Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

22 sierpnia 2010 r.
15:16
Edytuj ten wpis

Grabczuk kontra Fisz – kolejne starcie

0 28 A A

Znowu mamy spięcie między prezydent Chełma Agatą Fisz a marszałkiem Krzysztofem Grabczukiem. Tym razem poszło o LWDI, czyli Lubelską Wojewódzką Dyrekcję Inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zaczęło się od decyzji Zarządu Województwa Lubelskiego o likwidacji z końcem tego roku LWDI w Chełmie. Prezydent zareagowała od razu.

– Jeszcze na dobre nie rozpoczęła się samorządowa kampania wyborcza, a już okazuje się, że wygłaszane publicznie deklaracje przez kandydatkę na prezydenta Chełma (popieraną przez marszałka) o trosce o miejsca pracy, są jedynie pustym słowem – prezydent Agata Fisz.

I dodaje: – Świadczy o tym decyzja władz województwa o likwidacji LWDI, bez zapewnienia jakichkolwiek szans na zatrudnienie dla całego, niezwykle profesjonalnego zespołu tej jednostki. Moim obowiązkiem, jako prezydenta miasta, jest bronić każdego miejsca pracy, bez względu na to, czy byłam z tą jednostką związana zawodowo, czy nie. Szkoda, że inaczej myśli, inaczej działa mieszkający przecież w Chełmie marszałek województwa.

Fisz wysłała do marszałka pismo w tej sprawie. Czytamy w nim m.in. "To niespodziewane i zaskakujące rozstrzygnięcie.

Tym bardziej, że w piśmie z 30 października 2009 r. zapewniał Pan, że po zakończeniu i rozliczeniu budowy "Szpitala Wojewódzkiego w Chełmie” ta jednostka "(...)kontynuować będzie realizację nowych oraz rozpoczętych w ubiegłych latach zadań inwestycyjnych w przyjętych zasobach mienia będącego własnością Województwa Lubelskiego, zlokalizowanych na terenie miasta Lublin i województwa (...)”.

Fisz dodaje w swoim liście, że marszałek zapowiadał pierwotnie jedynie likwidację działającego w Lublinie Zakładu Administrowania Nieruchomościami Gospodarstwa Pomocniczego LWDI, bo tak nakazują przepisy znowelizowanej ustawy o finansach publicznych. Tymczasem okazuje się, że jednostka w Lublinie zostaje, a w LWDI w Chełmie kilku pracowników otrzymało wypowiedzenia.

Co na to marszałek? Przede wszystkim wytyka, że list Fisz najpierw trafił do mediów, choć był adresowany do niego. W odpowiedzi na zarzuty, pisze: Żaden z pracowników Lubelskiej Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji nie zostanie bez pracy – zapewnia Grabczuk

I dodaje :– Deklaracja ta nie może jedynie dotyczyć Pani Agaty Fisz, która formalnie wciąż jest zatrudniona w LWDI, do 4 grudnia bieżącego roku przebywając na urlopie bezpłatnym. Jednym z powodów jest fakt, że została ona zatrudniona na stanowisku p.o. kierownika zespołu, który nigdy nie powstał.

Grabczuk dziwi się, że Fisz, troszczy się o pracowników LWDI pod koniec swojej kadencji. – Przecież nie jest tajemnicą, że sama zwolniła z urzędu miasta i podległych jednostek przynajmniej kilkudziesięciu pracowników, zatrudniając na ich miejsce często osoby spoza Chełma – podkreśla marszałek.

– Mam wrażenie, że pismo wysłane do mediów jest nie tyle troską Pani Prezydent o los fachowców z LWDI, co obawą o własne miejsce pracy w tej firmie. Gdyby tak zależało jej na specjalistach, zatrudniłaby ich w ratuszu lub podległych jednostkach. Może wówczas miasto nie miałoby tak dużych opóźnień w realizacji inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 i remontach ulic Lubelskiej i Lwowskiej, finansowanych ze środków z UE.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2010 o 19:47
[quote name='chełmianin' date='24 sierpień 2010 - 18:36 ' timestamp='1282667767' post='335944']
I dziękować Bogu za to. Mamy trochę więcej świeżego powietrza ? bo jak wiadomo ?g?.? śmierdzi. Zapomniałaś tylko jeszcze po drodze zabrać Palikota z Lublina mielibyśmy więcej świeżego powietrza w całym województwie .
[/quote]

Atakujesz gdy piszą prawdę. To w waszym stylu.
Avatar
chelmianin / 24 sierpnia 2010 o 18:59
[quote name='Krystian K' date='23 sierpień 2010 - 09:32 ' timestamp='1282548724' post='333453']
Zaraz zaraz jeszcze nie tak dawno w pewnym dodatku można było wyczytać, że to marszałek buduje chełmskie drogi to może w takim razie marszałek jest winien opóźnień w realizacji tych inwestycji???
[/quote]

