sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Granica wytrzymałości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 sierpnia 2007, 17:57

Na przejściu granicznym w Dorohusku ruch ciężarowy został wstrzymany. Wszystko przez awarię centralnego serwera komputerowego na Ukrainie.

W sobotę do mediów dotarła informacja o awarii systemu komputerowego u naszych wschodnich sąsiadów. Na czas naprawy ruch ciężarowy na wszystkich ukraińskich przejściach został sparaliżowany. Od niedzieli wzdłuż trasy Chełm - Dorohusk ciągnie się dziesięciokilometrowy sznur tirów. Na całej tej długości zalegają również sterty śmieci. - Stoję już klika godzin - mówi Grzegorz, kierowca ciężarowego Volvo. - Przede mną jeszcze siedem kilometrów do przejścia. Stoimy tu w szczerym polu. Potrzeby fizjologiczne załatwiamy w pobliskich krzakach, a śmieci wrzucamy do worków, które później zostawiamy przy drodze.
Mniej kulturalni kierowcy pozostawiają wszelakie papiery, puszki itp. gdzie popadnie. Przydrożny rów usiany jest takimi "niespodziankami”. -Zostanie po nich tylko smród, góry śmieci i popękany fundament domu - tłumaczy Kazimierz Skrok, sprzedawca w sklepie w Brzeźnie. - Ja nie mam pretensji do kierowców. W końcu to normalni ludzie i gdzieś muszą załatwić swoje potrzeby. Służby celne powinny wziąć odpowiedzialność za taką sytuację. W końcu to przez nich tu stoją.
Bliżej granicy jest trochę lepiej. Co kilka metrów stoi śmietniczka, a co kilkadziesiąt ubikacja. - Ktoś powinien to posprzątać - mówi Andrzej Zaroń, kierowca tira. - Co z tego, że przy granicy stoją śmietniki, jak dookoła nich walają się góry śmieci. Niektórzy tirowcy nie mają za grosz kultury.
Marzena Szopińska-Demczuk, wójt Gminy Dorohusk odsuwa problem od swojego urzędu. - Za czystość i warunki kierowców odpowiedzialna Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - tłumaczy. - Oni powinni zadbać o śmietniczki i toalety, bo to ich droga.
- Zawsze, gdy przy granicy pojawiają się dłuższe kolejki, zwiększamy częstotliwość sprzątania - odpiera zarzuty Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA. - Lada dzień zajmiemy się gruntownymi porządkami na tej trasie. Na stałe nie możemy zainstalować śmietników, bo są one kradzione lub dewastowane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!