czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Chełm

Dworzec w granatach

Dodano: 17 września 2001, 19:37

Po sześciu latach wreszcie zakończono przebudowę dworca głównego w Chełmie. W miniony piątek uroczyście oddano do użytku pachnący jeszcze farbą, lśniący czystością i unowocześniony obiekt.

Po starym dworcu nie zostało prawie nic. Zewnętrzna elewacja utrzymana jest w kolorystyce granatu, podobnie jak niektóre elementy w środku. Na parterze PKP ulokowały pomieszczenia do obsługi podróżnych, kasy, poczekalnię i przechowalnię bagażu. Dla podróżnych na wózkach inwalidzkich urządzono oddzielne sanitariaty, a przy wejściu do budynku specjalne podjazdy. Dworzec został wyposażony w nowoczesną aparaturę nagłaśniającą. Nad bezpieczeństwem osób przebywających na dworcu mają także czuwać kamery.
Chełm to pierwsza polska stacja dla podróżnych wjeżdżających do naszego kraju z Ukrainy. Zarząd kolei nie chce żeby, tak jak inne dworce, zmienił się w noclegownię dla bezdomnych. Dlatego też po odjeździe ostatniego pociągu, czyli około północy, dworzec będzie zamykany i sprzątany. Drzwi będą otwierane przed godz. 4, kiedy ze stacji rusza pierwszy poranny pociąg. (ja)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24