Zaraz zaraz !!! czy marszałek zrobił cos dobrego dla Chełma ? co najwyżej uniemożliwia po przez swoich żołnierzy na zrobienie cokolwiek w tym mieście, o wszystko Pani Prezydent musi walczyć. Gdyby nie kłody rzucane pod nogi Pani Fisz mielibyśmy na pewno jeszcze o wiele ładniejsze miasto. W okresie powojennym nie zrobiono jeszcze dla miasta tyle co przez okres Prezydentury Pani Agaty Fisz.
[quote name='Krystian K' date='23 sierpień 2010 - 09:32 ' timestamp='1282548724' post='333453']
Zaraz zaraz jeszcze nie tak dawno w pewnym dodatku można było wyczytać, że to marszałek buduje chełmskie drogi to może w takim razie marszałek jest winien opóźnień w realizacji tych inwestycji???
[/quote]

Zaraz zaraz !!! czy marszałek zrobił cos dobrego dla Chełma ? co najwyżej uniemożliwia po przez swoich żołnierzy na zrobienie cokolwiek w tym mieście, o wszystko Pani Prezyden... rozwiń
Avatar
chełmianin / 24 sierpnia 2010 o 18:36
[quote name='Anex' date='22 sierpień 2010 - 21:49 ' timestamp='1282506541' post='333297']
To co się dzieje w Chełmie to farsa, przed wyborami zrobią jedną, dwie drogi za kasę UE i już wieszczą sukces..Zamość czy Biała Podlaska zmieniają miasta na potęgę dzięki kasie z UE.. Chełm to dziura jakich mało.. i przy rządach SLD już tak pozostanie.. dobrze, że wyjechałam z tego czerwonego miasta
[/quote]

I dziękować Bogu za to. Mamy trochę więcej świeżego powietrza ? bo jak wiadomo ?g?.? śmierdzi. Zapomniałaś tylko jeszcze po drodze zabrać Palikota z Lublina mielibyśmy więcej świeżego powietrza w całym województwie .
[quote name='Anex' date='22 sierpień 2010 - 21:49 ' timestamp='1282506541' post='333297']
To co się dzieje w Chełmie to farsa, przed wyborami zrobią jedną, dwie drogi za kasę UE i już wieszczą sukces..Zamość czy Biała Podlaska zmieniają miasta na potęgę dzięki kasie z UE.. Chełm to dziura jakich mało.. i przy rządach SLD już tak pozostanie.. dobrze, że wyjechałam z tego czerwonego miasta
[/quote]

I dziękować Bogu za to. Mamy trochę więcej świeżego powietrza ? bo jak wiadomo ?g?.? śmie... rozwiń
Avatar
Jaś Niemowa / 24 sierpnia 2010 o 11:26
LIWD jest nam niezbędny!! w Chełmie tyle się inwestuje że HOHO, urzędnicy w UM mają pełne ręce roboty. Potrzeba jeszcze kilku agencji opłacanych z naszych podatków, bo to inkubator pomysłowości i prowadzonych z rozmachem inwestycji.
Avatar
Lenin / 24 sierpnia 2010 o 08:07
Pani prezydent Fisz ma lewy etat( nieistniejący) w LDWI ???
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2010 o 20:51
Likwidować,likwidować i jeszcze raz likwidować w głowach lubelszczyznę.
Avatar
dex12 / 23 sierpnia 2010 o 13:28
Biedny człowiek po dziś dzień nie może się pogodzić z przegraną i to z kobietą.
Avatar
jk / 23 sierpnia 2010 o 10:03
Likwidować, likwidować i jeszcze raz likwidować!

Ludzie, to nie jest nawet śmieszne! Takie idiotyczne i bezsensowne instytucje kosztują pieniądze. MASĘ pieniędzy, które jakby nie były bezmyślnie wydawane by zaspokoić nepotyzm, czy też obsadzić partyjnych kolegów (w końcu jeden z drugim podpisy zbierał, ulotki roznosił, to co, dyrektorem ma nie być po wygranej?), to by z nich powstawały właśnie drogi, czy też były remontowane. Bo bez dróg szybkiego ruchu i sprawnej, ekspresowej komunikacji z Warszawą chociaż, to możemy zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju województwa. Nie ma dróg - nie ma korporacji i biznesu, nie ma TYSIĘCY miejsc pracy!

