Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 grudnia 2014 r.
10:15
Edytuj ten wpis

Fisz zarabia jak Gronkiewicz-Waltz

Autor: Zdjęcie autora (bar)
132 34 A A

Radni ustalili wynagrodzenie Agaty Fisz, prezydent miasta. W obecnej kadencji będzie zarabiała 12 176 zł brutto, czyli tyle, ile w poprzedniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na zarobki pani prezydent składa się wynagrodzenie zasadnicze według zaszeregowania w maksymalnej wysokości 6,2 tys. zł, dodatek funkcyjny - 2,1 tys. zł i dodatek specjalny w wysokości 34 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

Ponadto prezydent Fisz przysługuje dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 17 proc. wynagrodzenia zasadniczego, który wzrastać będzie o 1 proc. za każdy dalszy rok pracy poczynając od dnia 1 października 2015 roku, do wysokości maksymalnej 20 proc. Prawo do tak ustalonego wynagrodzenia prezydent Chełma nabyła z chwilą złożenia ślubowania.

Agata Fisz będzie zarabiać niewiele mniej od Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Jak doniósł portal internetowy onet.biznes stołeczni radni przyznali jej wynagrodzenie w wysokości ledwo przekraczającej 12,3 tys. zł.

Tymczasem, jeśli zarobki obu pań są porównywalne, to budżetów miast w żaden sposób nie da się zestawić. W Warszawie - według onet.biznes - to prawie 16 miliardów zł, w przypadku Chełma - zaledwie 266 milionów zł.
Czytaj więcej o:

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ass / 28 grudnia 2014 o 06:42
bo widocznie chelm stac przy takim budzecie na taka wyplate a warszawy nie... zawsze mówiłem ze to bogate miasto...a sukcesy gospodarczo rozwojowe ci najmniej na miarę warszawy
Avatar
FISH / 24 grudnia 2014 o 13:57

No cóż..... tylko ,,polski majdan,, moze wyrownac zarobki miedzy 1200zl jak ktos tu napisal do zarobku pani prezydent,ktora rownie dobrze mogla by zarobic czterokrotnosc tego 1200 np. Aha tak na marginesie przypomne tylko ze kwota wolnaod podatku powinna byc taka jak w krajach unii,tylko kto by wtedy placil podatki hahahaha

Avatar
lutek / 24 grudnia 2014 o 09:45

Co robisz w tym urzędzie? -piastuję stanowisko.

Avatar
Sfrustrowany / 24 grudnia 2014 o 08:12

W Chodlu dziadek też ma ponad 12 tysięcy złotych a efektów nima,  no chyba.że Karolina.

Avatar
Anonim / 23 grudnia 2014 o 21:39

Nic nie mam do Pani Prezydent i nawet sama na nią głosowałam. :)

Tylko szkoda mi jedynie mojej mamy, która pracując ciężko w Chełmskim szpitalu już wiele lat, zarabia około 1200 zł. 12h, dnie, nocki, święta itp.. Nawet więcej zarobią młode osoby, które dopiero pierwszy raz są zatrudnione na tym samym stanowisku co moja mama - salowa. 
Szkoda mi tego, że całe życie pracuje ciężko a stać ją tylko na opłaty, jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy. 

Avatar
Jerzy / 23 grudnia 2014 o 20:21
Wójt Mazurek z gminy Radzyn Podlaski też tyle zarabia. Porównać taką gminę z Chełmem, a wynagrodzenia włodarzy -zostawiam bez komentarza.
Avatar
Stanisław / 23 grudnia 2014 o 19:41

Moja opinia jest taka !! Obojętnie kto by to nie był z wyżej wymienionych osób. Niech zarabia nawet i 25 tys miesięcznie tylko aby miasta lub okoliczne wsie się rozwijały, aby powstawały nowe miejsca pracy, aby to zarządanie miało jakieś logiczne uzasadnienie i widoczne efekty. A nie rondo Dmowskiego zrobione na odpierdziel i w dodatku źle oznakowane lub skrzyżowanie ulic Szpitalnej i Rejowieckiej do poprawy!!!! Masakra jakaś!!

