poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Nasza Czytelniczka domaga się od administracji wycięcia drzewa sąsiadującego z jej działką. Twierdzi, że spadają z niego suche gałęzie, a to zagraża jej bezpieczeństwu. Na wycięcie drzewa nie zgadzają się jednak pozostali sąsiedzi i administrator.

- Nie wiem już, co mam robić - skarży się pani Halina, mieszkanka ulicy Kolejowej (nazwisko do wiadomości redakcji). - Dzwoniłam do ochrony środowiska i tam powiedzieli mi, że drzewo można wyciąć. Ale administracja zwodzi mnie już od dwóch tygodni. Jak w końcu przyszli, to obcięli nie tę gałąź co trzeba.
Zdaniem pani Haliny, sprawa jest pilna. Jesion sąsiaduje z uprawianą przez nią działką. Na głowę naszej Czytelniczki, nawet przy lekkim wietrze, sypią się suche gałęzie. Pani Halina obawia się o swoje zdrowie. - Jestem starszą, schorowaną osobą. Ta działka to teraz całe moje życie. Chciałabym spokojnie jej doglądać, tak, żeby nic nie spadało mi na głowę. Wystarczyłoby, gdyby wycięli chociaż te suche gałęzie - mówi kobieta.
Urszula Żeleźnicka, administrator posesji tłumaczy, że ma za mało pracowników, aby z dnia na dzień wykonywać wszystkie niezbędne prace. Zresztą problem tkwi także w czym innym. - Nie mamy pozwolenia na wycięcie całego drzewa - mówi Żeleźnicka. - Cały jesion jest zdrowy, suche mogą być tylko pojedyncze gałązki. Wyślę tam pracowników, ale na pewno nie obetną całego wskazywanego przez lokatorkę konaru. Wtedy zostałaby zachwiana równowaga całego drzewa. Aby do tego nie dopuścić, usuniemy tylko drobne gałęzie.
Żeleźnicka podkreśla, że każda ingerencja w kształt drzewa, wzbudzi protest pozostałych lokatorów. - Wszyscy oprócz tej pani chcą, aby drzewo pozostało takie, jakie jest. Teraz protestuje ona, a jeśli zaczniemy podcinać jesion, zaprotestują wszyscy pozostali - mówi administrator.
Bez względu jednak na sąsiedzką różnicę zdań w sprawie jesionu, Żeleźnicka zapewnia, że gałęzie drzewa zostaną przycięte. - Załatwimy to w tym tygodniu - obiecuje. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!