Więc nie bądźcie deb***ami, podziękujcie za "obronę miejsc pracy" tych darmozjadów, przy wyborach regionalnych. Biurokracja tylko opóźnia i blokuje rozwój całego województwa! Więc pomyślcie chociaż raz na jakiś czas, co się opłaca? By za Wasze/Nasze pieniądze uwłaszczało się paru "dyrektorów", czy lepiej żeby za tą kasę przyśpieszyć chociażby budowę dróg i dać Waszym dzieciom szansę na pracę w swoim województwie, a nie skazywać na tułaczkę za chlebem.. Naprawdę, pomyślcie!
Likwidować, likwidować i jeszcze raz likwidować!

Ludzie, to nie jest nawet śmieszne! Takie idiotyczne i bezsensowne instytucje kosztują pieniądze. MASĘ pieniędzy, które jakby nie były bezmyślnie wydawane by zaspokoić nepotyzm, czy też obsadzić partyjnych kolegów (w końcu jeden z drugim podpisy zbierał, ulotki roznosił, to co, dyrektorem ma nie być po wygranej?), to by z nich powstawały właśnie drogi, czy też były remontowane. Bo bez dróg szybkiego ruchu i sprawnej, ekspresowej komunikacji z Warszawą chociaż, to możemy za... rozwiń
Avatar
Krystian K / 23 sierpnia 2010 o 09:32
Zaraz zaraz jeszcze nie tak dawno w pewnym dodatku można było wyczytać, że to marszałek buduje chełmskie drogi to może w takim razie marszałek jest winien opóźnień w realizacji tych inwestycji???
Avatar
gładki / 23 sierpnia 2010 o 09:08
[quote name='Pytający' date='23 sierpień 2010 - 08:47 ' timestamp='1282546074' post='333425']
Z tymi urlopami bezpłatnymi to powinno się ukrócić, jak to jest, że ktoś pracuje w jednym miejscu a w drugim jest na urlopie i zajmuje etat innym....
[/quote]
Nie zajmuje żadnego etatu. Nie rozumiesz na czym polega istota urlopu bezpłatnego.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2010 o 19:47
[quote name='chełmianin' date='24 sierpień 2010 - 18:36 ' timestamp='1282667767' post='335944']
I dziękować Bogu za to. Mamy trochę więcej świeżego powietrza ? bo jak wiadomo ?g?.? śmierdzi. Zapomniałaś tylko jeszcze po drodze zabrać Palikota z Lublina mielibyśmy więcej świeżego powietrza w całym województwie .
[/quote]

Atakujesz gdy piszą prawdę. To w waszym stylu.
Avatar
chelmianin / 24 sierpnia 2010 o 18:59
[quote name='Krystian K' date='23 sierpień 2010 - 09:32 ' timestamp='1282548724' post='333453']
Zaraz zaraz jeszcze nie tak dawno w pewnym dodatku można było wyczytać, że to marszałek buduje chełmskie drogi to może w takim razie marszałek jest winien opóźnień w realizacji tych inwestycji???
[/quote]

Zaraz zaraz !!! czy marszałek zrobił cos dobrego dla Chełma ? co najwyżej uniemożliwia po przez swoich żołnierzy na zrobienie cokolwiek w tym mieście, o wszystko Pani Prezydent musi walczyć. Gdyby nie kłody rzucane pod nogi Pani Fisz mielibyśmy na pewno jeszcze o wiele ładniejsze miasto. W okresie powojennym nie zrobiono jeszcze dla miasta tyle co przez okres Prezydentury Pani Agaty Fisz.
[quote name='Krystian K' date='23 sierpień 2010 - 09:32 ' timestamp='1282548724' post='333453']
Zaraz zaraz jeszcze nie tak dawno w pewnym dodatku można było wyczytać, że to marszałek buduje chełmskie drogi to może w takim razie marszałek jest winien opóźnień w realizacji tych inwestycji???
[/quote]

Zaraz zaraz !!! czy marszałek zrobił cos dobrego dla Chełma ? co najwyżej uniemożliwia po przez swoich żołnierzy na zrobienie cokolwiek w tym mieście, o wszystko Pani Prezyden... rozwiń
Avatar
chełmianin / 24 sierpnia 2010 o 18:36
[quote name='Anex' date='22 sierpień 2010 - 21:49 ' timestamp='1282506541' post='333297']
To co się dzieje w Chełmie to farsa, przed wyborami zrobią jedną, dwie drogi za kasę UE i już wieszczą sukces..Zamość czy Biała Podlaska zmieniają miasta na potęgę dzięki kasie z UE.. Chełm to dziura jakich mało.. i przy rządach SLD już tak pozostanie.. dobrze, że wyjechałam z tego czerwonego miasta
[/quote]

