przesłuchaliśmy wszystkich świadków tego zdarzenia – mówi mł. asp. Marzena Skiba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Pod uwagę brane są dwie hipotezy – kradzież lub zaginięcie worka z 20 000 złotych w bilonie. Być może "skarb” utonął w bagnie.

– Następnego dnia po wypadku na miejscu pojawili się ludzie Big Play i wykrywaczami metalu przeszukali teren. Nic nie znaleźli. Jakieś trzy dni po wypadku mieszkańcy też szukali monet. Również bez efektu. Teraz już nie szukają – dodaje inny mieszkaniec wsi Krupe.

Stan Magdy W. lekarze określają jako ciężki, ale rokujący nadzieję. Ranna kobieta wciąż przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Chełmie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
madmax / 8 września 2010 o 10:35
Moim skromnym zdaniem to trochę dziwne, jeżeli policja od razu wykluczyła jeszcze jedną możliwość a mianowicie że więcej kasy nie było, albo firma zgarnęła całą kasę podając, że części brakuje. Na pewno są ubezpieczeni więc może chcą wyciągnąć kasę od ubezpieczyciela i jak jest możliwość to trochę dodatkowo dorobić? Firmy obsługujące automaty do najuczciwszych nie należą, więc pomijanie takiej ewentualności jest moim zdaniem błędem.
Avatar
harkie / 8 września 2010 o 09:04
"Nagle drogę zajechaał im peugeot"

Znaczy mam czytać "Latający Holender" (francuz) się wziął był znikąd???
Kierowca nie zauważył, że wyprzedzając samochód jadący przed nim, ma kogoś jadącego po przeciwnym pasie?

Czy po raz kolejny czytając dziennikarską re-WE-lację muszę sam gdybać, że może kierowca peugeota musiał coś (np leżącego na drodze) ominąć i nie mógł zjechać na pobocze/do rowu. Widząc kierowcę jadącego naprzeciwko, rozpoczynający manewr wyprzedzania mógł chwilę poczekać. Jeżeli jednak go nie widział (zakręt, wzniesienie), tym bardziej nie mógł wyprzedzać - tzn jest to typowy idiota nie myślący naprzód kilka sekund.

Oddaję honor kierowcy, jeżeli peugeot rzeczywiście i z premedytacją wziął się znikąd i w mafijnym celu zajechał okradł i zwiał - nagle i niezauważenie.
"Nagle drogę zajechaał im peugeot"

Znaczy mam czytać "Latający Holender" (francuz) się wziął był znikąd???
Kierowca nie zauważył, że wyprzedzając samochód jadący przed nim, ma kogoś jadącego po przeciwnym pasie?

Czy po raz kolejny czytając dziennikarską re-WE-lację muszę sam gdybać, że może kierowca peugeota musiał coś (np leżącego na drodze) ominąć i nie mógł zjechać na pobocze/do rowu. Widząc kierowcę jadącego naprzeciwko, rozpoczynający manewr wyprzedzania mógł chwilę poczekać. Jeżeli je... rozwiń
Avatar
aga / 7 września 2010 o 22:05
no nie ale głupoty piszecie dziewczyna w szpitalu a własciciel martfi sie o worek to juz beszczelnosc a jak by zgineła niech ta firma sie zastanowi widze ze pracownik sie nie liczy tylko worek
Avatar
zomol / 7 września 2010 o 19:33
Pieniadz rzecz nabyta , lepiej szukajcie tego ku...sa z peugeota.
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 19:07
[quote name='Gość' date='07 wrzesień 2010 - 18:18 ' timestamp='1283876330' post='342929']
Życzę by się odnalazły pieniądze. Może siła wypadku gdzieś je wyrzuciła, może ktoś je ukradł ?
[/quote]

