sobota, 25 listopada 2017 r.

Chełm

Dróżnik odpowie za śmierć dwóch osób

Dodano: 7 listopada 2017, 19:10

Ponad pół roku trwało śledztwo dotyczące tragicznego wypadku, do którego doszło 4 kwietnia na przejeździe kolejowym przy ul. Metalowej. Zginęły w nim matka i córka. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Dróżnikowi, który w porę nie opuścił szlabanów, grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.


– Dróżnik przyznał się do winy – powiedziała nam jeszcze w kwietniu Mariola Puławska, zastępca prokuratora rejonowego w Chełmie. – Potwierdził przyjęcie i odnotowanie w dokumentacji sygnału, że ze stacji Zawadówka ruszył w jego stronę pociąg. Następnie miał wyjść na zewnątrz do toalety. Kiedy z niej wyszedł, usłyszał sygnał dźwiękowy pociągu i zorientował się, że nie zamknął rogatek. Natychmiast podbiegł do nastawnika, aby to zrobić, ale było już na to za późno. Rozpędzony pociąg osobowy uderzył w znajdującą się na torowisku toyotę.

Kierująca toyotą yaris zginęła na miejscu. Jej 13-letnia córka, ciężko ranna, po miesiącu zmarła w szpitalu. W wypadku zginął także jej piesek. Zatrzymany dróżnik miał za sobą około 20-letni staż pracy i szereg wymaganych szkoleń. Składając zeznania 49-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Powiedział, że bardzo żałuje czynu, który obciąża jego sumienie. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz zawieszenia wykonywania pracy w zawodach związanych z ruchem kolejowym. Prowadząc śledztwo współpracowała także z Państwową Komisją Badań Wypadków Kolejowych przy Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

– W początkowej fazie dróżnik usłyszał zarzut spowodowania wypadku, w którym zginęła jedna osoba – mówi prokurator Puławska. – Kiedy 13-latka zmarła, wystąpiliśmy o opinię, czy śmierć ta miała związek z obrażeniami odniesionym w wypadku. Kiedy lekarze po przeprowadzeniu sekcji zwłok to potwierdzili, zarzut musiał już dotyczyć spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Sama kwalifikacja czynu nie uległa zmianie. 

 maria.dorronsoro05@gmail.com
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

 maria.dorronsoro05@gmail.com
maria.dorronsoro05@gmail.com (8 listopada 2017 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kampania finansowa ma każdego, kto potrzebuje pilnych pieniędzy Jesteśmy prywatnym stowarzyszeniem we współpracy z dużymi bankami świata. Jesteśmy partnerem, który towarzyszy Ci w Twoich projektach. Jesteśmy prywatnym stowarzyszeniem oferującym kredyty dla osób w trudnej sytuacji. Nasz okres spłaty wynosi od 2 lat do 50 lat. nasza stawka oprocentowanie wynosi 3%, nasz kredyt przyznawany jest tym, którzy zarabiają fixe.Vous miesięczny dochód trzeba pożyczki, to są odrzucane przez banki czy rzeczywiście mają kilka wątrób przez fałszywych kredytodawców i zawsze chcesz mieć pożyczka musi spełnić wszelkie potrzeby bez względu na swoją problème.Quelle sytuacja finansowa. Pożyczamy od 1000 € do 8000,0000 €. W razie potrzeby nie wahaj się skontaktować się z nami przez naszą pocztę, aby uzyskać więcej informacji. Oto nasz e-mail, aby uzyskać więcej informacji Email: maria.dorronsoro05@gmail.com Email: maria.dorronsoro05@gmail.com Email: maria.dorronsoro05@gmail.com
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten przejazd jest niebezpieczny szczególnie przy jeździe z ul. Złotej do Metalowej Najwyższy czas wybudować obwodnicę przynajmniej na odcinku do Ogrodowej!
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 07:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...a wszystko przez potrzebę fizjologiczną? Nie ni, wymiękam na taką ignorancję. Trzeba było najpierw opuścić zapory a potem iść do klopa.
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 05:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Policyjny dozor, zakaz opuszczania kraju i zakaz wykonywania zawodow zwiazanych z ruchem kolejowym"...szkoda czlowieka. Przyznal sie do winy, wyraza skruchę, zlozyl wyjasnienia.. A traktują go gorzej niz bandziorow.
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 00:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe ile ten droznik zarabial I za jaki chajs bral na siebie taka odpowiedzialnosc.Znajc zycie nie godna kasa a takie problemy.Szkoda rodziny ale szkoda I tego czlowieka jaktak mu wlepia odsiadke on I tak do smierci bedzie zyl z tym pietnem.ludzie za pobicie ze skutkiem smiertelnym maja nizsze wyroki niz 8 lat :/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!