niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Gang przemycał i sprzedawał papierosy

Dodano: 21 grudnia 2016, 07:31

Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie przemycali papierosy i handlowali nimi. W skład grupy wchodziło czterech mieszkańców Lublina oraz dwóch z Radomia

Ze zgromadzonego materiału wynika, że grupa działała na terenie województwa lubelskiego od jesieni 2015r. – mówi ppor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG.

– Papierosy przemycała w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy, a towar rozprowadzała po lubelskich targowiskach bądź ekspediowała w głąb kraju do ustalonych już odbiorców. W ten sposób do obrotu trafiło co najmniej 86 tys. paczek papierosów. Dla Skarbu Państwa to strata prawie 1,5 mln zł.

Lubelska prokuratura przedstawiła już sześciu mężczyznom zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Ponadto trzech z nich usłyszało zarzut kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

O podobnym sukcesie NOSG ppor. Sienicki informował także przed tygodniem. W tamtym przypadku jeszcze bardziej zorganizowaną papierosową grupę przestępczą rozpracowali funkcjonariusze SG z Dorohuska. W efekcie do odpowiedzialności zostało pociągniętych 24 Polaków i współpracujący z nimi Ormianin.

Mundurowym udało się udowodnić, że zatrzymani na szeroką skalę zajmowali się przechowywaniem, przewożeniem oraz dalszą dystrybucją papierosów przemyconych z Ukrainy. Zajmowali się także ich nielegalna produkcją. Działali na terenie województw lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, śląskiego, oraz mazowieckiego.

- Punktem kulminacyjnym postępowania było wykrycie w październiku na terenie województwa łódzkiego towarów tytoniowych z przemytu, urządzeń do produkcji oraz hurtowej ilości pustych jeszcze opakowań opatrzonych nadrukami znanych papierosowych marek – mówi ppor. Sienicki. - Tylko w latach 2015 i 2016 r. grupa wprowadziła do nielegalnego obrotu papierosy o łącznej wartości rynkowej przekraczającej 4 mln zł.

Czytaj więcej o: Straż Graniczna papierosy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 grudnia 2016 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość (dzisiaj o 09:03) Dziwię się władzy, że do tej pory nie obniżyła ceny na wyroby tytoniowe. Jest najlepszy sposób na ukrócenie przemytu. Zyski gwarantowane; zwiększona sprzedaż krajowych (praca w zakładach, uprawy rolnicze), brak kosztów ścigania przemytników. I TU SIĘ ZGADZAM W 100%.
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2016 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zapraszam na Bluszczowa 13, tutaj się dopiero handel w bloku odbywa...
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2016 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
coś niemoiżliwego SP stracił na paczce papierosów ok. 18 zł a w detalu kosztują 13,50 dzie tu ekonomia.
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2016 o 09:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A na targu w Milejowie w każdą sobote mozna kupić k a ż d ą ilość papierosów z przemytu i nikt sie tym w o g ó l e nie interesuje.
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2016 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwię się władzy, że do tej pory nie obniżyła ceny na wyroby tytoniowe. Jest najlepszy sposób na ukrócenie przemytu. Zyski gwarantowane; zwiększona sprzedaż krajowych (praca w zakładach, uprawy rolnicze), brak kosztów ścigania przemytników.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!