wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Drogowcy dotrzymali obietnic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2008, 18:55

Chełmianie narzekali na źle oznakowane skrzyżowanie, rozjeżdżane przez samochody znaki drogowe, czy miejsce, gdzie zamiast niszczonego kołami trawnika powinien być utwardzony parking.

No i proszę, ich życzenia się spełniły.

Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich nam zaimponował. Ledwo napisaliśmy o czymś, co zahaczało o jego kompetencje, a już reagował. Usatysfakcjonowani mogą czuć się przede wszystkim nasi Czytelnicy, którzy zgłaszali nam swoje problemy.

Mieszkaniec ul. Andersa zwrócił naszą uwagę na brak miejsc parkingowych. Mówił, że kierowcy parkują samochody na "ziemi niczyjej”. Jego zdaniem, aż prosiło się urządzenie tam parkingu z prawdziwego zdarzenia. No i proszę, parking na kilkanaście samochodów jest już gotowy.

- Uwinęli się z tym parkingiem nie wiadomo kiedy - mówi mieszkaniec osiedla Zachód. - Nawet kiedy padał śnieg nie przerwali pracy.

Inny ciężar gatunkowy miała interwencja związana z oznakowaniem skrzyżowania ulic Rejtana i podporządkowanej jej Emilii Plater. Traf chciał, że w krótkim czasie doszło tam do dwóch groźnych wypadków. Dwukrotnie samochody lądowały w ogródku przylegającej do skrzyżowania posesji. W obu przypadkach powodem zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Przy oznakowaniach, jakie się tam pojawiły po naszych publikacjach, kierowcom znacznie trudniej będzie popełnić błąd. W oczy bije charakterystyczny znak stopu oraz wymalowane na asfalcie znaki poziome. Wiele to nie kosztowało, a problem rozwiązało.

Kierowcy zapewne zwrócili także uwagę na wyniesione ponad powierzchnię ulicy regulujące ruch wysepki na al. Piłsudskiego. Ustawione na nich znaki co rusz były rozjeżdżane przez samochody. Po przebudowie wysepek na pewno będzie to utrudnione. A że te wysepki i inne zmiany w organizacji ruchu się sprawdzają niech świadczy to, że na tej jeszcze niedawno jednej z najniebezpieczniejszych ulic w mieście przestało dochodzić do wypadków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~Chełmianin~
zz
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~Chełmianin~
~Chełmianin~ (16 grudnia 2008 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od 30stu lat prosimy o położenie asfaltu, wybudowanie chodników i ustawienie oświetlenia na ul. Przejazdowej i się doczekać nie możemy. A o wyrównanie dołów po pas które się tworzą na ulicy trzeba prosić przeważnie około 3 miesięcy!!!!
Pozdrawiam.
Rozwiń
zz
zz (16 grudnia 2008 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brak parkingu na ulicy Powstańców Warszawy powoduje, że nie mozna przejechać pomiędzy Lwowską a Wojsławicką.
Samochody parkują na ulicy w okolicy byłego komisariatu policji.

Zalewany wodą jest parking na ulicy Droga Męczenników.

Zalewany wodą jest chodnik przy ulicy Ogrodowej. Nie daje się przejść do Lipowej suchą stopą.

Pozdrawiam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!