czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Elektroniczna rekrutacja uczniów i przedszkolaków najpierw w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2009, 19:51
Autor: Monika Mojsym

Nasze miasto jako pierwsze na Lubelszczyźnie, a prawdopodobnie
i w kraju, wprowadza elektroniczną rekrutację dla przedszkolaków
i uczniów. Ma być szybciej i wygodniej.

Elektroniczny nabór, już w kwietniu, ruszy w przedszkolach.

- Właściwa rekrutacja potrwa przez cały miesiąc - mówi Wiesława Bronisz, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2. - Rodzice będą mogli ubiegać się o miejsce dla dziecka w maksymalnie trzech przedszkolach. Za pośrednictwem Internetu wypełnią specjalną kartę zapisu. Jeśli z jakichś przyczyn nie będą potrafili sobie z tym poradzić, pomogą im pracownicy placówek.

Rodzice nie kryją zainteresowania nową formą rekrutacji. - Myślę, że to będzie dla nas duże ułatwienie - mówi pani Magda, mama trzyletniej Oli.

- Nie trzeba będzie tracić czasu na stanie w kolejce, żeby złożyć dokumenty. Na pewno przejrzę też oferty innych przedszkoli. Mam nadzieję, że to pomoże w dokonaniu wyboru.

Nie zmieniły się kryteria decydujące o przyjęciu do placówki. Pierwszeństwo mają sześciolatki, dzieci niepełnosprawne oraz dzieci rodziców samotnie je wychowujących.

Także te, których rodzeństwo uczęszcza już do tego przedszkola i oboje rodzice pracują.Wyniki naboru mają być znane 7 maja. Potem rodzice będą mieli tydzień, żeby potwierdzić swój wybór.

A co z pozostałymi placówkami? - Mamy nadzieję, że wszystko się uda i jeszcze w tym roku wprowadzimy tę formę naboru do wszystkich typów szkół - mówi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

- Dzięki temu cały proces będzie przebiegał sprawnie, a do tego nasz wydział, szkoły, rodzice i uczniowie, będą mieli bieżący dostęp do informacji o zainteresowaniu poszczególnymi placówkami, klasami i profilami.

W praktyce cały proces ma być bardzo prosty. Zainteresowany wejdzie na stronę upatrzonej szkoły, gdzie znajdzie m.in. najważniejsze informacje na jej temat. Jeśli się zdecyduje, że w tej placówce chce się uczyć, będzie musiał wypełnić widoczny na stronie arkusz.

Potem to wydrukuje i wraz z nim uda się do wybranej placówki, aby uzyskać na druku potwierdzenie rejestracji. Tym samym bez osobistej wizyty w szkole się nie obejdzie. - Ale za to uczeń siedząc w domu będzie mógł dokonać wyboru szkoły i klasy, opierając się m.in. na przedstawionej ofercie oraz liczbie chętnych.

Warto dodać, że przy tym rozwiązaniu uczeń zachowa możliwość wyboru kilku szkół i klas na początkowym etapie naboru. Dodatkowo, jak mówi Okoński, równolegle do rekrutacji elektronicznej, będzie prowadzona w dalszym ciągu rekrutacja tradycyjna.

To ukłon w stronę tych, którzy, albo nie mają dostępu do Internetu, albo nie potrafią sobie poradzić z nową formą naboru. Ci ostatni mogą zresztą liczyć na pomoc, zarówno pracowników szkół, jak i Wydziału Oświaty (tel. 082-565-49-35). (sad)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!