wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Grzyb w oknach? To nie problem spółdzielni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2008, 20:03

Zgniła stolarka okienna w mieszkaniu Czesława Tatysiaka była dotąd dla spółdzielni zbyt słabym argumentem, aby zgodzić się na jej wymianę.

Czesław Tatysiak kupił mieszkanie w bloku liczącym 26 lat. Poprzedni lokator poinformował go, że wszystkie okna w mieszkaniu zostały wymienione. Jednak stolarka choć nowa, szybko zaczęła gnić. Gdy stan okien w krótkim czasie drastycznie się pogorszył, mężczyzna poprosił Chełmską Spółdzielnię Mieszkaniową o ich wymianę.

- Nawet nie chcieli o tym słyszeć - mówi Tatysiak. - Powiedzieli, że według regulaminu, okna można wymieniać co 25 lat. W takim razie dlaczego wymienili je poprzedniemu lokatorowi? To regulamin nie jest dla wszystkich taki sam?

Tatysiak pokazuje plik pism od spółdzielni. To odpowiedzi na jego prośby o wymianę zniszczonej stolarki okiennej. Najstarsze jest sprzed pięciu lat. Od tamtej pory, jedyne co się zmieniło, to stan okien. Ramy są coraz bardziej przegniłe, miejscami już odpadają. W drewnie rozgościł się grzyb, który, niestety, przeszedł już na ściany mieszkania.

- Skończyło się na tym, że przyszli ze spółdzielni i zalepili mi okna pianką. Teraz tylko balkonowe mogę otworzyć. A pianka, choć zalepiali od wewnątrz, to aż na zewnątrz wyszła przez to zgniłe drewno - mówi Tatysiak.

Spółdzielnia w końcu zdecydowała, że okna zostaną wymienione, ale za dopłatą. Tatysiak miałby dołożyć ponad dwa tysiące złotych. - To jakaś kpina - denerwuje się mężczyzna. - Dlaczego mam płacić tyle pieniędzy za to, że spółdzielnia wstawiła jakieś felerne okna? Mogę dołożyć, ale nie tyle.

Ewa Jaszczuk, prezes ChSM przyznaje, że okna rzeczywiście musiały być złej jakości, bo trudno w inny sposób wyjaśnić ich fatalny stan po tak krótkim okresie użytkowania. Tłumaczy jednak, że specjalnie w ubiegłym roku spółdzielnia wprowadziła do regulaminu zapis o powtórnej wymianie okien za dopłatą, aby sprostać takim właśnie sytuacjom.

Pokazaliśmy prezes Jaszczuk i jej zastępcy Maciejowi Cieślakowi zdjęcia, jakie zrobiliśmy w mieszkaniu Tatysiaków. - Rzeczywiście okna są w katastrofalnym stanie - przyznali oboje. - Ale regulamin wymaga naliczenia dopłaty.

Czy rzeczywiście, w tym wyjątkowym przypadku, nie można podejść do sprawy indywidualnie? - Jeszcze dzisiaj wyślę tam pracowników, aby sporządzili protokół. Przedstawimy tę sprawę na komisji prawnej i na najbliższej radzie nadzorczej - zapewnia Jaszczuk.

- Widzimy potrzebę rozwiązania tego problemu w trybie pilnym. Oczywiście regulamin to ważna sprawa, ale ta sytuacja jest wyjątkowa. Będziemy wnioskować na radzie, aby koszty dopłaty podzielić między spółdzielnię i lokatora.

Rada nadzorcza ChSM zbiera się jutro. Do sprawy wrócimy.

Joanna Sadowska
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Bronek
antek
sick
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bronek
Bronek (28 maja 2008 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Strasznie mnie to dziwi, że spółdzielnia tak słabo dba o swoje mieszkanie.
Przecież to mieszkanie spółdzielni, a nie spółdzielcy, to żadna łaska. Oni tylko
nauczyli się robić biznes na biednych spółdzielcach. Własne kieszenie są ważniejsze niż
grzyb spółdzielcy.
Rozwiń
antek
antek (28 maja 2008 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zxc napisał:
Pani Prezes zapomina, że to z pieniędzy członków Spółdzielni otrzymuje wynagrodzenie.
Rozwiń
sick
sick (28 maja 2008 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niemożliwe, żeby okna tak bez przyczyny zgniły. Powód może być tylko jeden! Grzyb rowija się przy dużej wilgotności! A ta wtedy w mieszkaniu wyustepuje, jeśli nie ma dostatecznej wentylacji. podejrzewam, że ten pan pozatykał wszystkioe ktratki wentylacyjne i stąd grzyb,. Wiele razy sopotykałem się z takim zjawiskiem. Do tego stopnia, że po wymianie okien na szczelne i zaklejeniu kratek wentylacyjnych woda spływała po szybach i zbierała sie na podłodze.
Rozwiń
sno
sno (28 maja 2008 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a czy firma która sprzedała okna spółdzielni nie dała na nie żadnej gwarancjii???.
Rozwiń
zxc
zxc (28 maja 2008 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Prezes zapomina, że to z pieniędzy członków Spółdzielni otrzymuje wynagrodzenie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!