poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Garaże wybudują obok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2007, 19:34

Spółdzielnia zabiera dzieciom boisko pod garaże - zadzwonił do nas zdenerwowany czytelnik. - Nic podobnego - zapewnia Ewa Jaszczuk, wiceprezes Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Naszemu czytelnikowi chodziło o wyasfaltowane boisko do piłki nożnej w sąsiedztwie już istniejących garaży przy ul. Połanieckiej. Obok zwieziono już góry materiałów budowlanych. Boisko pozostało w środku, w związku z czym wyciągnął wniosek, że tylko patrzeć, jak zostanie zabudowane.
- Rzeczywiście w rejonie ul. Połanieckiej zawiązał się społeczny komitet budowy ponad 40 garaży - przyznaje Jaszczuk. - Zapewniam, że przekazana mu z naszych zasobów działka budowlana nie obejmuje boiska. Młodzi piłkarze i ich rodzice mogą zatem być spokojni. Ich boisko w żaden sposób nie jest zagrożone.
Bartek, który mieszka po sąsiedzku nie wyobraża sobie, by boisko, na którym w ferworze sportowej walki nabił sobie tyle siniaków nagle przestało istnieć. Gdyby tak się miało stać, to dzieciakom pozostałoby już nic innego, jak wystawać po osiedlowych zakamarkach i zbijać bąki. Podobnie uważa jego o wiele lat starsza sąsiadka. - I nam przydałby się garaż, ale na pewno nie kosztem boiska, na którym za piłką uganiają się kolejne pokolenia - mówi.
Wiceprezes ChSM twierdzi, że spółdzielnia mało że nie zamierza likwidować ani jednego boiska, czy placu zabaw, to remontuje już istniejące i zabiega o pieniądze na budowę nowych. - Dotyczy to przede wszystkim osiedli Słonecznego i Kościuszki, gdzie mamy na ten cel zarezerwowane tereny - mówi Jaszczuk. - Pod tym względem ograniczone możliwości mamy na Osiedlu XXX-lecia, gdzie zabudowa jest bardziej zwarta. Niemniej jednak nie zapomniałam jeszcze, jak godzinami grałam tam z rówieśnikami w koszykówkę.
ChSM ma nadzieję uzyskać pieniądze w ramach unijnego programu regionalnego. Spółdzielnie mieszkaniowe zostały zaliczone do jego beneficjantów. Problem w tym, że program ten jeszcze nie został zatwierdzony w Brukseli. Tymczasem bez specjalnego wsparcia dla dysponentów spółdzielczego funduszu remontowego ważniejsze od remontowania czy budowy nowych boisk jest ocieplanie budynków, bądź wymiana stolarki okiennej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!