Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 sierpnia 2017 r.
13:27

Budowa kopalni Jan Karski krytykowana przez głównego geologa kraju

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
44 9 A A

Główny geolog kraju zarzuca sześciu lubelskim samorządom nadmierne wspieranie działań australijskiej spółki PD Co. – Nikogo nie faworyzujemy, a budowa kopalni "Jan Karski" jest szansą dla naszych mieszkańców – bronią się samorządowcy

Do tej pory na inicjatywę Australijczyków gabinet Beaty Szydło patrzył życzliwym okiem. W miejscowości Kulik w gminie Siedliszcze polsko-australijska spółka planuje zainwestować ponad 600 mln zł i zbudować kopalnię węgla kamiennego. Jest to pierwszy w Polsce, od ponad 20 lat, projekt budowy nowej kopalni.

Pomysł popiera sześć samorządów: starostowie powiatu chełmskiego, burmistrzowie Siedliszcza, Rejowca, Rejowca Fabrycznego i wójtowie gmin Wierzbica i Rejowiec Fabryczny. Kilka miesięcy temu zaapelowali oni do rządu o wsparcie inicjatywy Australijczyków.

 

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sosnowiec / 12 sierpnia 2017 o 00:14
Sosnowiec: my płaczemy teraz czas na was!!!
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2017 o 14:34
Ta kopalnia to jedyna szansa na jakąś przyszłość dla Chełma i okolic.Jak nie powstanie to trzeba będzie pakować walizki i uciekać stąd, a jak politycy przeszkodzą w budowie Karskiego to podziękujemy im za dwa lata przy urnach...
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2017 o 11:38
Ciekawe dlaczego nie występują o koncesje na wydobycie???
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2017 o 07:04
To ściema. Oczywiście dobra zmiana po wykonaniu przez Australijczyków całej roboty chce przejąć projekt. Ale oczywiście nikt nie ma konkretnej kasy, żeby ich zastąpić, więc raczej nie ma na to szans.
Avatar
ppp / 8 sierpnia 2017 o 23:38
ludzie kiedy zmądrzejecie? cały "ślonsk" zniszczony wszyscy z tamtąd uciekają np.w nasze piękne Lubelskie a wy chcecie na siłe je niszczyc! gdzie wy będziecie uciekać? do angljjjjiiii? naczynia zmywać?
Avatar
ryl / 8 sierpnia 2017 o 22:46
w/g wstępnych zapowiedzi PDcO w 2011 to 2018r miała sie rozpocząć budowa kopalni , a tu ledwie skończyli badania i wystąpili o koncesję??? 
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 20:54
Geolog to niech fraszki pisze jak do tej pory...zamiast wspierać inwestycje...to woli import rosyjsliego węgla...brawo dobra zmiana9
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 20:50
Prokuratura póki co bierze sprawy w swoje ręce.I dobrze.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 14:23
I po ptokach... jeszcze w Beatce nadzieja
Avatar
Sosnowiec / 12 sierpnia 2017 o 00:14
Sosnowiec: my płaczemy teraz czas na was!!!
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2017 o 14:34
Ta kopalnia to jedyna szansa na jakąś przyszłość dla Chełma i okolic.Jak nie powstanie to trzeba będzie pakować walizki i uciekać stąd, a jak politycy przeszkodzą w budowie Karskiego to podziękujemy im za dwa lata przy urnach...
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2017 o 11:38
Ciekawe dlaczego nie występują o koncesje na wydobycie???
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2017 o 07:04
To ściema. Oczywiście dobra zmiana po wykonaniu przez Australijczyków całej roboty chce przejąć projekt. Ale oczywiście nikt nie ma konkretnej kasy, żeby ich zastąpić, więc raczej nie ma na to szans.
Avatar
ppp / 8 sierpnia 2017 o 23:38
ludzie kiedy zmądrzejecie? cały "ślonsk" zniszczony wszyscy z tamtąd uciekają np.w nasze piękne Lubelskie a wy chcecie na siłe je niszczyc! gdzie wy będziecie uciekać? do angljjjjiiii? naczynia zmywać?
Avatar
ryl / 8 sierpnia 2017 o 22:46
w/g wstępnych zapowiedzi PDcO w 2011 to 2018r miała sie rozpocząć budowa kopalni , a tu ledwie skończyli badania i wystąpili o koncesję??? 
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 20:54
Geolog to niech fraszki pisze jak do tej pory...zamiast wspierać inwestycje...to woli import rosyjsliego węgla...brawo dobra zmiana9
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 20:50
Prokuratura póki co bierze sprawy w swoje ręce.I dobrze.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 14:23
I po ptokach... jeszcze w Beatce nadzieja
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 12

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!