Avatar
Zbytnik / 23 grudnia 2014 o 18:55
Rodacy ,jeszcze nas chcą w Skandynawii.Wyjedzmy wszyscy .Ja zarabiam taką sumę w tydzień .A pracuje już 10 lat.Przyzwyczaiłem się .Jestem co miesiąc w domu na urlopie:)
Avatar
zxz / 23 grudnia 2014 o 18:24

jestem przeciwnikiem takich rzadów tej pani z tym glosowaniem to taki zart he he

Avatar
zxz / 23 grudnia 2014 o 18:19

Za 4 lata znow na nią glosujemy he he

Avatar
ass / 28 grudnia 2014 o 06:42
bo widocznie chelm stac przy takim budzecie na taka wyplate a warszawy nie... zawsze mówiłem ze to bogate miasto...a sukcesy gospodarczo rozwojowe ci najmniej na miarę warszawy
Avatar
FISH / 24 grudnia 2014 o 13:57

No cóż..... tylko ,,polski majdan,, moze wyrownac zarobki miedzy 1200zl jak ktos tu napisal do zarobku pani prezydent,ktora rownie dobrze mogla by zarobic czterokrotnosc tego 1200 np. Aha tak na marginesie przypomne tylko ze kwota wolnaod podatku powinna byc taka jak w krajach unii,tylko kto by wtedy placil podatki hahahaha

Avatar
lutek / 24 grudnia 2014 o 09:45

Co robisz w tym urzędzie? -piastuję stanowisko.

Avatar
Sfrustrowany / 24 grudnia 2014 o 08:12

W Chodlu dziadek też ma ponad 12 tysięcy złotych a efektów nima,  no chyba.że Karolina.

Avatar
Anonim / 23 grudnia 2014 o 21:39

Nic nie mam do Pani Prezydent i nawet sama na nią głosowałam. :)

Tylko szkoda mi jedynie mojej mamy, która pracując ciężko w Chełmskim szpitalu już wiele lat, zarabia około 1200 zł. 12h, dnie, nocki, święta itp.. Nawet więcej zarobią młode osoby, które dopiero pierwszy raz są zatrudnione na tym samym stanowisku co moja mama - salowa. 
Szkoda mi tego, że całe życie pracuje ciężko a stać ją tylko na opłaty, jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy. 

Avatar
Jerzy / 23 grudnia 2014 o 20:21
Wójt Mazurek z gminy Radzyn Podlaski też tyle zarabia. Porównać taką gminę z Chełmem, a wynagrodzenia włodarzy -zostawiam bez komentarza.
Avatar
Stanisław / 23 grudnia 2014 o 19:41

Moja opinia jest taka !! Obojętnie kto by to nie był z wyżej wymienionych osób. Niech zarabia nawet i 25 tys miesięcznie tylko aby miasta lub okoliczne wsie się rozwijały, aby powstawały nowe miejsca pracy, aby to zarządanie miało jakieś logiczne uzasadnienie i widoczne efekty. A nie rondo Dmowskiego zrobione na odpierdziel i w dodatku źle oznakowane lub skrzyżowanie ulic Szpitalnej i Rejowieckiej do poprawy!!!! Masakra jakaś!!

Avatar
Zbytnik / 23 grudnia 2014 o 18:55
Rodacy ,jeszcze nas chcą w Skandynawii.Wyjedzmy wszyscy .Ja zarabiam taką sumę w tydzień .A pracuje już 10 lat.Przyzwyczaiłem się .Jestem co miesiąc w domu na urlopie:)
Avatar
zxz / 23 grudnia 2014 o 18:24

jestem przeciwnikiem takich rzadów tej pani z tym glosowaniem to taki zart he he

Avatar
zxz / 23 grudnia 2014 o 18:19

Za 4 lata znow na nią glosujemy he he

Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 11

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!