I dziękować Bogu za to. Mamy trochę więcej świeżego powietrza ? bo jak wiadomo ?g?.? śmierdzi. Zapomniałaś tylko jeszcze po drodze zabrać Palikota z Lublina mielibyśmy więcej świeżego powietrza w całym województwie .
[quote name='Anex' date='22 sierpień 2010 - 21:49 ' timestamp='1282506541' post='333297']
To co się dzieje w Chełmie to farsa, przed wyborami zrobią jedną, dwie drogi za kasę UE i już wieszczą sukces..Zamość czy Biała Podlaska zmieniają miasta na potęgę dzięki kasie z UE.. Chełm to dziura jakich mało.. i przy rządach SLD już tak pozostanie.. dobrze, że wyjechałam z tego czerwonego miasta
[/quote]

I dziękować Bogu za to. Mamy trochę więcej świeżego powietrza ? bo jak wiadomo ?g?.? śmie... rozwiń
Avatar
Jaś Niemowa / 24 sierpnia 2010 o 11:26
LIWD jest nam niezbędny!! w Chełmie tyle się inwestuje że HOHO, urzędnicy w UM mają pełne ręce roboty. Potrzeba jeszcze kilku agencji opłacanych z naszych podatków, bo to inkubator pomysłowości i prowadzonych z rozmachem inwestycji.
Avatar
Lenin / 24 sierpnia 2010 o 08:07
Pani prezydent Fisz ma lewy etat( nieistniejący) w LDWI ???
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2010 o 20:51
Likwidować,likwidować i jeszcze raz likwidować w głowach lubelszczyznę.
Avatar
dex12 / 23 sierpnia 2010 o 13:28
Biedny człowiek po dziś dzień nie może się pogodzić z przegraną i to z kobietą.
Avatar
jk / 23 sierpnia 2010 o 10:03
Likwidować, likwidować i jeszcze raz likwidować!

Ludzie, to nie jest nawet śmieszne! Takie idiotyczne i bezsensowne instytucje kosztują pieniądze. MASĘ pieniędzy, które jakby nie były bezmyślnie wydawane by zaspokoić nepotyzm, czy też obsadzić partyjnych kolegów (w końcu jeden z drugim podpisy zbierał, ulotki roznosił, to co, dyrektorem ma nie być po wygranej?), to by z nich powstawały właśnie drogi, czy też były remontowane. Bo bez dróg szybkiego ruchu i sprawnej, ekspresowej komunikacji z Warszawą chociaż, to możemy zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju województwa. Nie ma dróg - nie ma korporacji i biznesu, nie ma TYSIĘCY miejsc pracy!

Więc nie bądźcie deb***ami, podziękujcie za "obronę miejsc pracy" tych darmozjadów, przy wyborach regionalnych. Biurokracja tylko opóźnia i blokuje rozwój całego województwa! Więc pomyślcie chociaż raz na jakiś czas, co się opłaca? By za Wasze/Nasze pieniądze uwłaszczało się paru "dyrektorów", czy lepiej żeby za tą kasę przyśpieszyć chociażby budowę dróg i dać Waszym dzieciom szansę na pracę w swoim województwie, a nie skazywać na tułaczkę za chlebem.. Naprawdę, pomyślcie!
Likwidować, likwidować i jeszcze raz likwidować!

Ludzie, to nie jest nawet śmieszne! Takie idiotyczne i bezsensowne instytucje kosztują pieniądze. MASĘ pieniędzy, które jakby nie były bezmyślnie wydawane by zaspokoić nepotyzm, czy też obsadzić partyjnych kolegów (w końcu jeden z drugim podpisy zbierał, ulotki roznosił, to co, dyrektorem ma nie być po wygranej?), to by z nich powstawały właśnie drogi, czy też były remontowane. Bo bez dróg szybkiego ruchu i sprawnej, ekspresowej komunikacji z Warszawą chociaż, to możemy za... rozwiń
Avatar
Krystian K / 23 sierpnia 2010 o 09:32
Zaraz zaraz jeszcze nie tak dawno w pewnym dodatku można było wyczytać, że to marszałek buduje chełmskie drogi to może w takim razie marszałek jest winien opóźnień w realizacji tych inwestycji???
Avatar
gładki / 23 sierpnia 2010 o 09:08
[quote name='Pytający' date='23 sierpień 2010 - 08:47 ' timestamp='1282546074' post='333425']
Z tymi urlopami bezpłatnymi to powinno się ukrócić, jak to jest, że ktoś pracuje w jednym miejscu a w drugim jest na urlopie i zajmuje etat innym....
[/quote]
Nie zajmuje żadnego etatu. Nie rozumiesz na czym polega istota urlopu bezpłatnego.