środa, 24 stycznia 2018 r.

Chełm

Grabczuk kontra Fisz – kolejne starcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2010, 15:16

Znowu mamy spięcie między prezydent Chełma Agatą Fisz a marszałkiem Krzysztofem Grabczukiem. Tym razem poszło o LWDI, czyli Lubelską Wojewódzką Dyrekcję Inwestycji.

Zaczęło się od decyzji Zarządu Województwa Lubelskiego o likwidacji z końcem tego roku LWDI w Chełmie. Prezydent zareagowała od razu.

– Jeszcze na dobre nie rozpoczęła się samorządowa kampania wyborcza, a już okazuje się, że wygłaszane publicznie deklaracje przez kandydatkę na prezydenta Chełma (popieraną przez marszałka) o trosce o miejsca pracy, są jedynie pustym słowem – prezydent Agata Fisz.

I dodaje: – Świadczy o tym decyzja władz województwa o likwidacji LWDI, bez zapewnienia jakichkolwiek szans na zatrudnienie dla całego, niezwykle profesjonalnego zespołu tej jednostki. Moim obowiązkiem, jako prezydenta miasta, jest bronić każdego miejsca pracy, bez względu na to, czy byłam z tą jednostką związana zawodowo, czy nie. Szkoda, że inaczej myśli, inaczej działa mieszkający przecież w Chełmie marszałek województwa.

Fisz wysłała do marszałka pismo w tej sprawie. Czytamy w nim m.in. "To niespodziewane i zaskakujące rozstrzygnięcie.

Tym bardziej, że w piśmie z 30 października 2009 r. zapewniał Pan, że po zakończeniu i rozliczeniu budowy "Szpitala Wojewódzkiego w Chełmie” ta jednostka "(...)kontynuować będzie realizację nowych oraz rozpoczętych w ubiegłych latach zadań inwestycyjnych w przyjętych zasobach mienia będącego własnością Województwa Lubelskiego, zlokalizowanych na terenie miasta Lublin i województwa (...)”.

Fisz dodaje w swoim liście, że marszałek zapowiadał pierwotnie jedynie likwidację działającego w Lublinie Zakładu Administrowania Nieruchomościami Gospodarstwa Pomocniczego LWDI, bo tak nakazują przepisy znowelizowanej ustawy o finansach publicznych. Tymczasem okazuje się, że jednostka w Lublinie zostaje, a w LWDI w Chełmie kilku pracowników otrzymało wypowiedzenia.

Co na to marszałek? Przede wszystkim wytyka, że list Fisz najpierw trafił do mediów, choć był adresowany do niego. W odpowiedzi na zarzuty, pisze: Żaden z pracowników Lubelskiej Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji nie zostanie bez pracy – zapewnia Grabczuk

I dodaje :– Deklaracja ta nie może jedynie dotyczyć Pani Agaty Fisz, która formalnie wciąż jest zatrudniona w LWDI, do 4 grudnia bieżącego roku przebywając na urlopie bezpłatnym. Jednym z powodów jest fakt, że została ona zatrudniona na stanowisku p.o. kierownika zespołu, który nigdy nie powstał.

Grabczuk dziwi się, że Fisz, troszczy się o pracowników LWDI pod koniec swojej kadencji. – Przecież nie jest tajemnicą, że sama zwolniła z urzędu miasta i podległych jednostek przynajmniej kilkudziesięciu pracowników, zatrudniając na ich miejsce często osoby spoza Chełma – podkreśla marszałek.

– Mam wrażenie, że pismo wysłane do mediów jest nie tyle troską Pani Prezydent o los fachowców z LWDI, co obawą o własne miejsce pracy w tej firmie. Gdyby tak zależało jej na specjalistach, zatrudniłaby ich w ratuszu lub podległych jednostkach. Może wówczas miasto nie miałoby tak dużych opóźnień w realizacji inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 i remontach ulic Lubelskiej i Lwowskiej, finansowanych ze środków z UE.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
chelmianin
chełmianin
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 sierpnia 2010 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='chełmianin' date='24 sierpień 2010 - 18:36 ' timestamp='1282667767' post='335944']
I dziękować Bogu za to. Mamy trochę więcej świeżego powietrza ? bo jak wiadomo ?g?.? śmierdzi. Zapomniałaś tylko jeszcze po drodze zabrać Palikota z Lublina mielibyśmy więcej świeżego powietrza w całym województwie .
[/quote]

Atakujesz gdy piszą prawdę. To w waszym stylu.
Rozwiń
chelmianin
chelmianin (24 sierpnia 2010 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Krystian K' date='23 sierpień 2010 - 09:32 ' timestamp='1282548724' post='333453']
Zaraz zaraz jeszcze nie tak dawno w pewnym dodatku można było wyczytać, że to marszałek buduje chełmskie drogi to może w takim razie marszałek jest winien opóźnień w realizacji tych inwestycji???
[/quote]

Zaraz zaraz !!! czy marszałek zrobił cos dobrego dla Chełma ? co najwyżej uniemożliwia po przez swoich żołnierzy na zrobienie cokolwiek w tym mieście, o wszystko Pani Prezydent musi walczyć. Gdyby nie kłody rzucane pod nogi Pani Fisz mielibyśmy na pewno jeszcze o wiele ładniejsze miasto. W okresie powojennym nie zrobiono jeszcze dla miasta tyle co przez okres Prezydentury Pani Agaty Fisz.
Rozwiń
chełmianin
chełmianin (24 sierpnia 2010 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Anex' date='22 sierpień 2010 - 21:49 ' timestamp='1282506541' post='333297']
To co się dzieje w Chełmie to farsa, przed wyborami zrobią jedną, dwie drogi za kasę UE i już wieszczą sukces..Zamość czy Biała Podlaska zmieniają miasta na potęgę dzięki kasie z UE.. Chełm to dziura jakich mało.. i przy rządach SLD już tak pozostanie.. dobrze, że wyjechałam z tego czerwonego miasta
[/quote]

I dziękować Bogu za to. Mamy trochę więcej świeżego powietrza ? bo jak wiadomo ?g?.? śmierdzi. Zapomniałaś tylko jeszcze po drodze zabrać Palikota z Lublina mielibyśmy więcej świeżego powietrza w całym województwie .
Rozwiń
Jaś Niemowa
Jaś Niemowa (24 sierpnia 2010 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LIWD jest nam niezbędny!! w Chełmie tyle się inwestuje że HOHO, urzędnicy w UM mają pełne ręce roboty. Potrzeba jeszcze kilku agencji opłacanych z naszych podatków, bo to inkubator pomysłowości i prowadzonych z rozmachem inwestycji.
Rozwiń
Lenin
Lenin (24 sierpnia 2010 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani prezydent Fisz ma lewy etat( nieistniejący) w LDWI ???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!