wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Dzieci po lekcjach nie muszą się nudzić. Oferta zajęć jest bogata

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2010, 13:55

Zajęcia plastyczne i recytatorskie, także taneczne i wokalne oraz wiele, wiele innych. Oferta placówek kultury w naszym regionie dla dzieci i młodzieży jest naprawdę szeroka. Specjaliści zachęcają rodziców do tego, by z niej skorzystać.

– Zajęcia pozalekcyjne są bardzo potrzebne. Pozwalają dzieciom na zawarcie nowych znajomości, uspołeczniają je – mówi Małgorzata Cios, pedagog szkolny z SP nr 11 w Chełmie.

Sporo uczniów już z tego korzysta. – Chodzę na basen i karate. Bardzo lubię sport – mówi Karol, drugoklasista z SP nr 5 w Chełmie. – A ja uczęszczam do szkoły muzycznej i gram na wiolonczeli – dodaje jego rówieśnica Gabrysia.

Ich starsze koleżanki Amelka i Natalia po lekcjach uczęszczają na zajęcia taneczne. Obie są z tego bardzo zadowolone.

O wolne miejsca w różnych grupach i kołach zainteresowań można jeszcze pytać. Np. Krasnostawski Dom Kultury proponuje zajęcia plastyczne i warsztaty recytatorskie, a także Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy oraz zespoły taneczne i muzyczne, a także zajęcia językowe. Większość tych kursów jest bezpłatna.

Na darmową edukację po szkole, postawił także, jak co roku chełmski Młodzieżowy Dom Kultury.

Placówka skupi się w szczególności na rozwoju artystycznych swoich podopiecznych. W tegorocznej ofercie są zajęcia wokalne, taneczne i plastyczne dla różnych grup wiekowych, warsztaty modelarskie oraz praca w Gazecie "Przystanek” i uczestnictwo w spotkaniach Klubu Turystyczno – Krajoznawczego "Młodzik”.

– Bardzo chciałabym zapisać się na tańce – mówi Karolina, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Chełmie. – Poprosiłam już o to rodziców i się zgodzili.

W chełmskim MDK zapisy trwają aż do wyczerpania miejsc. Pierwsze spotkania organizacyjne odbędą się we wtorek 14 września w godzinach popołudniowych. Dokładne terminy można znaleźć na stronie internetowej placówki.

– Większość szkół nie ma możliwości zorganizowania tak różnorodnych zajęć, dlatego warto pozwalać dzieciom na rozwijanie swoich pasji poza murami szkoły – mówi Cios.

Pytaj o miejsca

Prawie każdy ośrodek kultury w naszym regionie przygotował już propozycje dodatkowych zajęć. Informacji najlepiej zasięgać na miejscu, np. telefonując. Podajemy numery: MDK w Chełmie (82) 565 21 57, CHDK (82) 563 02 65, KDK (82) 576 22 18, MDK we Włodawie (82) 563 65 31.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!