niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Glinianki już otwarte, ale proszą się o gospodarza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 czerwca 2009, 15:31

Od piątku czynne jest już kąpielisko na Gliniankach. Nad bezpieczeństwem ludzi w wodzie czuwa dwóch ratowników, wspomaganych przez stażystów.

Horodyski zbiornik od lat zasługuje na zagospodarowanie. Miejsce to ma olbrzymi i wciąż niewykorzystany potencjał. Tymczasem trwa w od lat nie zmienionym stanie, przystającym raczej do minionego, niż obecnego wieku.

- Wierzę, że już w przyszłym roku to się zmieni - zapewnia Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. - Mamy gotową koncepcję zagospodarowania zbiornika. Jest też pomysł, aby rozkopać groblę dzielącą dwa zbiorniki i w ten sposób uzyskać jedno, o wiele bardziej atrakcyjne lustro wody. Konsultujemy to rozwiązanie z miejscowymi działaczami Polskiego Związku Wędkarskiego.

Krzysztof Daniłów z Zarządu Okręgu PZW zapewnia, że wędkarze dostosują się do wszelkich rozwiązań jakie zaproponuje miasto. - Jesteśmy jedynie dzierżawcami obu zbiorników i naszą sprawą jest jedynie prowadzenie właściwej gospodarki rybackiej. My te zbiorniki zarybiamy, a nasi wędkarze łowią. Słowem jesteśmy otwarci na pomysły miasta.

Zgodnie z opracowaną koncepcją na Gliniankach ma być przystań dla rowerów wodnych i kajaków, kompleks boisk sportowych, plac zabaw dla dzieci i baza usługowa z małą gastronomią, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego i sanitarnego.

Mościcki liczy na to, że w ramach porozumienia publiczno-prywatnego miastu uda się pozyskać do współpracy odpowiedzialnego inwestora. W zamian mógłby liczyć na 20-25-letnią dzierżawę wybudowanych swoim kosztem obiektów.

- Jeśli taki inwestor się nie znajdzie, to z zagospodarowaniem Glinianek będziemy musieli poradzić sobie sami - mówi Mościcki. - Nie obejdzie się jednak bez finansowego wsparcia z zewnątrz.

Drugim chełmskim kąpieliskiem w otwartej przestrzeni jest basen przy ul. Kredowej. Z uwagi na pogodę dopiero teraz został napełniony wodą.

- Przedstawiciele sanepidu muszą jeszcze zbadać pobrane próbki wody - mówi Zbigniew Mazurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Na wydanie decyzji mają tydzień. Mam nadzieję, że najpóźniej 6 lipca basen zostanie otwarty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Raku
~daro~
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Raku
Raku (19 czerwca 2011 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oba miejsca są w porządku. Osobiście bardziej wolę glinianki. Zawsze miło spędzałem tam czas z przyjaciółmi. Nie przeszkadza mi fakt że wyglądają jak z zeszłego wieku. Po prostu kocham to miejsce
Rozwiń
~daro~
~daro~ (29 czerwca 2009 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
2 miejsca do kąpieli w Chełmie i w tych 2 miejscach mieszkają menty.Już wole pojechać nad zalew żółtańce.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!