Ukradl ten co napisal ten post.
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 18:18
Życzę by się odnalazły pieniądze. Może siła wypadku gdzieś je wyrzuciła, może ktoś je ukradł ?
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 18:15
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12642667,wiadomosc.html
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 18:07
i co z tego ze sprawa tajemnicza hehe i co my mamy szukac te monety dla tej firmy a w zamiani nic??? tylko podziekowania kto by tak robil? pewnie mieszkancy znalezli i potem z tego maja kase
Avatar
madmax / 8 września 2010 o 10:35
Moim skromnym zdaniem to trochę dziwne, jeżeli policja od razu wykluczyła jeszcze jedną możliwość a mianowicie że więcej kasy nie było, albo firma zgarnęła całą kasę podając, że części brakuje. Na pewno są ubezpieczeni więc może chcą wyciągnąć kasę od ubezpieczyciela i jak jest możliwość to trochę dodatkowo dorobić? Firmy obsługujące automaty do najuczciwszych nie należą, więc pomijanie takiej ewentualności jest moim zdaniem błędem.
Avatar
harkie / 8 września 2010 o 09:04
"Nagle drogę zajechaał im peugeot"

Znaczy mam czytać "Latający Holender" (francuz) się wziął był znikąd???
Kierowca nie zauważył, że wyprzedzając samochód jadący przed nim, ma kogoś jadącego po przeciwnym pasie?

Czy po raz kolejny czytając dziennikarską re-WE-lację muszę sam gdybać, że może kierowca peugeota musiał coś (np leżącego na drodze) ominąć i nie mógł zjechać na pobocze/do rowu. Widząc kierowcę jadącego naprzeciwko, rozpoczynający manewr wyprzedzania mógł chwilę poczekać. Jeżeli jednak go nie widział (zakręt, wzniesienie), tym bardziej nie mógł wyprzedzać - tzn jest to typowy idiota nie myślący naprzód kilka sekund.

Oddaję honor kierowcy, jeżeli peugeot rzeczywiście i z premedytacją wziął się znikąd i w mafijnym celu zajechał okradł i zwiał - nagle i niezauważenie.
"Nagle drogę zajechaał im peugeot"

Znaczy mam czytać "Latający Holender" (francuz) się wziął był znikąd???
Kierowca nie zauważył, że wyprzedzając samochód jadący przed nim, ma kogoś jadącego po przeciwnym pasie?

Czy po raz kolejny czytając dziennikarską re-WE-lację muszę sam gdybać, że może kierowca peugeota musiał coś (np leżącego na drodze) ominąć i nie mógł zjechać na pobocze/do rowu. Widząc kierowcę jadącego naprzeciwko, rozpoczynający manewr wyprzedzania mógł chwilę poczekać. Jeżeli je... rozwiń
Avatar
aga / 7 września 2010 o 22:05
no nie ale głupoty piszecie dziewczyna w szpitalu a własciciel martfi sie o worek to juz beszczelnosc a jak by zgineła niech ta firma sie zastanowi widze ze pracownik sie nie liczy tylko worek
Avatar
zomol / 7 września 2010 o 19:33
Pieniadz rzecz nabyta , lepiej szukajcie tego ku...sa z peugeota.
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 19:07
[quote name='Gość' date='07 wrzesień 2010 - 18:18 ' timestamp='1283876330' post='342929']
Życzę by się odnalazły pieniądze. Może siła wypadku gdzieś je wyrzuciła, może ktoś je ukradł ?
[/quote]

Ukradl ten co napisal ten post.
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 18:18
Życzę by się odnalazły pieniądze. Może siła wypadku gdzieś je wyrzuciła, może ktoś je ukradł ?
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 18:15
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12642667,wiadomosc.html
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 18:07
i co z tego ze sprawa tajemnicza hehe i co my mamy szukac te monety dla tej firmy a w zamiani nic??? tylko podziekowania kto by tak robil? pewnie mieszkancy znalezli i potem z tego maja kase
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu 9 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 4 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 37 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!